ekopo
09.03.07,15:59
1., DP je povinný podať daňovník, ak za zdaňovacie obdobie dosiahol
zdaniteľný príjem vo výške 45.408,-Sk a daňovník ktorý je v strate
2., Základná nezdaniteľná čiastka je 90.816,-SK (okrem výhrad:dôchodca
poberajúci dôchodok..)
3., DP typ A - závislá činnosť (zamestnanec)
4., DP typ B - rôzne činnosti
5., Zoznam organizácií, pre ktoré môžu byť poukázané 2 % z dane je na
stránke www.rozhodni.sk (http://www.rozhodni.sk)
6., Daňové tlačivá sa dajú vyplniť, vytlačiť na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) , stačí čierne.

Toto sú otázky, ktoré sa opakovali, opakujú a nemali by sa už opakovať.
Melnick
09.03.07,15:22
A čože,už Ťa nebaví dookola odpovedať na to isté ????:)

Iba sa chcem opýtať: prosím Ťa ,kde sa dajú vyplniť DP?:D :D :D
abel
09.03.07,15:25
...ale ozaj len náhodou, keby sa niekto pýtal ;)
K tomu bodu 1) takže keď mám menej ako 45.408.- tak nemusím?
k bodu 2) a keď poberá invalidný dôchodok?
k bodu 3) a keď ... :D:D:D atď, atď
Melnick
09.03.07,15:26
Halóóóó, to mi nikto neviete odpovedať????
Zdeni
09.03.07,15:28
Aj na schodoch pred DU..................:D :D :D
liba2
09.03.07,15:29
Aj ja by som to potrebovala vedieť , pomôžte niekto - prosííííííííím :) .
fimka
09.03.07,15:31
Kde? Kde len chces:). Ja mam najradsej velky stol v kuchyni.:D
STRELEC
09.03.07,15:31
Prečo mi niekto neodpovedá, keď som predsal dal otázku!!!!

A v troch rôznych témach!!!
abel
09.03.07,15:31
Vidím, že zase máme tému tém. Spomeňte si na tieto minúty 2. apríla, keď Vám poštu budú chcieť zatvoriť a vy budete mať nohu vo dverách.
Melnick
09.03.07,15:34
Nepripomínaj Elenka,už teraz si tieto sekundy neviem odpustiť.:)
Marianna01
09.03.07,15:43
aj mne poraďte - keď mám príjem 2000 Sk zo sprostredkovania DSS, musím to zdaniť? :D
a keď som vlani predávala Avon, zaradím to do príjmu?
môj otec - dôchodca, vlani zarobil 38251,- ,kam to mám zaradiť?
:---:---:---
Paula
09.03.07,15:43
Nahlásila som presun do inej Porady (najlepšie hoby)....keby sa niekto pýtal.....urobili ste z vážneho pokusu mrník ;)
Melnick
09.03.07,15:45
Poďme vymazať príspevky - ja som to začala. Odpusťte mi ak môžete.:mee:
džino
09.03.07,15:50
Kde? Kde len chces:). Ja mam najradsej velky stol v kuchyni.:D
tak na veľkom stole - môžem prísť a pridať sa ?
abel
09.03.07,15:51
Ale, Pauli, to sú všetko pokusy zo zúfalstva. Ale nedá mi, aby som nepripomenula jeden z najkrajších príspevkov, ktorý som tu našla, a ktorý je znovu aktuálny, len dátum by bolo treba prepísať. http://www.porada.sk/showpost.php?p=221889&postcount=144
ekopo
09.03.07,16:19
Čo som to odštartoval ???????????


p.s. Ďakujem za ocenenie mojej snahy.
Zita5
09.03.07,16:22
Dobre ste odštartovali tak závažnú tému tohto obdobia :--- :)
STRELEC
09.03.07,16:26
Čo som to odštartoval ??????????????????????????


