janka001
10.03.07,12:59
Zdravím poraďáci,

prosím pomôžte mi. SZČO (poistný poradca) má uzatvorenú Zmluvu o obchodnom zastúpení so sporiteľňou, na základe ktorej dostáva pripísaním na podnik. účet provízie. Nie pravidelne, niekedy 1 x do mesiaca, inokedy aj viac krát do mesiaca. Daň sa mu z tohto príjmu nesťahujú, tak isto si ZP platí sám. Ako to mám zaúčtovať? Myslím si správne, ak to zaúčtujem ako ostatné príjmy zahrňované do ZD?

A ešte mám jednu otázku, keď má stavebné sporenie a sťahuje sa mu tiež z podnik. účtu...ako to zaúčtujem?

Ďakujem.

Jana
Zoltán Kovács
10.03.07,12:07
Zdravím poraďáci,

prosím pomôžte mi. SZČO (poistný poradca) má uzatvorenú Zmluvu o obchodnom zastúpení so sporiteľňou, na základe ktorej dostáva pripísaním na podnik. účet provízie. Nie pravidelne, niekedy 1 x do mesiaca, inokedy aj viac krát do mesiaca. Daň sa mu z tohto príjmu nesťahujú, tak isto si ZP platí sám. Ako to mám zaúčtovať? Myslím si správne, ak to zaúčtujem ako ostatné príjmy zahrňované do ZD?

A ešte mám jednu otázku, keď má stavebné sporenie a sťahuje sa mu tiež z podnik. účtu...ako to zaúčtujem?

Ďakujem.

Jana

Tie provízie sú POZD §6 ods.2 z podnikania. Stavebné sporenie ktoré si platí z podnikateľského účtu ako VNZD - osobná spotreba.
mysimis
10.03.07,12:08
Zdravím poraďáci,

prosím pomôžte mi. SZČO (poistný poradca) má uzatvorenú Zmluvu o obchodnom zastúpení so sporiteľňou, na základe ktorej dostáva pripísaním na podnik. účet provízie. Nie pravidelne, niekedy 1 x do mesiaca, inokedy aj viac krát do mesiaca. Daň sa mu z tohto príjmu nesťahujú, tak isto si ZP platí sám. Ako to mám zaúčtovať? Myslím si správne, ak to zaúčtujem ako ostatné príjmy zahrňované do ZD? zahrnula by som to do príjmu z činnosti sprostredkovateľov, ktoré nie sú živnosťou.

A ešte mám jednu otázku, keď má stavebné sporenie a sťahuje sa mu tiež z podnik. účtu...ako to zaúčtujem? Toto môžeš zaúčtovať ako osobnú spotrebu.

Ďakujem.

Jana

odpovede máš vyznačené v texte.