martina 11
09.03.07,09:06
Je to podľa vás v poriadku, ak u SZČO vychádzajú pravidelne každý mesiac vyššie výdavky ako príjmy. Je to SZČO, ktorý vykonáva práce v ČR a náhrady za stravne, vreckove, náhrada za auto mu vychádza stále viac ako sumy, ktoré faktúruje. Len či máte s niečim takým skusenosti a či je to ok. Aj keď viem, že daňovo má na všetko nárok.
Martin Mocko
09.03.07,08:15
Je to podľa vás v poriadku, ak u SZČO vychádzajú pravidelne každý mesiac vyššie výdavky ako príjmy. Je to SZČO, ktorý vykonáva práce v ČR a náhrady za stravne, vreckove, náhrada za auto mu vychádza stále viac ako sumy, ktoré faktúruje. Len či máte s niečim takým skusenosti a či je to ok. Aj keď viem, že daňovo má na všetko nárok.

Pokiaľ máš všetko účtovne a daňovo správne - nemôže byť problém v tom, že mu vychádza strata. Napr.:
1. na stravné má nárok - pokiaľ neminie celú hodnotu, ale na obed zje iba konzervu a dve pečivá za 20CZK - tak ušetrí. Ale výdavok je oveľa vyšší.
2. náhrada za auto je vlastne opotrebenie auta vrátane náhradných dielov. Pokiaľ auto nepotrebuje údržbu ani ND - tak tiež ušetrí ale výdavok to je..

Takže problém tu nemôže byť. Je to určite OK:
martina 11
09.03.07,08:25
súhlasim, ale nemala som istotu, dakujem
martina 11
09.03.07,08:34
a ešte neviem ako zaúčtovať toto:
Keďže som urobila cesťák na vyúčtovanie PC - tam som zahrnula aj ubytovanie, na ktoré mám bločky a ostatné - diéty, vreckové a cestovné - na to bločky nemám - sú to náhrady. Ako teraz zaúčtovať cez VPD, alebo ID. Keďže vo valutovej pokladni nemam dostatok na všetky cesťáky, len asi 70 000, tak asi cez ID, lenže čo s ubytovaním, ktoré sa zaplatilo z pokladne.
Takže buď dať všetko ID - a potom nejako znížiť pokladnu?
alebo
Poprefocovať bločky za ubytovanie a dať osobitne cez pokladňu a zbytok z cesťáku cez ID?
ako to robíte vy?