danka101
09.03.07,22:56
Chcem sa opytat, ako je to so súbehom viacerych príjmov a podania DP. Cast roka bola moja známa len zamestnancom, poukoncení bola evidovana na UP, nepoberala ziadnu dávku v nezamestnanosti, ale predsa len nieco, z dobrovolnej nemocenskej poistenosti nemocenskú dávku. Koncom roka si otvorila živnost, z ktorej mala príjmy. Je mi jasné, ze to bude B DP aj tie prijmy su mi jasné, ako je to s PN-nemocenské dávky? Dakujem za radu
jamis
09.03.07,22:11
Chcem sa opytat, ako je to so súbehom viacerych príjmov a podania DP. Cast roka bola moja známa len zamestnancom, poukoncení bola evidovana na UP, nepoberala ziadnu dávku v nezamestnanosti, ale predsa len nieco, z dobrovolnej nemocenskej poistenosti nemocenskú dávku. Koncom roka si otvorila živnost, z ktorej mala príjmy. Je mi jasné, ze to bude B DP aj tie prijmy su mi jasné, ako je to s PN-nemocenské dávky? Dakujem za radu

Nemocenské sa jej do príjmu nezapočítava.
STRELEC
09.03.07,22:18
Nemocenské nie je zdaniteľným príjmom. Ak však Tvoja známa, aj preto, že bola nezamestnaná nejakú časť roka a živnosť len začínala, môže chcieť uplatniť uplatniť u svojho manžela zostatok nezdaniteľnej časti základu dane. Ak by tento prípad nastal, chcem upozorniť, že do takéhoto príjmu (pre tieto účely) sa počíta aj náhrada za PN!
Takže na túto vec by v tom prípade bolo treba dať pozor.
danka101
09.03.07,22:20
myslela som si to, citala som aj v zákone o oslobodenych prijmoch, ale to nemocenské z dobrovolného poistenia pocas evidencie na UP ma asi trocha zmiatlo... dakujem..