ivča26
11.03.07,10:10
Dobrý deň, prosím Vás, môže mi niekto poradiť s malým problémom.
Nikde som o tom nenašla zmienku, môj ujo je zamestnaný na hlavný pracovný pomer, za minulý rok však dostal okrem normálnej mzdy od zamestnávateľa aj príjem z urbariátu. Ten mu vystavil aj výkazy o príjmoch a výdajoch a výkaz o majetku a záväzkoch. Ja sa chcem spýtať, aký typ DP mám vyplniť, ak mal iba tieto dva príjmy? Minulého roku mu DP robila známa a on má potvrdenie o podaní DP typ B1. Tento sa však už nepoužíva, tak mi povedali na daň.úrade. Takže ak má podať DP typ B, do akého oddielu a riadku v DP mám tieto výdavky a príjmy zapísať? prosím poraďte. A ešte jedna otázka, môj manžel je živnostník, má príjmy len zo živnosti (a to pracuje v lese a faktúry vystavuje združeniu urbárov), účtovníctvo nevedie, platí iba odvody, musí k DP podať aj výkazy alebo nie? Mám jeho príjem napísať v tab.č.1 ako príjmy z poľnoh.výroby, lesníctva...., alebo ako príjmy zo živnosti? Veľmi by mi pomohla rada, ďakujem.
betka
11.03.07,12:45
1. ujo podá B, príjem z urbariátu par.8 odsek 1 (ak ho nedostával opakovane počas roka)
2. Manžel - Keď je SZČO a uplatňuje si paušálne výdavky, zráta si všetky príjmy za rok 2006, kt. mu boli vyplatené, či už v hotovosti alebo na BU, vypočíta si paušálne výdavky, k výdavkom pripočíta odvody do fondov, kt. zaplatil. Rozdiel bude jeho čiastkový ZD, uvedie nezdaniteľnú časť ZD vo výške 90816, Sk, V prípade, že ma i nárok na iné odpočit. položky, napr. na manželku, príspevky na DDP, účelové sporenie, poistné na ZP, uplatní si ich max. vo výške 12 000, Sk. Vypočíta daň.