ryja
09.03.07,12:27
Dorý deň. Som ČID od roku 1997. Nakoľko som prekročila zárobok,v roku 1998, bola mi zastavená výplata dôchodku a nemala som nárok na zľavu odvodov ZP./ČID som mala, ale nepoberala som výplatu dôchodku/ V decembri 2006 mi bol ČID prehodnotený podľa starého zákona . V rozhodnutí mi prišlo, že som uznaná ČID naďalej a začali mi vyplácať dôchodok spätne od 1.8.2006. Percentá ale nemám nikde uvedené, mám nárok na polovičné odvody do zdravotnej poisťovne? ZŤP preukaz nemám
Ďakujem. Mám nárok na polovičné odvody do ZP?
Jozef Mihál
09.03.07,19:46
Ak poberáte po prehodnotení invalidný dôchodok (v plnej alebo aj krátenej výške), máte nárok na polovičné sadzby na zdravotné poistenie.

Pozrite aj tu:

http://www.porada.sk/showthread.php?t=34144
ryja
10.03.07,18:13
Ďakujem za odpoveď
Ešte mám jeden dotaz, nárokovať si môžem odo dňa posúdenia t.j. od 19.12.2006 alebo odo dňa doručenia rozhodnutia t.j. 31.1.2007.
Myslím si, že od decembra, ale pre istotu. Mám si podať žiadosť, alebo stačí rozhodnutie.
Ešte dodatok, dnes som predložila doklady zamestnávateľovi, ale ten mi povedal, že spätne sa mi znížené odvody nedajú vyrovnať.
Nejde to vyrovnať v RZZP , alebo spätne poslať opravné výkazy na ZP, veď aj zamestnávateľ má úľavu
ďakujem