ikovacikova
09.03.07,10:50
Faktúra za telefón je vystavená na SZČO. Telefónny účet som zaplatila z môjho bankového účtu (iný majiteľ). Ako sa dá tento výdavok uplatniť, prípadne ako sa dá preúčtovať na SZČO?
Iveta
Zita5
09.03.07,09:58
Zúčtovať to jedine cez účtovné uzávierkové operácie s priložením kópie výpisu + faktúry .
To však neznamená , že sa stotožňujem s takýmto postupom , aby si SZČO platil svoje výdavky cez cudzí účet .

Ja by som takýto prípad vyhodila .
econia
16.03.07,18:17
Až to nechceš zapísať do PD ako ti radila Zita 5, tak ti môžem poradiť, akú odpoveď na podobný prípad som dostala ja dnes z DÚ.
Vklad do pokladne ako osobný vklad podnikateľa presne v čiastke faktúry účtovaný ako PNZD a následne výdaj z pokladne presne v čiastke faktúry ako
prevádzková réžia t.j. VOZD a prilož výpis z prislušného účtu kde je úhrada faktúry.
tinaM
16.03.07,18:26
Až to nechceš zapísať do PD ako ti radila Zita 5, tak ti môžem poradiť, akú odpoveď na podobný prípad som dostala ja dnes z DÚ.
Vklad do pokladne ako osobný vklad podnikateľa presne v čiastke faktúry účtovaný ako PNZD a následne výdaj z pokladne presne v čiastke faktúry ako
prevádzková réžia t.j. VOZD a prilož výpis z prislušného účtu kde je úhrada faktúry.
To sa mi zdá na hlavu postavené. Myslím ten vklad.
Keď SZČO má v pokladni zostatok, tak tie peniaze nie sú jeho?:rolleyes:
Prečo je potrebné dávať ten osobný vklad, tomu nerozumiem.
renča1
16.03.07,18:29
Až to nechceš zapísať do PD ako ti radila Zita 5, tak ti môžem poradiť, akú odpoveď na podobný prípad som dostala ja dnes z DÚ.
Vklad do pokladne ako osobný vklad podnikateľa presne v čiastke faktúry účtovaný ako PNZD a následne výdaj z pokladne presne v čiastke faktúry ako
prevádzková réžia t.j. VOZD a prilož výpis z prislušného účtu kde je úhrada faktúry.

Ja nesúhlasím s týmto spôsobom. Veď, išlo o výdavok, ktorý nebol zrealizovaný cez hotovosť a ani cez podnikateľný účet. Súhlasím so Zitkou. S jednym s čím nesúhlasím:) , je to že ja by som takýto prípad ponechala vo VOZD. Pokiaľ ide o dostatočne preukázateľný výdavok.;)
econia
16.03.07,18:44
Áno, ja s tým súhlasím, že výdaj nemá čo byť zrealizovaný cez hotovosť a ani cez podnikateľský účet.Tomu všetkému rozumiem, ale naozaj takúto odpoveď som dnes dostala, čomu som sa aj ja prekvapila. Ide o VOZD, ale učtovať potom cez ID, aby to neovplyvnilo hotovosť a účet?
renča1
16.03.07,18:46
Áno, ja s tým súhlasím, že výdaj nemá čo byť zrealizovaný cez hotovosť a ani cez podnikateľský účet.Tomu všetkému rozumiem, ale naozaj takúto odpoveď som dnes dostala, čomu som sa aj ja prekvapila. Ide o VOZD, ale učtovať potom cez ID, aby to neovplyvnilo hotovosť a účet?

Áno, účtovať len cez ID, ako nepeňažnú operáciu.

mimotemy Ja som tiež koľko krát dostala mylné info na DÚ a pol roka som sa z toho nemôhla potom spamätať, prečo mi poskytli také informácie aké poskytli...
econia
16.03.07,18:56
Ešte sa v súvislosti s fa za telefon opýtam. Keď na faktúre je 40,- za upomienku, dávate aj túto sumu do VOZD alebo nie.
tinaM
16.03.07,19:08
Ešte sa v súvislosti s fa za telefon opýtam. Keď na faktúre je 40,- za upomienku, dávate aj túto sumu do VOZD alebo nie.
Ja to dávam do VNZD.