Katarína Horváthová
09.03.07,20:01
Ahojte Poradaci.Dnes som dostala pozdrav z DU za neskore predloženie oznámenia o odvode zrážkovej dane,pokuta 2000 Sk.Len tak som si prebehla poradu, lebo som vedela , že tlačivo nebolo dlho zo strany DU.Tak som našla , že pán Mihály ho prilepil na Poradu až 21.03.2006 ,lebo asi vtedy vyšlo oficialne.Dá sa nejako obhájiť, že sme ho nemohli odovzdať do konca fabruára ke´d este nebolo tlačivo na svete.Má už niekto s tým skúsenosť ?
Paula
09.03.07,19:03
Kým neboli tlačivá, vyrábali sme si vlastné oznámenia a boli akceptované.
Katarína Horváthová
09.03.07,19:29
Dakujem Vám ,takže sa nedá vyhovoriť na to ,že nebolo tlačivo.Škoda.Ked mi šéf zosobní pokutu , tak si musim najsť ešte jednu robotu.Ahojte
evina
09.03.07,19:38
Dakujem Vám ,takže sa nedá vyhovoriť na to ,že nebolo tlačivo.Škoda.Ked mi šéf zosobní pokutu , tak si musim najsť ešte jednu robotu.Ahojte
Zákon ani tlačivo v tomto prípade nepredpisoval /aspoň si to nepamätám/, takže, aj keby si to opisom poslala na akomkoľvek papieri, dá sa to považovať za Oznámenie.. . Tlačivo je v tomto prípade pomocou ...
Katarína Horváthová
09.03.07,19:57
Ja som za január odovzdala správkyni oznámenie podla vzoru Mariny , ale žial len do ruky, nie cez podatelnu a vtedy povedala , že ked bude tlacivo tak to prepisem a to som uz dala cez podatelnu a tam mi buchli razítko 15.4. a bolo zle.
Melnick
09.03.07,20:16
Kým neboli tlačivá, vyrábali sme si vlastné oznámenia a boli akceptované.
A niekde aj neboli.:)
Jana2004
09.03.07,20:52
Aj ja som poslala oneskorene, resp. platili sme zrážkovú daň prvý mesiac ako normálnu daň. Keď som to dodatočne uviedla na správnu mieru a spýtala sa správkyni, či bude pokuta, povedala že za prvé 3 mesiace pokutu nedávali. Asi je to vec prístupu. Veď keď sme sa pýtali na DU, tiež nevedeli fundovane odpovedať a nemali v tom jasno.
nika.sum
10.03.07,09:38
Ja som za január odovzdala správkyni oznámenie podla vzoru Mariny , ale žial len do ruky, nie cez podatelnu a vtedy povedala , že ked bude tlacivo tak to prepisem a to som uz dala cez podatelnu a tam mi buchli razítko 15.4. a bolo zle.

To je poucenie, vsetko co sa odovzdava na DU, SP a pod. treba mat na kopii potvrdene, kedy ste to odovzdali....na slova zamestnankyne uradu sa neda spoliehat...
liba2
10.03.07,10:18
Ja som za január odovzdala správkyni oznámenie podla vzoru Mariny , ale žial len do ruky, nie cez podatelnu a vtedy povedala , že ked bude tlacivo tak to prepisem a to som uz dala cez podatelnu a tam mi buchli razítko 15.4. a bolo zle.Pokús sa vec vybaviť osobne so správkyňou. Predsa to oznámenie musí mať založené v spise - aj keď nešlo cez podateľňu. Skús jej pripomenúť váš rozhovor. Jednoducho pokús sa vec vyriešiť osobne bez pokuty. Aspoň si overíš, či má DU to pôvodné oznámenie. Ak ho tam má, uveď to v odvolaní.
IVEB
10.03.07,13:15
Ja neviem či som zaspala dobu , ale o akom oznámení zrážkovej dane hovoríte. Veď od nového roka sa neposielajú na DÚ , budú predmetom štvrťročných prehľadov. Alebo som na niečo zabudla?
evina
10.03.07,13:17
Ja neviem či som zaspala dobu , ale o akom oznámení zrážkovej dane hovoríte. Veď od nového roka sa neposielajú na DÚ , budú predmetom štvrťročných prehľadov. Alebo som na niečo zabudla?

O minuloročných ...:)
IVEB
10.03.07,13:20
No to som sa poriadne zľakla. Nastrašili ste ma.
Ekonsop
20.03.07,05:04
V usmernení DR :
"Postup zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane pri zdaňovaní príjmov zo
závislej činnosti a jeho povinnosti(vypracované marec 2006)"
sa v ods.6 píše :
"Zamestnávateľ je povinný zrazenú daň odviesť miestne príslušnému daňovému úradu najneskôr do 15. dňa každého mesiaca za predchádzajúci kalendárny mesiac. Úhradu zrážkovej dane je zamestnávateľ povinný oznámiť (odporúčaný vzor tlačiva oznámenia jeumiestnený na internetovej stránke Daňového riaditeľstva SR www.drsr.sk (http://www.drsr.sk)) miestne príslušnému daňovému úradu, ak daňový úrad na žiadosť zamestnávateľa neurčí inak."

Pozrite si usmernenia DR:
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov.../novy_plat.pdf (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/brozury_a_letaky/data/novy_plat.pdf)
(ods.6 na konci)
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...ky_pravpov.doc (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/brozury_a_letaky/data/letaky_pravpov.doc)
(II. ods. 1.1)


V Zákone ani v usmernení DR nie je stanovený termín na oznamovaciu povinnosť.
alena
20.03.07,07:05
hovorí sa o oznámení v roku 2006
FAA
20.03.07,07:17
Môže mi prosím vás niekto vysvetliť praktický význam oddelenia dane z príjmu do 5000.-Sk od príjmu nad 5000, okrem príjmu štátu z pokút za nesplnenie povinností zamestnávateľov v tomto smere a.
evina
20.03.07,07:27
Môže mi prosím vás niekto vysvetliť praktický význam oddelenia dane z príjmu do 5000.-Sk od príjmu nad 5000, okrem príjmu štátu z pokút za nesplnenie povinností zamestnávateľov v tomto smere a.

Vraj zjednodušenie práce mzdárom ...:D
endrju
20.03.07,07:43
Môže mi prosím vás niekto vysvetliť praktický význam oddelenia dane z príjmu do 5000.-Sk od príjmu nad 5000, okrem príjmu štátu z pokút za nesplnenie povinností zamestnávateľov v tomto smere


Vraj zjednodušenie práce mzdárom ...

... za jeden veľmi dôležitý dôvod považujem aj starostlivosť zákonodarcov o trvalý prísun pacientov na jednotky intenzívnej starostlivosti v nemocniciach.
Inak by sa kvôli nedostatku pacientov museli rušiť lôžka v nemocniciach a lekári by mohli zostať bez práce. Znižovanie zamestnanosti v čase ekonomického zázraku predsa nemôže pripustiť žiaden zákonodarca ... ;) :cool:
FAA
20.03.07,17:32
Potešiť nás môže snáď to, že sú aj horšie veci....., vďaka za odpovede.