efinaD
09.03.07,08:44
Ahojte,

prosím vás poraďte mi:

ak zamestnanec pracoval v jednej firme 11 mesiacov, ale medzitým jeden mesiac mal živnosť /august 2006/ podáva daňové priznanie na talčive A alebo B? Musí uviesť aj živnosť, keď nemal žiaden príjem za ten jeden mesiac a stratu akurát s poplatkami za otvorenie živnosti?
Je povinný podať aj zúčtovanie zdravotného poistenia? Ak áno na akom tlačive?


Ďakujem.
evina
09.03.07,07:49
Ahojte,

prosím vás poraďte mi:

ak zamestnanec pracoval v jednej firme 11 mesiacov, ale medzitým jeden mesiac mal živnosť /august 2006/ podáva daňové priznanie na talčive A alebo B? Musí uviesť aj živnosť, keď nemal žiaden príjem za ten jeden mesiac a stratu akurát s poplatkami za otvorenie živnosti?
Je povinný podať aj zúčtovanie zdravotného poistenia? Ak áno na akom tlačive?


Ďakujem.

Ak vykáže stratu, musí podať DP typu B. Ovšem ak nemal žiadne príjmy a len výdavky so založením živnosti, nemusí viesť účtovníctvo a stratu nevykázať, ak sa mu neoplatí s ňou uvažovať v nasledujúcom období, čo asi pri poplatkoch nie...musí zvážiť.
V prípade , ak nevykáže stratu môže podať DP typu A. Doporučujem priložiť k nemu Čestné prehlásenie, že roku 2006 nedosiahol zo živnosti žiadne príjmy. Potvrdenie...od zamestnávateľa priložiť musí musí.
katkaj
09.03.07,07:56
Súhlasím s Evinou len doplním že ročné zúčtovanie zdravotného bude musieť vykonať pretože bol aspoň jeden deň SZČO.
Daskale
09.03.07,16:02
Ahojte poraďaci potrebovala by som pomôcť s vyplnením danňňoveho priznania
Študentka vysokej školy mala za rok 2006 príjmy: opatrovala ťažko zdravotne postihnutú osobu, s ktorou mala podpísanú zmluvu,úhrn tohto príjmu nepresiahol za rok 2006 polovicu nezdaniteľnej čiastky,ale v roku 2006 pracovala na dohodu na pošte a brigádovala cez Kappu v ČR. Ako postupovať pri výpočte a vzplnení daňového priznania. Je nejaká možnosť, aby daň, ktorú za ňu odviedli v ČR jej vrátili tu na Slovensku. Ďakujem za radu. Súrne.
jamis
09.03.07,16:05
Ahojte poraďaci potrebovala by som pomôcť s vyplnením danňňoveho priznania
Študentka vysokej školy mala za rok 2006 príjmy: opatrovala ťažko zdravotne postihnutú osobu, s ktorou mala podpísanú zmluvu,úhrn tohto príjmu nepresiahol za rok 2006 polovicu nezdaniteľnej čiastky,ale v roku 2006 pracovala na dohodu na pošte a brigádovala cez Kappu v ČR. Ako postupovať pri výpočte a vzplnení daňového priznania. Je nejaká možnosť, aby daň, ktorú za ňu odviedli v ČR jej vrátili tu na Slovensku. Ďakujem za radu. Súrne.
Daň odvedená v ČR sa na Slovensku nevracia.
Melnick
09.03.07,16:22