František50
10.03.07,18:26
Spolupracujem s obchodnou spolocnostou z CR ako jej zastupca na SR. Vyhladavam obchody a nasledna sa uzatvara kupna zmluva medzi ceskou firmou a slovenskym odberatelom. Ja si u ceskej firmy fakturujem dohodnutu proviziu bez DPH (http://www.porada.sk/autolink.php?id=1&script=showthread&forumid=104).
Faktura ma text:
Fakturujem proviziu za sprostredkovanie predaja ......... odberatelovi.......vo vyske.......EUR.
Je taketo znenie faktury dostacujuce, alebo tam treba este nieco uviest?

Vopred vsetkym dakujem za radu.
Zoltán Kovács
10.03.07,17:28
Spolupracujem s obchodnou spolocnostou z CR ako jej zastupca na SR. Vyhladavam obchody a nasledna sa uzatvara kupna zmluva medzi ceskou firmou a slovenskym odberatelom. Ja si u ceskej firmy fakturujem dohodnutu proviziu bez DPH (http://www.porada.sk/autolink.php?id=1&script=showthread&forumid=104).
Faktura ma text:
Fakturujem proviziu za sprostredkovanie predaja ......... odberatelovi.......vo vyske.......EUR.
Je taketo znenie faktury dostacujuce, alebo tam treba este nieco uviest?

Vopred vsetkym dakujem za radu.

Prípadne by som tam uviedol na základe akej zmluvy fakturuješ tú províziu,
František50
10.03.07,17:33
Dakujem, mna hlavne zaujima, ci je spravne, ze faktura je bez DPH a ci tam nie je potrebne uviest nejake dalsie citacie
Dakujem
Zoltán Kovács
10.03.07,17:35
Dakujem, mna hlavne zaujima, ci je spravne, ze faktura je bez DPH a ci tam nie je potrebne uviest nejake dalsie citacie
Dakujem

AK som dobre pochopil fakturu vystavuješ dodávateľovi z ČR, ktorý dodá tovar na SR odberateľovi. Potom tvoja služba je oslobodená od DPH.
František50
10.03.07,17:40
Ano, odberatel je z SR, dodavatel z CR
Zoltán Kovács
10.03.07,17:55
Zákon o dani z pridanej hodnoty
§16
(6) Miestom dodania pri službe, ktorá spočíva v sprostredkovaní tovaru alebo služby, ak sprostredkovateľ koná v mene a na účet inej osoby, je to isté miesto ako miesto dodania tovaru, nadobudnutia tovaru a dodania služby, ktoré sú sprostredkované, okrem sprostredkovania služieb podľa § 15 ods. 7 a 8 a sprostredkovania služieb podľa odsekov 4 a 5. Ak sprostredkovateľ sprostredkuje tovar alebo službu pre odberateľa, ktorý je identifikovaný pre daň v členskom štáte inom, ako je členský štát, v ktorom je miesto dodania alebo nadobudnutia sprostredkovaného tovaru alebo služby, je miestom dodania sprostredkovateľskej služby členský štát, ktorý pridelil odberateľovi identifikačné číslo pre daň, pod ktorým mu sprostredkovateľ službu dodal.
František50
11.03.07,06:04
Je potrebne odvolavku na §16 uvadzat priamo v texte faktury?
kalkulka
11.03.07,09:25
Áno, odvolávka na § má byť uvedená na fa.