NADEJKA
09.03.07,10:29
Dobrý deň poradcovia,
mám otázočku,aké doklady potrebujem k tomu,aby som matke 20 ročnej študentky,ktorá chodí na VŠ mohla vyplatiť daňový bonus.
Je to trošku zamotané:
rodičia sú rozvedení, rozsudkom bola dcéra pred 8 rokmi prisúdená otcovi.
Od dosiahnutia plnoletosti býva s matkou.
Mám k dispozícii rodný list, potvrdenie Mestského úradu,že dcéra býva na trvalej adrese spolu s matkou, matka splna príjem pre pridelenie bonusu.
Stačí mi to k vyplateniu?
Jej predchádzajúci zamestnávatel jej bonusy nevyplatil,vraj preto,že v rozsudku nie je dcéra pridelená jej,ale dcéra je už plnoletá,musí to byť?
Poraďte prosím skúsené mzdové účtovníčky.
Ďakujem pekne.
DanielaSL
09.03.07,09:38
Opýtaj sa, kto poberá na dcéru rodinné prídavky. Ak matka, nech ti donesie od Úradu... potvrdenie. A môžeš jej bonus vyplatiť.
Zoltán Kovács
09.03.07,09:39
Dobrý deň poradcovia,
mám otázočku,aké doklady potrebujem k tomu,aby som matke 20 ročnej študentky,ktorá chodí na VŠ mohla vyplatiť daňový bonus.
Je to trošku zamotané:
rodičia sú rozvedení, rozsudkom bola dcéra pred 8 rokmi prisúdená otcovi.
Od dosiahnutia plnoletosti býva s matkou.
Mám k dispozícii rodný list, potvrdenie Mestského úradu,že dcéra býva na trvalej adrese spolu s matkou, matka splna príjem pre pridelenie bonusu.
Stačí mi to k vyplateniu?
Jej predchádzajúci zamestnávatel jej bonusy nevyplatil,vraj preto,že v rozsudku nie je dcéra pridelená jej,ale dcéra je už plnoletá,musí to byť?
Poraďte prosím skúsené mzdové účtovníčky.
Ďakujem pekne.

Ak sústave sa pripravuje na budúce povolanie na dennom štúdiu vysokej školy a býva v jednej domácnosti s matkou, potom stačí potvrdenie zo školy, že je študentkou denného štúdia. Súdne rozhodnutie podľa mňa dňom dovršenia plnoletosti stráca platnosť, nakoľko dcéra sa môže sama rozhodnúť u ktorého rodiča bude bývať.
NADEJKA
09.03.07,10:20
At: Daniela
Ďakujem pekne za odpoveď. Rodinné prídavky poberá plnoletá dcéra sama na seba,keď mi doložia potvrdenie ,možem to vyplatiť v ročnom zúčtovaní aj spätne za rok 2006?
Ďakujem za odpoveď.
Pepa
09.03.07,10:38
Dobrý deň poradcovia,
mám otázočku,aké doklady potrebujem k tomu,aby som matke 20 ročnej študentky,ktorá chodí na VŠ mohla vyplatiť daňový bonus.
Je to trošku zamotané:
rodičia sú rozvedení, rozsudkom bola dcéra pred 8 rokmi prisúdená otcovi.
Od dosiahnutia plnoletosti býva s matkou.
Mám k dispozícii rodný list, potvrdenie Mestského úradu,že dcéra býva na trvalej adrese spolu s matkou, matka splna príjem pre pridelenie bonusu.
Stačí mi to k vyplateniu?
Jej predchádzajúci zamestnávatel jej bonusy nevyplatil,vraj preto,že v rozsudku nie je dcéra pridelená jej,ale dcéra je už plnoletá,musí to byť?
Poraďte prosím skúsené mzdové účtovníčky.
Ďakujem pekne.
Doložiť ešte potvrdenie o návšteve školy a je to - uplatniť, vyplatiť :)
NADEJKA
09.03.07,10:55
Ďakujem vám všetkým za rýchlu a odbornú odpoveď.
Želám príjemný víkend.
natkov
11.03.07,15:01
Ak študent (denné štúdium) sa ožení v priebehu roka, má rodič nárok na Daňový bónus za čas čo bol slobodný???????
Zita4
11.03.07,15:05
Ak študent (denné štúdium) sa ožení v priebehu roka, má rodič nárok na Daňový bónus za čas čo bol slobodný???????
Ak bola splnená podmienka nezaopatrenosti dieťaťa, tak má nárok na daňový bonus.
natkov
11.03.07,15:43
Áno, kým dieťa bolo slobodné do 06/2006 splňal podmienku nezaopatreného dieťaťa, ale čo s obdobím, keď sa oženil 06/2006 (študoval do 08/2006)?????
STRELEC
11.03.07,15:57
Áno, kým dieťa bolo slobodné do 06/2006 splňal podmienku nezaopatreného dieťaťa, ale čo s obdobím, keď sa oženil 06/2006 (študoval do 08/2006)?????Výdajom/oženením neprestal byť nezaopatreným dieťaťom, keď je poslucháčom denného štúdia.Nárok mal do 08/2006.
natkov
11.03.07,16:15
Dieťa, ktoré sa zosobašilo si uplatňuje štátnu soc. dávku - prídavok na dieťa sam na seba t.z. rodič končí...... tak ako
STRELEC
11.03.07,16:21
Dieťa, ktoré sa zosobašilo si uplatňuje štátnu soc. dávku - prídavok na dieťa sam na seba t.z. rodič končí...... tak akoAk si aj uplatňuje št. soc. dávku na seba, je rodič poberateľom daňového bonusu za splnenia ostatných podmienok do 08/2006.
Zita4
11.03.07,16:25
Áno, kým dieťa bolo slobodné do 06/2006 splňal podmienku nezaopatreného dieťaťa, ale čo s obdobím, keď sa oženil 06/2006 (študoval do 08/2006)?????
Pozri tento príspevok, ktorým mi kvet ešte v roku 2005 odpovedal na moju podobnú otázku:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=126299&postcount=9