mopsy
09.03.07,18:23
Už pekne dlho som tu sedela,kým som prečítala všetky skvelé tu uverejnené dobré rady od vás poraďákov.No nikde som nenašla,že by sa našiel aj taký úplne nezodpovedný človek.
Prosím Vás, kamarát taxikár absolútne nevie ako spraviť jednoduché účtovníctvo a teda aj daňové priznanie,keďže,..nemá žiadné bločky o príjme, nerobil si knihu jázd,jediné čo má sú bločky od PHM.Skrátka nemá nič.A auto čo mal,to sa každý deň vlastne striedal ešte s jedným.Jeden deň ťahal on 24hodín,a druhý deň jeho kolega.Za ten deň si vždy zaplatil len miesto na státie,ale od toho tiež nemá doklady.Je SZČO od marca 2006, predtým bol dobrovoľne nezamestnaný,takže asi aj to by tam trebalo zdokladovať však?Aké materiály a čo k tomu potrebuje?Ako spraviť náklady,ako príjmy.A čo s faktúrami za telefón.Ja nie som účtovníčka,takže všetky tie zákony tak dobre neovládam.Čo s ním?Dá sa aj s týmto niečo spraviť?Ak by sa tu našiel taký šikovný človiečik,ktorý by vedel vyriešiť úplne tento veeeľky problem,mohol by mi napísať aj na akina@pobox.sk?
Melnick
09.03.07,17:26
V prvom momente som myslela,že môj taxikár požiadal o vypracovanie DP Teba,ale po vzhliadnutí,že jeho veci sú stále u mňa ,vidím,že to je ten jeho kolega.:D :D :D :D
jamis
09.03.07,17:31
Ja mám opačný prípad....predajňa textilu. Príjem je evidovaný RP a nákup tovaru žiadny.
Johanka
09.03.07,17:33
Už pekne dlho som tu sedela,kým som prečítala všetky skvelé tu uverejnené dobré rady od vás poraďákov.No nikde som nenašla,že by sa našiel aj taký úplne nezodpovedný človek.
Prosím Vás, kamarát taxikár absolútne nevie ako spraviť jednoduché účtovníctvo a teda aj daňové priznanie,keďže,..nemá žiadné bločky o príjme, nerobil si knihu jázd,jediné čo má sú bločky od PHM.Skrátka nemá nič.A auto čo mal,to sa každý deň vlastne striedal ešte s jedným.Jeden deň ťahal on 24hodín,a druhý deň jeho kolega.Za ten deň si vždy zaplatil len miesto na státie,ale od toho tiež nemá doklady.Je SZČO od marca 2006, predtým bol dobrovoľne nezamestnaný,takže asi aj to by tam trebalo zdokladovať však?Aké materiály a čo k tomu potrebuje?Ako spraviť náklady,ako príjmy.A čo s faktúrami za telefón.Ja nie som účtovníčka,takže všetky tie zákony tak dobre neovládam.Čo s ním?Dá sa aj s týmto niečo spraviť?Ak by sa tu našiel taký šikovný človiečik,ktorý by vedel vyriešiť úplne tento veeeľky problem,mohol by mi napísať aj na akina@pobox.sk?
:eek:
Zaujímavý problém a ešte zaujímavejší taxikár (aj keď viem, že nie jediný, podobne zmýšľajúci - opravujem, absolútne nerozmýšľajúci).

Čo to je "ako spraviť príjmy"? Nakoľko zdaňovacie obdobie roka 2006 už uplynulo, príjmy sú prijaté, len ich treba priznať ...


K nákladom - kto je vlastníkom MV?
- podali DP k dani z MV a zaplatili daň?
- telefón má " na firmu" alebo súkromný?
- komu platil za miesto na státie, keď nemá doklady?

