Beata2
09.03.07,10:27
Ahoj poraďáci, chcela by som sa spýtať, či môže prokurista podpísať DP v s.r.o., na výpise z OR je uvedené, že v mene spoločnosti koná samostatne.
Beata2
09.03.07,10:48
Ešte doplním, že konatelia s.r.o. sú občanmi iného štátu EÚ. Prokurista žije v Anglicku, ale má občianstvo SR, viac menej pravidelne cestuje na Slovensko kôli tejto s.r.o. Takže nie som si istá, či môže podpísať DP, alebo ho musia popísať konatelia. Skúste mi prosím poradiť. Ďakujem
Danila
09.03.07,11:01
Prokurista nie je orgánom spoločnosti/§ 14 Obchodného zákonníka/. Prokurista koná len na základe splnomocnenia/je len zmluvným zýstupcom spoločnosti/.
Ako zástupcu spoločnosti ho môžu vymenovať konatelia, prípadne valné zhromaždenie./ § 125 ods. 2 Obchodného zákonníka/
betka
09.03.07,11:01
Závisí ktoré úkony môže podpisoavť prokurista, ak má plnú moc na všetky právne úkony, tak áno.
Beata2
14.03.07,10:12
Ďakujem za odpovede.
Milla
14.03.07,10:26
Ahoj poraďáci, chcela by som sa spýtať, či môže prokurista podpísať DP v s.r.o., na výpise z OR je uvedené, že v mene spoločnosti koná samostatne.

Pokiaľ v OR je uvedené, že koná samostatne, určite môže.
apo
15.03.07,09:06
Pokiaľ v OR je uvedené, že koná samostatne, určite môže.

Každý kto má na to poverenie a môže byť takouto úlohou poverný môže podpísať DP. Cekom určite na DÚ dajú presnú odpoveď nakoľko prvá vec ktorú na DP skontrolulú je či podpísala oprárvneá osoba, respektíve či podpísali všetky povinné osoby.

apo