Janusa
10.03.07,16:12
Pred pár dňami som nastúpila na MD - 6 týždňov pred pôrodom. U svojho zamestnávateľa som spracovávala účtovníctvo. Zamestnávateľ ma požiadal, aby som ešte spracovala daňové priznanie, takže by ma chcel zamestnať na dohodu o vykonaní práce. Je to možné, aby som pracovala na DoVP napr. s rozsahom 5 h do mesiaca s vymedzením prac. úlohy bez toho aby som prišla o materskú? Ak áno, kto bude za mňa platiť odvody?
Zoltán Kovács
10.03.07,16:34
Pred pár dňami som nastúpila na MD - 6 týždňov pred pôrodom. U svojho zamestnávateľa som spracovávala účtovníctvo. Zamestnávateľ ma požiadal, aby som ešte spracovala daňové priznanie, takže by ma chcel zamestnať na dohodu o vykonaní práce. Je to možné, aby som pracovala na DoVP napr. s rozsahom 5 h do mesiaca s vymedzením prac. úlohy bez toho aby som prišla o materskú? Ak áno, kto bude za mňa platiť odvody?

Počas MD môžeš uzavriet DoVP. O materskú neprídeš, nie je ohraničené výškou príjmu. Odvody za teba platí štát nakoľko si na MD. Zamestnávateľ z DoVP zaplatí odvody na úrazové poistenie (0,80% VZ) a rezervný fond solidarity (4,75% VZ) opravujem po upozornení od Tweety garančné poistenie (025% VZ)
Tweety
10.03.07,16:37
Počas MD môžeš uzavriet DoVP. O materskú neprídeš, nie je ohraničené výškou príjmu. Odvody za teba platí štát nakoľko si na MD. Zamestnávateľ z DoVP zaplatí odvody na úrazové poistenie (0,80% VZ) a rezervný fond solidarity (4,75% VZ).
Nie fond solidarity, ale GP 0,25%.:)
STRELEC
10.03.07,16:38
+ vyhlásenie ku zdaneniu
+ vhodne zvolenú textáciu predmetu dohody.