p.s. Ďakujem za ocenenie mojej snahy.Priznám sa - nepochopil som, že ide o vážny príspevok:mee:. Aj sa trocha hanbím, ale len trocha. Totiž nič by tento zoznam "základností" neriešil. Po chvíli by zapadol v archíve a trebárs len 10 príspevkov nad ním by sa objavila urgentná otázka s blikajúcim otázničkom (treba ho zrušiť !!!!) - aká že je to tá "odpočtová čiastka?" a pod.
willma
09.03.07,16:29
nemažte príspevky, s humorom sa aj toto zúfalé obdobie pre účtovníkov lpšie zvláda. a prajem veľa trpezlivosti s neúčtovníkmi. Ja sa ešte len chystám zavaliť vás otázkami budúci víkend, keď budem sedieť nad 4 DP.
Melnick
09.03.07,16:29
Čo som to odštartoval ??????????????????????????


p.s. Ďakujem za ocenenie mojej snahy.
Ekopo,tiež ma mrzí,že som sa utrhla z reťaze,ale na druhej strane,veď ten príspevok dookola posúvame.;)
ekopo
09.03.07,16:30
Priznám sa - nepochopil som, že ide o vážny príspevok:mee:. Aj sa trocha hanbím, ale len trocha. Totiž nič by tento zoznam "základností" neriešil. Po chvíli by zapadol v archíve a trebárs len 10 príspevkov nad ním by sa objavila urgentná otázka s blikajúcim otázničkom (treba ho zrušiť !!!!) - aká že je to tá "odpočtová čiastka?" a pod.
Peter už názov témy napovedá že ide o súčasnú vážnu humornú tému.
Melnick
09.03.07,16:32
Čo som to odštartoval ??????????????????????????


p.s. Ďakujem za ocenenie mojej snahy.
A už sa prosím Ťa nemrač a uber trocha tých otáznikov,lebo ani nezaspím,keď viem,že niekto sa na mňa hnevá. PROSÍM:)
Richard
09.03.07,16:34
ekopo, perfektný nápad, len škoda že téma získala len 4 body :(
Danila
09.03.07,16:38
Ekopo pekne začal, a vy ste pekne pokračovali.....
ekopo
09.03.07,16:39
ekopo, perfektný nápad, len škoda že téma získala len 4 body :(
Richard ešte prídu..................teda možno

(Prosím Ťa pošli mi na ss návod ako si viem pridať body.)
Gabca
09.03.07,16:44
Prečo mi niekto neodpovedá, keď som predsal dal otázku!!!!

A v troch rôznych témach!!!


- Tak za tento ironicky prispevok bol prideleny bod. Komu tento prispevok pomohol? poradil?
Mam taky dojem, ze sa tuna body rozdavaju podla kamaratstva, alebo dakej sukromnej dohody, len aby si niektori jedinci nahnali body.

Doplnim - konkretne Melnick by som sa spytala, za co pridelila ten bod.
džino
09.03.07,16:56
- Tak za tento ironicky prispevok bol prideleny bod. Komu tento prispevok pomohol? poradil?
Mam taky dojem, ze sa tuna body rozdavaju podla kamaratstva, alebo dakej sukromnej dohody, len aby si niektori jedinci nahnali body.

Doplnim - konkretne Melnick by som sa spytala, za co pridelila ten bod.
pomohol všetkým čo dali bod ! , ale to asi nepochopíš
STRELEC
09.03.07,16:59
- Tak za tento ironicky prispevok bol prideleny bod. Komu tento prispevok pomohol? poradil?
Mam taky dojem, ze sa tuna body rozdavaju podla kamaratstva, alebo dakej sukromnej dohody, len aby si niektori jedinci nahnali body.

Doplnim - konkretne Melnick by som sa spytala, za co pridelila ten bod.
Možno môj príspevok bol tak trochu ironický, možno bol tak trochu posmešný - nuž narážal som na tie príspevky, ktoré sa domáhajú odpovede niekedy až trocha arogantne, na seba sústredene (neviem či som sa presne vyjadril) a aj v rozpore s etiketou Porady, ktorú by sme hádam mali všetci ctiť.
Johanka
09.03.07,17:07
Nemohla by sa táto téma zamknúť???
Na somarinky máme iné témy, pôvodný zámer nevyšiel a myslím , že máme všetci dosť každodenného naťahovania s klientami ....
To Gabca - Porada nie je o bodoch ...
STRELEC
09.03.07,17:10
Johanka - súhlasím najmä s tou Tvojou poslednou vetou. A čo sa týka takých tých somarnkových tém - to sú tie, ktoré sa tak vyvinú, nie "tie iné", nie? :):)
Téma by mala ísť ozaj do archívu. Nakoniec mala aj Paula asi pravdu.
Gabca
09.03.07,17:11
Možno môj príspevok bol tak trochu ironický, možno bol tak trochu posmešný - nuž narážal som na tie príspevky, ktoré sa domáhajú odpovede niekedy až trocha arogantne, na seba sústredene (neviem či som sa presne vyjadril) a aj v rozpore s etiketou Porady, ktorú by sme hádam mali všetci ctiť.


