Danielle369
11.03.07,07:13
nevie tu nahodou niekto poradiť ako sa posielajú alimenty zo slovenska do usa tak aby to bolo bez velkých poplatkov? Dakujem
misomiso
11.03.07,07:18
To by aj mna zaujimalo - teda nie alimenty, ale platby do USA. My s tym mame vecny problem. Oni su 100 rokov za opicami, bezne si platia sekmi, ktore si navzajom posielaju postou. Nieco take ako medzinarodny prevod na ucet tam v podstate nepoznaju, a ak ano, tak poplatok je obrovsky (vela by z tych alimentov neprislo). Jedine co tam funguje dobre su platobne karty, ale tym asi alimenty nezaplatis.

Mam dojem, ze ludia na taketo sukromne platby vyuzivaju sluzbu Western Union. Skus sa na to popytat, nie som si isty, ale mozno sa to da vybavit aj na pobockach posty. Dalsie opatrenie ako usetrit na poplatkoch je neposielat mesacne ale napr. kvartalne.
Danielle369
11.03.07,07:30
to by si pozeral aký má western union poplatok,otrasné,ved tie alimenty by boli duplované.
misomiso
11.03.07,11:07
Su aj rozne ine systemy, napr. http://www.paypay.com/ ale nemam s tym osobnu skusenost? Skusal to uz niekto??
STRELEC
11.03.07,11:17
Pridám internetové banky: paypal, moneybrookers.
Aj paypay.sk funguje niekoľko rokov a zatiaľ nie sú skúsenosti o nejakých "nekalostiach" či chybách. Mal som rok paypay s využím len na drobné platby. Skúšobne (za pár halierov) som poslal 2 platby to New York a späť. Ak tie alimenty nie sú v nejakých tisícoch , tak by som to riskol. Paypal, moneybrooker - čítal som hodnotenia (širší článok v Profite, pokiaľ si dobre pamätám), že by mali byť hodnovernejšie.
jajko50
11.03.07,17:14
Ja by som to riešil asi tak, že by som s menovanou zriadil učet v našej banke a tam ich posielal pravidelne. Ako a kedy si ich odtial prevezme to už je na nej. Poplatky sú riadne na prevod do USA a tak by sa hádam zmiernili. Poznám jeden prípad podobný a ten pán to tu u nás posiela rodičom menovanej a oni to už vyriešia ako sa dostanú k nej peniaze. Je to len môj názor.
Mackovka
12.03.07,05:31
Ja by som to riešil asi tak, že by som s menovanou zriadil učet v našej banke a tam ich posielal pravidelne. Ako a kedy si ich odtial prevezme to už je na nej. Poplatky sú riadne na prevod do USA a tak by sa hádam zmiernili. Poznám jeden prípad podobný a ten pán to tu u nás posiela rodičom menovanej a oni to už vyriešia ako sa dostanú k nej peniaze. Je to len môj názor.

K tomu účtu v našej banke len dodávam, že by sa oplatilo otvoriť účet na Slovensku v banke, ktorá má materskú spoločnosť v USA. Už nemám prehľad ale v minulosti napr. Citibank bola americká. V tom prípade sa z účtu otvoreného na Slovensku dal urobiť prevod v cene poplatkov tuzemského prevodu na účet v tejto banke, z ktorého sa dalo vyberať v USA.