kacena
19.01.05,15:56
Prosim Vás všetkych o názor a radu.Robim mzdy istému podnikateľovi len od septembra.Teraz mi doniesol od jedneho zamestnanca PN.Ako ju mám poslať na sociálnu poisťovňu / trva viac ako 10 dní / ked nemam z čoho zistiť aké mal vymeriavace zaklady?Nemam ani pásky , ani výkazy , prosto nicoveho nic za 3 mesiace.Poradte prosim !!!Mám isť na socialku?
alexxandra
19.01.05,17:43
Myslim,ze na socialke ti neporadia,ich to nezaujima. Musis sa pytat toho podnikatela,co sa to tam vlastne dialo. Ako dlho ma zamestnanca a na akej mzde ho drzi. Postras ho strasnymi pokutami :-) Ak ho aj robis od septembra, musis mat k dispozicii minimalne banku od januara a tam vidis,ci platil nejake odvody. Ci podaval aj vykazy ti zase len musi povedat pan podnikatel. Ja by som si asi zistila, ze odkedy toho cloveka zamestnava a na akej mzde a asi by som si to aspon od januara 2005 nahodila nanovo. Predpokladam, ze ho drzi na minimlanej mzde. na socialke ti nic nepovedia. Ak tam mas znamu,mozno. Ale inak su to doverne informacie.

Ja by som to nahodila nanovo ,ak sa to nenajde, a urobila si to podla seba. Za pripadne rozdiely musi niest zodpovednost on, pretoze ked nema nic, ziadnu agendu, a ty mu urobis aspon nejaku,ktora bude urcite spravna, tak ti musi ruky nohy bozkavat a nie este ze ci mu to sedi na jeho mozno odovzdane vykazy ... Rada sice nie odborna,ale zato priatelska ;-)