ik-a
19.01.05,16:58
Neviem ci ste postrehli, alebo ja som to zle pocula, dan.priznanie za dan z nehnutelnosti sa ma podat na novo do 28.2.2005. Ma to byt nieco podobne ako dan z mot.vozidiel. Cize podavame aj ked nie je zmena na strane majitela. Vie mi to niekto potvrdit alebo vyvratit?
babetka
19.01.05,16:01
Ano, je to tak. Podla zakona o miestnych daniach.
ik-a
19.01.05,16:07
A nevies poradit, su tlaciva niekde na webe, alebo iba originali na uradoch?
babetka
19.01.05,16:10
Ja som ho videla na stránke www.kosice.sk, klikneš na miestne dane. Ale po tlačivo som si bola osobne na miestnom úrade, pod ktorý patrí nehnuteľnosť.
eviketa
19.01.05,16:41
myslím že aj na obcan.sk je tlačivo, ale je to žlté priznanie k dani a treba to orig.
ik-a
19.01.05,16:46
Uz som si to stiahla z obcana, ale je to len vzor. Myslela som ci niekto nema tlacivo, ktore by sa dalo aj vypisat. Tie vzory prilepujem, mozno pomozu aj inym ako prac.pomocka.
babenko1
19.01.05,18:06
Bohužiaľ im to treba dať na originálnych tlačivách. Treba tam len vypísať hlavné iniciály, koľko m2 a daň už oni vypočítajú aj šek pošlú na doručenku ... a potom aj každý rok. V pondelok som to vybavovala :-)
vladan
20.01.05,05:59
mne mesto XY poslalo v obálke výzvu k podaniu daňového priznania + všeobecné záväzné nariadenie mesta o dani z nehnuteľností + daňové priznanie k dani z nehnuteľností + poučenie na vyplnenie daňového priznania + potvrdenie o podaní daňového priznania + prílohu k daňovému priznaniu ... no taká hrubá obálka, že až :D
... z toho všetkého si daň z nehnuteľnosti treba vypočítať, mesto XY to len skontroluje a na základe výpočtu pošlú výmer, podľa ktorého sa bude platiť.

Pozn.: uvedené platí pre právnické osoby
jovanni
20.01.05,12:15
Neviem či to pomôže, keď je potrebný originál, ale tlačivo si nájdeš aj na www.rksoft.sk (http://www.rksoft.sk) .Snáď ak sa vytlačí na farebnej tlačiarni?
momo1050
20.01.05,12:23
podla mojich informacii (a prislo mi to aj zo stranky enoviny) nemusi sa podavat priznanie na originalnom tlacive, staci vytlacena kopia aj zo stranky MF, taketo tlaciva (cierno-biele) boli distribuovane aj obyvatelom petrzalky.