Čo s ním? Je tu taká veselá téma " Perličky účtovnej kancelárie" , na základe ktorej patrí do "rezervácie" :) .
Melnick
09.03.07,17:33
Dievčatá ,niečo Vám pošuškám: doplňovačka.Ale nikomu,ani muk.;)
Johanka
09.03.07,17:36
V prvom momente som myslela,že môj taxikár požiadal o vypracovanie DP Teba,ale po vzhliadnutí,že jeho veci sú stále u mňa ,vidím,že to je ten jeho kolega.:D :D :D :D
mimotemy

Advokáti si myslia, že majú osobitný režim pri DPH.
Taxikári si myslia, že nepotrebujú žiadne doklady a už vôbec nemajú potrebu niekomu vešať na nos svoje príjmy.
Lekárske s.r.o-čky si myslia, že zákony platia iba pre ich okolie.
atď ...
Melnick
09.03.07,17:38
http://www.porada.sk/t43616-p3-ucto-taxikara.html#post407718

A ostatný príspevok /č. 29/v téme ,by mohol ísť kľudne medzi perly účt. kancelárie.
mopsy
09.03.07,17:40
Aha,no super,po 2.apríli,sa zbavíme asi oboch a sadneme za volant radšej my dve,...
Johanka
09.03.07,17:46
Ak môžem poradiť, zbavte sa ich ešte pred 2.aprílom . Vďaky sa aj tak nedočkáte :cool: .
mopsy
09.03.07,17:50
Taxikár nie je vlastníkom MV, telefón mal napísané na IČO a to nájomné platil akémusi nad sebou,takže vlastne na ruku...
Johanka
09.03.07,17:53
Auto nič, telefón áno.
A to auto ukradol :D ?
A ten nad ním, to je nejaký kápo alebo majú MLM ?
Melnick
09.03.07,18:10
To poznáme. Keby sa tak nelíšili ,myslela by som,že sú naklonovaní.
Jana Franeková
14.03.07,08:17
Včera som stretla kamaráta taxikára. Za celý rok zarobil hádam aj 500,--Sk haha. A vo veľkom zošite má nalepených blokov aj za 100000,--. Takže to isté, čo s tým?
ZEvina
16.03.07,09:51
To poznáme. Keby sa tak nelíšili ,myslela by som,že sú naklonovaní.

Nebude to dáka taxikárska epidémia? Určite na tých stanovištiach si celý deň vymieňajú svoje účtovnícke poznatky.:)
karpis
16.03.07,13:32
Ja mám podobný problém ..taxikár"
kopa bločkov na naftu a príjem O,-
Keď to doniesol tak povedal vymysli nejaké jazdy, ale tak aby som
neplatil odvody do SP . Myslela som že sa do toho pustím, ale nie nestojí mi to
za to aby som si vymýšlala KJ. Nakoniec povedal že on si knihu jázd spraví a ja
aby som mu urobila DP, len aby bolo podané. Tak som mu urobila DP paušálne výdavky a ďalej nech sa trápi on s KJ.
ekopo
16.03.07,14:06
Táto tabulka Ti nepomohla? Sú tam príjmy, náklady. V téme bol link. Prikladám ju ešte raz, je to aktuálna téma. :)
karpis
16.03.07,15:01
ekopo dakujem tabulku som videla ale je jednoduchšie spraviť mu paušálne výdavky. Vychádza mu to skoro rovnako ako keby som mu robila JU.
Alexa.k
16.03.08,23:18
To poznáme. Keby sa tak nelíšili ,myslela by som,že sú naklonovaní.

Ja si myslím že taxikár je diagnóza, ... s jedným žijem.

Robila som daňové asi 5-6. Prvý rok katastrofa u každého, nasledovalo vysvetlovanie, tabuľky, zákony, potvrdenky ... / každý jeden pochopil :D /

Prešiel rok maximálne dvaja došli s papiermi ako tak v poriadku ... len rukopis mi nesedel?... asi manželky mali domáce úlohy.
A čo ostatní mali smolu... buď si to dorobili ako vedeli, potom prišli znovu ... alebo ... no jeden mi povedal, že ked to neurobím ja, tak on na to je.. a nepodal DP.

Mimochodom opýtaj sa toho ,, tvojho ,, taxikára v ako režime vlastne pracoval.

SZČO-súkromné vozidlo - obchodný partner zmluva s TAXISLUŽBOU
SZČO-bez vozidla - obchodný partner zmluvy s Taxislužbou
SZČO-súkromné vozidlo - tzv. nezapojený
zamestnanec - PZ s Taxislužbou /má vôbec licenciu ???/
SZČO-bez vozidla- SZČO s vozidlom v majetku -zmluva o spolupráci

Niekto v tom nemá jasno, v každom režime sú iné zákonné podmienky a inak sa aj vykazujú prijmy a výdaje.