jhalkova
10.03.07,19:03
Zamestnanci pracovali v rámci projektu ESF na príkaznú zmluvu, z ktorej nebola zrazená daň. Nie sú živnostníci. Registrovali sa na DÚ. Aký typ daňového priznania podávajú, A alebo B? ( podľa mňa B) Kde v daňovom priznaní je potrebné uvedené príjmy uviesť.
Zoltán Kovács
10.03.07,18:05
Zamestnanci pracovali v rámci projektu ESF na príkaznú zmluvu, z ktorej nebola zrazená daň. Nie sú živnostníci. Registrovali sa na DÚ. Aký typ daňového priznania podávajú, A alebo B? ( podľa mňa B) Kde v daňovom priznaní je potrebné uvedené príjmy uviesť.

Typ B, majú aj iné príjmy ako zo závislej činnosti.
jhalkova
11.03.07,07:34
A patrí to pod §6 ods.2 písm. b .. z činností ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním? alebo do tabuľky 3 v daňovom priznaní §8 - ostatné príjmy .. R.12 iné? ( do r.1 asi nie lebo neviem či sa to posúdi ako príležitostná činnosť). Budem vďačná za každú radu .... dík
Johanka
11.03.07,07:38
Ak sú registrovaní na DÚ - znamená to, že nedosiahli príležitostný (opakovaný) príjem. Takže § 8.
tozuma
11.03.07,08:04
Ja tiež mám problém. Doniesli mi doklady na spracovanie účtovníctva. Je to hudobná skupina, v ktorej má živnosť iba jeden - ako sprostredkovateľ kuktúrnych vystúpení, všetci sú zamestnaní. Ten, ktorý je aj SZČO na toho idú všetky príjmy. Chce si znížiť príjem a to tak, že s tými ďalšími uzatvorí príkazné zmluvy a vyplatí im v priebehu roka odmenu do sumy 23 650,-. Nemusia tieto príjmy zdaňovať ? Môže sa to považovať za náhodný príjem ?
džino
11.03.07,17:53
Ja tiež mám problém. Doniesli mi doklady na spracovanie účtovníctva. Je to hudobná skupina, v ktorej má živnosť iba jeden - ako sprostredkovateľ kuktúrnych vystúpení, všetci sú zamestnaní. Ten, ktorý je aj SZČO na toho idú všetky príjmy. Chce si znížiť príjem a to tak, že s tými ďalšími uzatvorí príkazné zmluvy a vyplatí im v priebehu roka odmenu do sumy 23 650,-. Nemusia tieto príjmy zdaňovať ? Môže sa to považovať za náhodný príjem ?

Čítaj tu aj prílohy.
http://www.porada.sk/t40893-prikazna-zmluva.html#post389105
http://www.porada.sk/t40893-prikazna-zmluva.html#post389123