Gabika10
09.03.07,18:09
Dobry den prajem,
prosim Vas, ako je to v pripade:
SZCO ma nakl.auto (starsie), ktore odpisoval 1 rok a uz ho nechce pouzivat na podnikanie, cize ho chce vyradit z obch.majetku
ako je to po uctovnej stranke?
ak ho preda - tak ZC ide cela do POZD ?
ak ho necha pre seba ako pre sukr.osobu, tiez musi vlastne ako keby za auto zaplatit?:( alebo proste v takomto pripade mi nie je jasne,ako to spravit po uctovnej stranke!

Dakujem Vam vopred velmi pekne za radu
Gabika
jamis
09.03.07,17:14
Dobry den prajem,
prosim Vas, ako je to v pripade:
SZCO ma nakl.auto (starsie), ktore odpisoval 1 rok a uz ho nechce pouzivat na podnikanie, cize ho chce vyradit z obch.majetku
ako je to po uctovnej stranke? Zapíše do karty OM deň vyradenia.
ak ho preda - tak ZC ide cela do POZD ? zostatková cena ide do VOZD
ak ho necha pre seba ako pre sukr.osobu, tiez musi vlastne ako keby za auto zaplatit?:( alebo proste v takomto pripade mi nie je jasne,ako to spravit po uctovnej stranke! jednoducho si ho nechá a nebude už o ňom účtovať

Dakujem Vam vopred velmi pekne za radu
Gabika

Odpoveď červenou.
STRELEC
09.03.07,17:15
Je plátcom DPH?
Gabika10
09.03.07,17:17
reagujem na 2prispevok

jak VOZD, preco vydavok, ja som myslela, ze vlastne ako keby majitel sam zaplatil ZC? cize do firmy je to prijem?!
mylim sa?
Gabika10
09.03.07,17:18
zase reakcia-
nie je platca DPH
jamis
09.03.07,17:19
reagujem na 2prispevok

jak VOZD, preco vydavok, ja som myslela, ze vlastne ako keby majitel sam zaplatil ZC? cize do firmy je to prijem?!
mylim sa?

Mýliš.
Ak by ho predal, tak príjem za auto ide do POZD a zostatková do VOZD.
STRELEC
09.03.07,17:21
[quote=Gabika10;415630]reagujem na 2prispevok

jak VOZD, preco vydavok, Ak auto predá, tak vtedy bude mať príjem z titulu predaja podľa dosiahnutej ceny. To mu pôjde "do zisku". "Zisk" znižuje zostatková cena auta. Ako nákladová položka. ja som myslela, ze vlastne ako keby majitel sam zaplatil ZC? Sám sebe bude platiť? To nie. cize do firmy je to prijem?!
mylim sa?