vcielka
10.03.07,19:30
Potrebujem podať DP, ale neviem aký typ použiť!
Daňové priznanie typu B? Mám zamestnanca, ktorý si v roku 2005 uplatnil NČZD na životné poistenie v sume 12 000. Roku 2006 zrušil poistku, nemá splnenú podmienku § 11 zákona. Čiže v DP za rok 2006 túto sumu použijem na zvýšenie ZD, lenže neviem aké daň.prizn. použiť a do ktorého riadku sumu 12 000 napísať!
Môže mi niekto poradiť! Ďakujem
Zoltán Kovács
10.03.07,18:47
Potrebujem podať DP, ale neviem aký typ použiť!
Daňové priznanie typu B? Mám zamestnanca, ktorý si v roku 2005 uplatnil NČZD na životné poistenie v sume 12 000. Roku 2006 zrušil poistku, nemá splnenú podmienku § 11 zákona. Čiže v DP za rok 2006 túto sumu použijem na zvýšenie ZD, lenže neviem aké daň.prizn. použiť a do ktorého riadku sumu 12 000 napísať!
Môže mi niekto poradiť! Ďakujem

Bude to typ B a do riadku 67 v odd. IX. zapíšeš výšku uplatneného poistenia teda tých 12.000,-
Alebo sa môže rozhodnúť že počas troch rokov bude zvyšovať svoj základ dane o neoprávnene uplatnenú poistku.
Lanaj
10.03.07,20:00
Pokiaľ mal len príjmy zo závislej činnosti, použila by som jednoduchšie tlačivo typ A.
vcielka
15.03.07,15:56
Teraz som z toho vedľa, tyb tlačiva DP B, alebo A? Prosím poraďte! Mal len príjem zo závislej činnosti!
Ďakujem.
Paula
15.03.07,16:04
Teraz som z toho vedľa, tyb tlačiva DP B, alebo A? Prosím poraďte! Mal len príjem zo závislej činnosti!
Ďakujem.


Tlačivo "A", sumu , o ktorú sa zvýši základ dane, zapíšeš do r. 35
Bavi
15.03.07,16:04
Daňové priznanie typ A (pokiľ mal len príjmy zo závislej činnosti) a sumu, o ktorú sa zvyšuje ZD napíše do r. 35
§ 11 ods. 8 a 9:
Ods 8: Ak daňovník nedodrží podmienky ustanovené v odsekoch 6 a7, o sumu zaplatených príspevkov na doplnkové dôchodkové sporenie, platieb účelového sporenia a platieb poistného na životné poistenie, o ktorú si v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach znížil základ dane, je povinný zvýšiť základ dane do troch zdaňovacích období od skončenia zdaňovacieho obdobia, v ktorom došlo k porušeniu ustanovených podmienok; nedodržaním podmienok je aj výplata odstupného z doplnkového dôchodkového sporenia pred dovŕšením 55 rokov života daňovníka a pred uplynutím desiatich rokov od uzavretia účastníckej zmluvy.

Ods. 9: Ak životné poistenie zanikne neplatením, výpoveďou, dohodou alebo odstúpením pred uplynutím doby desiatich rokov od začiatku životného poistenia alebo pred kalendárnym rokom, v ktoromdaňovník dovŕši
vek 55 rokov života, daňovník je povinný zvýšiť základ dane o sumu poistného zaplateného na životné poistenie,
o ktorú si znížil základ dane, do konca troch zdaňovacích období od skončenia zdaňovacieho obdobia,
v ktorom došlo k porušeniu ustanovených podmienok. Za nedodržanie podmienok podľa odseku 7 sa nepovažuje vyplatené plnenie z poistenia pre prípad úrazu alebo choroby, ktoré je súčasťou životného poistenia.
vcielka
15.03.07,16:26
Vďaka, som už trochu pokojnejšia! Rozbolela ma z toho hlava, už aby bolo 2.4.2007
ciaaa
28.02.11,06:52
Ahojte. Potrebujem zdanit zrusenu poistku. Chcem sa opytat, ako. Viem ze bud jednorazovo alebo do troch rokov.
Ale zaujimalo by ma, ci mozem zdanit tuto poistku aj do dvoch rokov a nie rovnomerne? Teda mam zdanit 398,32 € a teraz by som zdanila 218,32 € a dalsi rok 180,00 €?
Alebo ak to ma byt tri roky, tak to musi byt tiez rovnomerne? Ide o to, ze teraz si posledny krat uplatnujem NC z inej poistky a dalsie roky uz taka moznost nebude, takze budem asi viac dodanovat.
Prosiiiim.. viete mi niekto poradit?
Tweety
28.02.11,06:59
Ahojte. Potrebujem zdanit zrusenu poistku. Chcem sa opytat, ako. Viem ze bud jednorazovo alebo do troch rokov.
Ale zaujimalo by ma, ci mozem zdanit tuto poistku aj do dvoch rokov a nie rovnomerne? Teda mam zdanit 398,32 € a teraz by som zdanila 218,32 € a dalsi rok 180,00 €?
Alebo ak to ma byt tri roky, tak to musi byt tiez rovnomerne? Ide o to, ze teraz si posledny krat uplatnujem NC z inej poistky a dalsie roky uz taka moznost nebude, takze budem asi viac dodanovat.
Prosiiiim.. viete mi niekto poradit?
Nie, nemusíš rovnomerne, zdaníš tak, ako Ti to vyhovuje. Podstatné je to, aby si dodržala literu zákona, teda do 3 rokov.
ciaaa
28.02.11,07:13
Super. Dakujem za odpoved. Takze teraz mozem zdanit do vysky 3,32 €. Do tejto vysky sa nemusi platit dan DU, vsak?

A este jedna otazka.

V r. 2006 som tuto poistku uviedla v roc. zuctovani.
ZD bol cca 80000 SK
na danovnika bolo 90 816 SK
a poistka 1500 SK.
Tato poistka mi vsak neponizila ZD, len som ju tam uviedla. Musim aj tuto sumu dodanit?
Tweety
28.02.11,07:16
Super. Dakujem za odpoved. Takze teraz mozem zdanit do vysky 3,32 €. Do tejto vysky sa nemusi platit dan DU, vsak?

A este jedna otazka.

V r. 2006 som tuto poistku uviedla v roc. zuctovani.
ZD bol cca 80000 SK
na danovnika bolo 90 816 SK
a poistka 1500 SK.
Tato poistka mi vsak neponizila ZD, len som ju tam uviedla. Musim aj tuto sumu dodanit?
Dodaniš len to, o čo si si, podľa §11, ponížila ZD.
ciaaa
28.02.11,07:20
Takze rok 2006 nemusim dodanit. Velmi pekne ti dakujem :)