Marcela
19.01.05,16:11
Zdravim

chcela by som poprosit o radu. Som predajca programu od Polskej firmy tá je plátca DPH ja niesom. Ako je to s DPH? Na faktúre od Polského partnera je cena uvedená bez DPH teda ja odvediem DPH u nás - samozdanenie, lenze môj Polský partner tvrdí, keďže ja niesom registrovaný plátca musí aj on odviesť DPH v Polsku. Dá so to nejak ošetriť?
ik-a
19.01.05,15:39
Nepoznam polsky zakon o DPH, ale princip by mal byt rovnaky ako u nas. On to predat s DPH. Ziadne samozdanenie neprichadza do uvahy. Samozdanenie u neplatcu DPH je iba v pripade kupy noveho auta.
Marcela
24.01.05,14:20
Diky chcem sa este opytat ak by sa moj Polsky partner registroval u nas moze si potom narokovat o vratenie DPH od nasho danoveho uradu ?
renča1
25.01.05,05:08
Áno ak by sa registroval tak potom má nárok , ale Maca keby si sa ty zaregistrovala ako platcom DPH tak on by ti tovar faktúroval bez DPH, ale stále sa čudujem prečo ti faktúruje bez DPH on má povinnosť odviesť DPH v Poľsku kedˇpredáva tovar. To by bolo asi najjednoduchejšie riešenie aspoň pre mňa. Ak sa mýlim tak ma niekto opravte.
Marta L
25.01.05,05:17
To ide o počítačový program? To predsa nie je tovar.
hron
25.01.05,08:29
Nepoznam polsky zakon o DPH, ale princip by mal byt rovnaky ako u nas. On to predat s DPH. Ziadne samozdanenie neprichadza do uvahy. Samozdanenie u neplatcu DPH je iba v pripade kupy noveho auta.
No, to je to, co nie je pravda. Samozdanenie nastupuje pri dovozoch presahujucich 420.000 Sk. PRE VSETKYCH.
Pokial si pamatam, v zakone je "rucitelstvo" t.j. fakturujuci "zodpoveda" za to, ze protistrana uhradila DPH za fakturaciu.
Cize poliaci by nemali fakturovat SVOJ vlastny export s DPH bez ohladu na to, komu to ide. Len by mali "RUCIT" ( ktohovie, mozno prave toto si pytaju, ako "zaruku" :-))
Marcela
25.01.05,13:55
Áno ak by sa registroval tak potom má nárok , ale Maca keby si sa ty zaregistrovala ako platcom DPH tak on by ti tovar faktúroval bez DPH, ale stále sa čudujem prečo ti faktúruje bez DPH on má povinnosť odviesť DPH v Poľsku kedˇpredáva tovar. To by bolo asi najjednoduchejšie riešenie aspoň pre mňa. Ak sa mýlim tak ma niekto opravte.
Vzhladom k veľkosti môjho obchodu sa mi neoplatí registrovať ako plátca DPH faktúru od Poliakov dostanem raz ročne (ku koncu roka) za všetky uskutočnené obchody počas roka. Dovoz nepresiahne 420 000 Sk. Takže je to možné ak sa registruje môj Polský partner u nás môže si nárokovať o vrátenie DPH? Dík za odpoveď.