razor
09.03.07,09:46
Ahoj,
zacinam podnikat, zivnost remeselna, kovovyroba- obrabanie kovov, vyroba suciastok, dokumentacia a vyvoj.

Chcem si prihlasit prevadzku a potrebujem vediet ako je to s kontrolov, elektrikar, hygiena, poziarna, lebo mam to v priestoroch, ktore su neskolavdovane.

Je to nutne pri zariadeni prevadzky tieto kontroly? a ako prebiehaju? staci peciatky?

DIky ste skvely inac.:---
Zoltán Kovács
09.03.07,08:52
Ahoj,
zacinam podnikat, zivnost remeselna, kovovyroba- obrabanie kovov, vyroba suciastok, dokumentacia a vyvoj.

Chcem si prihlasit prevadzku a potrebujem vediet ako je to s kontrolov, elektrikar, hygiena, poziarna, lebo mam to v priestoroch, ktore su neskolavdovane.

Je to nutne pri zariadeni prevadzky tieto kontroly? a ako prebiehaju? staci peciatky?

DIky ste skvely inac.:---

V prvom rade by si mal mať priestory skolaudované. Kým nemáš kolaudáciu nedostaneš reviznu správu na elektriku..... Hygienik ti nevydá povolenie na neskolaudovaný priestor.
razor
09.03.07,10:17
ak tie priestori mi niekdo prenajima? vztahuje sa ta kontrola aj napriek tomu na mna? musim dbat aby ich mal on skolavdovane a revizie urobene?? DIKY
Zoltán Kovács
09.03.07,11:27
ak tie priestori mi niekdo prenajima? vztahuje sa ta kontrola aj napriek tomu na mna? musim dbat aby ich mal on skolavdovane a revizie urobene?? DIKY

Áno vzťahuje sa to na teba. Musiš mať tie revízie minimálne kópie založené na prevádzke.

