slabikar
10.03.07,11:45
v roku 2006 sme mali v občianskom združení príjem z 2 grantov 120.000 Sk plus od sponzorov cca 20.000 Sk. všetko sa použili na výdaje na konkrétne aktivity. treba podať daňové priznanie? ak áno, ako to účtovať?
victoria
10.03.07,21:21
Občianske združenie nemá povinnosť podať daňové priznanie len v prípade, že má príjmy ktoré nie sú predmetom dane a príjmy z členských príspevkov. Akonáhle máte nejaké iný druh príjmu - oslobodený, z hlavnej činnosti, máte povinnosť podať daňové priznanie. Daňové priznanie sa podáva na tlačive pre PO plus výkazy podľa druhu vedenia účtovníctva - predpokladám vo vašom prípade jednoduché takže výkaz o príjmoch a výdavkoch a majetku a záväzkoch špeciálne pre neziskové organizácie účtujúce v sústave jednoduchého účtovníctva.
Rooibos
13.03.07,08:09
Občianske združenie nemá povinnosť podať daňové priznanie len v prípade, že má príjmy ktoré nie sú predmetom dane a príjmy z členských príspevkov. Akonáhle máte nejaké iný druh príjmu - oslobodený, z hlavnej činnosti, máte povinnosť podať daňové priznanie.
Victoria, prosim vedela by si mi poradit ohladom zdanenia prijmov OZ, ktore ma okrem clenskeho aj prijem z organizovania kurzov? Ak by organizovanie kurzov nebolo uvedene v stanovach OZ tak potom to nie je prijem oslobodeny? Vopred dakujem za radu. R.
victoria
13.03.07,17:12
No pokial viem, poradim. Pokial OZ nema v stanovach organizovanie kurzov ale tiez nema na takuto cinnost ani zivnostenske opravnenie aby ju mohlo povazovat za zdanovanu, podnikatelsku tak je stale tato cinnost povazovana za nezdanovanu. Skus si to pre zjednodusenie "napasovat" na niektoru z hlavnych cinnosti, ktore v stanovach mas ako doplnkovu cinnost v ramci hlavnej alebo pokial to nijakym sposobom voebc nesuvisi s cinnostami, ktore ma OZ v stanovach tak radim iba poziadat o vydanie zivnostenskeho opravnenia a prihlasit sa na DU a potom povazovat tieto cinnosti za zdanovane.