Ja nekritizujem, to ze bol ironicky, ja to v podstate aj chapem, ze niekedy su tie prispevky take ako pises. Ja som sa pozastavila nad tym, preco si dostal za to bod. Ja chapem pridelovanie bodov tak, ze by mali vyjadrovat, to ze prispevok niekomu pomohol, poradil, preto ocenim nieciu pomoc, ked nemam inu moznost sa revanzovat. Ty mi poradis, pomozes, ja ti zaplatim bodom, ty tym bodom nieco ziskas, nejaku vyhodu. Tak to ja chapem. Zle to chapem?
Melnick
09.03.07,17:16
Ja nekritizujem, to ze bol ironicky, ja to v podstate aj chapem, ze niekedy su tie prispevky take ako pises. Ja som sa pozastavila nad tym, preco si dostal za to bod. Ja chapem pridelovanie bodov tak, ze by mali vyjadrovat, to ze prispevok niekomu pomohol, poradil, preto ocenim nieciu pomoc, ked nemam inu moznost sa revanzovat. Ty mi poradis, pomozes, ja ti zaplatim bodom, ty tym bodom nieco ziskas, nejaku vyhodu. Tak to ja chapem. Zle to chapem?
Gabca po niekoľkých traumatizujúcich dňoch a nociach som oprskala monitor. MNE TEN PRISPEVOK POMOHOL . CÍTIM SA LEPŠIE. STAČÍ????
Johanka
09.03.07,17:17
Chápeš to dobre.

mimotemy :D vyskúšala som si posielanie do tmy, mohol by niekto poslať do tmy aj môj príspevok? Nech vidím ako to funguje ... Ďakujem.
STRELEC
09.03.07,17:21
Ja nekritizujem, to ze bol ironicky, ja to v podstate aj chapem, ze niekedy su tie prispevky take ako pises. Ja som sa pozastavila nad tym, preco si dostal za to bod. Ja chapem pridelovanie bodov tak, ze by mali vyjadrovat, to ze prispevok niekomu pomohol, poradil, preto ocenim nieciu pomoc, ked nemam inu moznost sa revanzovat. Ty mi poradis, pomozes, ja ti zaplatim bodom, ty tym bodom nieco ziskas, nejaku vyhodu. Tak to ja chapem. Zle to chapem?
Neviem, či chápaš zle alebo dobre. Na tom (prepáč) nezáleží (v dobrom). Každý máme nejaký názor - napr. ja som bol svojho času proti bodu práve pre ten ich možný charakter - zaplatenie. Nechápem body ako "platobný prostriedok", ale ako ocenenie. A domnievam sa, že Richard to aj tak myslel, hoci vylúčil hoby témy z možnosti ocenenia. A oceniť každý môže to , čo sa mu zdá hodné ocenenia - trebárs aj v momentálnej nálade, situácii.
Mne táto téma napr. zdvihla náladu (mal som ju pod psa). Prišiel som na Poradu pookrieť, zmeniť myšlienky, dačo sa dozvedieť ....
Na Porade jedna z vecí, pre ktoré tu rád chodím je práve spojenie informácií s humorom , odľahčením ... a aj preto, že ..... atď atď
ekopo
09.03.07,17:21
Ideme pracovať - zamykám.
Richard
09.03.07,21:51
Namiesto zatvorenia témy navrhujem poslať do tmy všetky príspevky (samozrejme okrem prvého).

:) :) :) Teraz mi prišlo smiešne z tej irónie, že vlastne v tme bude zábava a na svetle sucharina .... ako vo vtipoch o pekle a nebi.... :)

Inak som rád, že taká téma má 11 bodov ... snáď do TOP TÉM zablúdia aj nováčikovia .-)