anka z oravy
10.03.07,15:56
Ahojte, v r.2006 sme kupili na lizing auto. O par mesiacov neskor sme dokupili autoradio v hodnote 16 tis. Sk. Moja otazka je: ako mam odpisovat autoradio: ako TZ osobitne 48 mesiacov, alebo mam navysit obst. cenu auta a odpisovat pocas 36 mesiacov lizingu??? dakujem pekne.
DušanČ
10.03.07,16:34
Kedysi, pred 01.05.2004, počas platnosti daňových predpisov, u tzv. starého leasingu, by sa tento prípad posudzoval ako TZ a aj keď predmety leasingu si uplatňoval leasingový prenajímateľ(odpisy), mohol sa nájomca na základe písomnej zmluvy s prenajímateľom dohodnúť, že TZ bude odpisovať sám. Som toho názoru, že je to aj teraz možné podľa § 24, ods. 2 ZDP, aj keď tam chýba štylizácia "prenájom formou finančného prenájmu". V danom prípade vzhľadom
na cenu autorádia, ktorá je nižšia ako 30 tis. Sk, by som volil jeho jednorázové
zaúčtovanie do nákladov.
Vianocka
10.03.07,17:18
Ahojte, v r.2006 sme kupili na lizing auto. O par mesiacov neskor sme dokupili autoradio v hodnote 16 tis. Sk. Moja otazka je: ako mam odpisovat autoradio: ako TZ osobitne 48 mesiacov, alebo mam navysit obst. cenu auta a odpisovat pocas 36 mesiacov lizingu??? dakujem pekne.

Ak je autorádio obstarané následne a jeho obstarávacia cena je pod
30 000,00 Sk daňovník sa môže rozhodnúť: buď ho zúčtuje rovno do nákladov alebo ho bude odpisovať.
DušanČ
10.03.07,18:36
Ak je autorádio obstarané následne a jeho obstarávacia cena je pod
30 000,00 Sk daňovník sa môže rozhodnúť: buď ho zúčtuje rovno do nákladov alebo ho bude odpisovať.

Áno, vyplýva to aj z príspevku č. 2.