Doplním: Ak prenajímateľ nemá priestory kolaudované nemal by ich prenajímať, nakoľko bez kolaudácie tie priestory by sa nemali používať na žiadnu činnosť.
razor
12.03.07,07:02
OKI diky, ja budem mat priestory prenajimate od clena rodiny, aby to bolo na papiery spravne. Kolavdacia je urobena aj elektrika, len neviem co s tym poziarnym opatrenim, treba tam hasiace pristroje? alebo ako sa robi revizia protipoziarna?
mysimis
12.03.07,07:04
Zožeň si požiarneho technika a ten Ťa usmerní čo kde máš mať na prevádzke či už je to požiarna kniha, alebo hasiace prístroje.
willma
12.03.07,07:34
Pri takejto prevádzke musia byť odborné prehliadky elektro, musí byť vybavená hasiacimi prístrojmi, musia byť vyznačené únikové cesty-záleží od veľkosti priestorov. A samozrejme ako písali poraďáci predo mnou objekt musí byť v prvom rade skolaudovaný: ku kolaudácii treba priložiť všetku potrebnú dokumentáciu vrátne východzej odbornej prehliadky elektro, požiarneho projektu. Nebolo by od veci skontaktovať nielen požiarneho ale aj bezpečnostného technika- tieto funkcie vo väčšine prípadov vykonáva jedna osoba.
martaO
13.03.07,09:42
V prvom rade, ak chce niekto prenajímať priestory na podnikanie, tak musí mať predsa vyhovujúce priestory vrátane kolaudácie. To nie je vec nájomcu, ale prenajímateľa. Vy zodpovedáte len za zariadenie priestorov ako aj za revízie strojov a zariadení. Ďalej musíte mať ohlásenú živnosž ako u PO tak aj u BOZP a hygieny. Všade budú chcieť zmluvu o prenájme priestorov. Ďalej musíte mať vypracované riziká na pracovisku a zaradených pracovníkov. Vypracované vnútropodnikové smernice. A ak sa jedná napr. aj o zváracie práce, tak aj meranie od hygieny, či nie sú prekročené normy a nejedná sa o rizikové pracovisko, potom sú príplatky a následne aj treba dať pozor na choroby z povolania, pretože ak budú nejaké plyny tak v budúcnosti by si mohol niekto nárokovať náhrady. S tým je spojené ak používanie Ochranných pomôcok. Je to náročné...
ANNAP
02.05.07,08:21
Zakladáme druhú sro, ktorá bude mať prevádzku v priestoroch prvej sro na základe nájomnej zmluvy. Druhá sro musí mat povolenie z hygieny, PO a BOZP
aj keď ho prvá sro má? Jedná sa o kovovýrobu.čo som ešte zabudla, kde sa má
ešte registrovať nová sro /DU, Soc.Poist, Zdr.poist.Mesto / vdaka
mysimis
02.05.07,08:25
AnnaP, možno že Ťa zarmútim, ale musí mať aj tá druhá sro všetky povolenia.
ANNAP
03.05.07,05:55
ktoré zákony a konkretne paragrafy riesia registracie podnikatelskych prevadzok
na hygienu, požiarnu ochranu a BOZP kto vie konretizovať, zaujímajú ma hlavne pokuty, ktore suvisia s nenahlasenim,
vdaka vsetkym....
mysimis
03.05.07,06:04
S pokutami neám skúsenosti - čo ma samozrejme teší, ale tiež sa mi podarilo neprihlásiť jednu prevádzku včas na hygiene a pokuta nebola, len sa mi pohrozili.
willma
03.05.07,07:09
ktoré zákony a konkretne paragrafy riesia registracie podnikatelskych prevadzok
na hygienu, požiarnu ochranu a BOZP kto vie konretizovať, zaujímajú ma hlavne pokuty, ktore suvisia s nenahlasenim,
vdaka vsetkym.... Keď môžem doporučiť najlepšie by bolo dohodnúť si zmluvne technika BOZP a PO, Inak pre informáciu z hľadiska PO je to zákon 314/2001 v znení neskorších predpisov, k tomu vykonávacia vyhláška 121/2002, vyhláška 718/2002, pre oblasť BOZP Zákon 124/2006, 126/2006, 596/2002 a k tomu prináležiace nariadenia vlády. Je toho celkom dosť. aj kúsok navrch a to spomínam len oblasť v ktorej sa vyznám.
ALEXAPA
20.05.07,14:05
Chcem si otvoriť predajňu s textilom, odevami, potrebujem od dodávateľa aj certifikát kvality , alebo vyhlasenie o zhode? Chcem predávať tovar z ČR
a Maďarska, ďakujem za odpovede.
Valikoza
03.10.07,10:16
Ahoj, píšem sem 1.krát, tak sa mi to snáď podarí...
Zriaďujem prevádzku ( predaj mobilných telefónov)existujúcej s.r.o., na živnostenskom už je nahlásená, inšpekčná kniha autorizovaná, s požiarnym technikom som dohodnutá na potrebných veciach.
Teraz som telefonovala na úrad verejného zdravotníctva ohľadom schválenia prevádzky od hygieny(na obhliadke ešte neboli) a povedali mi, že musím odstrániť "nevetrateľnosť miestnosti", t.j. miestnosť má len sklené výklady( nejdú otvoriť ako okná) a sklené dvere a to mi vraj neschvália ako hygiena..:mad: ( predtým tam bola podobná prevádzka)
Čo robiť v takomto prípade?
Čo všetko budú ešte hygienici vyžadovať?
Poraďte, ďakujem
vikinka
03.10.07,10:22
Splniť ich požiadavky,vyriešiť odvetrávanie,čo ešte budú požadovať to sa nedá len tak zodpovedať,to si určí hygiena podľa skutočnosti prevádzky.To,že predtým tam bola takí istá prevádzka je jedno,možno v čase keď im schvaľovali prvádzku neplatili súčasné predpisy.
Valikoza
03.10.07,10:44
Takže ak som podala žiadosť na RÚVZ o schválení prevádzky, mám čakať na hygienika, ktorý príde na obhliadku. Ten zistí nedostatky, môžem mať prevádzku otvorenú počas odstraňovania "hygienických" nedostatkov?
Ďakujem
dusan99
08.01.09,23:59
Zobral som do prenajmu malu kancelariu. Som v nej sam, prihlasil som ju na zivnostensky a danovy urad ako suvisiaci priestor. Nahlasil som odvoz odpadu. V najomnej zmluve nemam nic o PO, takze by to mal zabezpecit prenajimatel.
Potrebujem tento priestor este niekde nahlasit?
Dakujem za odpoved.
AlkaS
06.08.09,16:49
Dobrý večer! Každá prevádzka by mala prejsť hygienou, či sa jedná o obchod s potravinami alebo len kanceláriu, nemám pravdu aspoň tak som to pochopila. ďakujem za odpoveď
pracovisko
07.08.09,04:41
Dobrý večer! Každá prevádzka by mala prejsť hygienou, či sa jedná o obchod s potravinami alebo len kanceláriu, nemám pravdu aspoň tak som to pochopila. ďakujem za odpoveď
Áno, každá prevádzka má mať posudok k prevádzke od regionálneho hygienika.