Patul
09.03.07,21:09
P rosím o radu. Dcéra pracuje celý rok 2006vo Veľkej Británii. Jej príjem je tam zdanovaný. Neviem, či má podať dańové priznanie v SR, ešte som sa s týmto problémom nestretla. Potvrdenie o príjme a zaplatení dane dostane až v máji. Ak je povinnosť podať DP, aký typ? A je nutné požiadať DÚ o odklad? Prosím poradte. Dakujem.
Johanka
09.03.07,20:14
Čítaj Anglicko. Z dôvodu rovnakej metódy na elimináciu dvojitého zdanenia v zmluvách o zamedzení dvojitého zdanenia sú " použiteľné" aj témy o zdanení príjmov napr. z Nemecka, Talianska dokonca aj ČĽR ;) .
DanielaSL
09.03.07,20:16
P rosím o radu. Dcéra pracuje celý rok 2006vo Veľkej Británii. Jej príjem je tam zdanovaný. Neviem, či má podať dańové priznanie v SR, ešte som sa s týmto problémom nestretla. Potvrdenie o príjme a zaplatení dane dostane až v máji. Ak je povinnosť podať DP, aký typ? A je nutné požiadať DÚ o odklad? Prosím poradte. Dakujem.

Pokiaľ má len príjem zo závislej činnosti a je rezident SR, tak je povinná si podať DP aj na Slovensku a to DP typu A. Nemusí čakať na potvrdenie z Anglicka, ani si dávať odklad, je možné to urobiť aj z výplatných pások. Príjmy z Anglicka sú v DP príjmy vyňaté...na porade je veľa tém , kde sa o tom už písalo.
Johanka
09.03.07,20:20
Pokiaľ má len príjem zo závislej činnosti, tak je povinná si podať DP aj na Slovensku a to DP typu A. Nemusí čakať na potvrdenie z Anglicka, ani si dávať odklad, je možné to urobiť aj z výplatných pások. Príjmy z Anglicka sú v DP príjmy vyňaté...na porade je veľa tém , kde sa o tom už písalo.
... toto je silné tvrdenie.
Povinnosť podať DP z celosvetových príjmov v SR sa odvíja od daňovej rezidencie, nie od typu príjmov ;) .
Johanka
09.03.07,20:22
P rosím o radu. Dcéra pracuje celý rok 2006vo Veľkej Británii. Jej príjem je tam zdanovaný. Neviem, či má podať dańové priznanie v SR, ešte som sa s týmto problémom nestretla. Potvrdenie o príjme a zaplatení dane dostane až v máji. Ak je povinnosť podať DP, aký typ? A je nutné požiadať DÚ o odklad? Prosím poradte. Dakujem.

§45 Zákona o dani z príjmov
(2) Ak plynú daňovníkovi príjmy zo zdrojov v zahraničí, ktorého zdaňovacie obdobie je iné ako v Slovenskej republike, a v lehote na podanie daňového priznania podľa § 49 nemá doklad o zaplatení dane od správcu dane v zahraničí, uvedie v daňovom priznaní predpokladanú výšku príjmov plynúcich zo zdrojov v zahraničí a daň pripadajúcu na tieto príjmy za zdaňovacie obdobie, za ktoré podáva daňové priznanie.


§ 49 ods.3 umožňuje podať žiadosť o predĺženie lehoty na podanie DP - ak sú súčasťou príjmov aj príjmy zo zdrojov v zahraničí až o 6 mesiacov. Povinné to nie je .
DanielaSL
10.03.07,12:40
... toto je silné tvrdenie.
Povinnosť podať DP z celosvetových príjmov v SR sa odvíja od daňovej rezidencie, nie od typu príjmov ;) .

A vieš Johanka, že som tam chcela dať aj to, že pokiaľ je rezident SR , ale akosi som to potom nedala, lebo som predpokladala, že rezidentom je.
Johanka
10.03.07,13:28
Pri povrchne zadaných otázkach musíš dať svoje odhady a domnienky " na papier".
Ak by si takúto odpoveď prečítal daňovo nie moc zdatný čitateľ, riadne by sme ho domýlili ;) .