Egrinat
10.03.07,09:52
Dobrý deň! Som nováčikom na tejto stránke. Vidím, že krásne si tu pomáhate jeden druhému. Aj ja by som mala otázky. Pomôžte mi prosím so zaúčtovaním kúpeného auta na lísing. Auto je kúpené na IČO a bolo kúpené z AAA ako použité. Chcela by som vedieť, čo sa môže odpísať a dávať do jednoduchého účtovníctva, do réžie, atď. Veľmi pekne ďakujem.
Zita5
10.03.07,08:54
Egrinat
10.03.07,09:06
Ďakujem pekne za tieto pomôcky, ale som sa na ne už predtým pozerala a neviem sa v nich vyznať. Ja by som potrebovala nejakú pomôcku po lopate povedanú.
Jana Acsová
10.03.07,09:09
Tak skúste napr. ešte tu:
http://www.porada.sk/t44945-leasing-auta-a-ine-pre-zaciatocnika.html

a dajte si aj "vyhľadať" ... nájdete toho veľa.
Zita5
10.03.07,10:53
Ďakujem pekne za tieto pomôcky, ale som sa na ne už predtým pozerala a neviem sa v nich vyznať. Ja by som potrebovala nejakú pomôcku po lopate povedanú.

Ak si vytlačíš tabuľku od Maríny /je lepšie ak to vytlačíš, lebo do hárku sa lepšie pozerá ako na monitor / a trošku sa s tým popasuješ , neverím tomu , že po dosadení Tvojich čísiel , neprídeš k výsledku . Je tam skutočne všetko od zložky istina ,cez účtovanie až po odpis .........a ktomu všetkému treba preštudovať aj príspevky z priložených linkov , aby si vedela , o čo sa vlastne jedná .


Tabuľka je podľa Tvojich predstáv, skutočne "po lopate " .;)
Monika Kováčová
10.03.07,11:32
mimotemy Dovolím si poznamenať, že by bolo vhodné používať jednotný slovník v súvislosti s lízingom.
Hľadajúci by napr. túto tému ani nenašli, keby hľadali lízing miesto lísing.
Ďalej použíme leasing.