pupavienka
09.03.07,14:08
Ahojte,
potrebujem poradiť ako riešiť hudobnú skupinu... Mali príjmy z koncertovaní na Slovensku aj v zahraničí... Robí sa im daňové priznanie? Ak áno, tak ako celku - ako hudobnej skupine, či každému členovi zvlášť?
Ďakujem za odpovede:)
Zoltán Kovács
09.03.07,13:10
Ahojte,
potrebujem poradiť ako riešiť hudobnú skupinu... Mali príjmy z koncertovaní na Slovensku aj v zahraničí... Robí sa im daňové priznanie? Ak áno, tak ako celku - ako hudobnej skupine, či každému členovi zvlášť?
Ďakujem za odpovede:)

Podľa mňa DP sa bude podávať každému členu skupiny samostatne. Zrejme majú slobodné povolanie - umelci.
pupavienka
09.03.07,13:26
Vďaka:-)
Ale ako im rozdeliť odmeny za koncerty, keď tie dostali sumou, ktorá bola pre všetkých členov... Pomerom???
Lebo tam nastáva ďalší problém: prenájom priestorov, kde skúšajú... Náklady taktiež potom rozdeliť medzi členov???
Zoltán Kovács
09.03.07,13:29
Vďaka:-)
Ale ako im rozdeliť odmeny za koncerty, keď tie dostali sumou, ktorá bola pre všetkých členov... Pomerom???
Lebo tam nastáva ďalší problém: prenájom priestorov, kde skúšajú... Náklady taktiež potom rozdeliť medzi členov???

Ja by som im rozdelil príjmy aj výdaje rovnomerne. A malo by sa to robiť písomne.
pupavienka
09.03.07,13:36
a podať to ako DP FO typ A alebo typ B?
katkaj
09.03.07,13:37
a podať to ako DP FO typ A alebo typ B?

No určite to nemali vyplatené ako príjem zo závislej činnosti takže DP typ B
Zoltán Kovács
09.03.07,13:37
a podať to ako DP FO typ A alebo typ B?

Priznanie typu B. Typ A slúži na príjmy zo závislej činnosti a slobodné povolanie - umelci nespadajú pod závislú činnosť, veď nemajú zamestnávateľa.
pupavienka
09.03.07,13:42
Ďakujeeeem:-))