bazant22
11.03.07,11:31
Má niekto skúsenosti s drevenou plavajúcou podlahou ?Chcem si ju dať namontovať do panelákového bytu.Niečo za prijateľnu cenu som videl v Hornbachu v KE.Vďaka za každú radu.
lubica_02
11.03.07,11:47
Počítaj s tým, že ak ju neprikryješ kobercom susedia budú počuť každý krok.
fileva
11.03.07,13:29
Má niekto skúsenosti s drevenou plavajúcou podlahou ?Chcem si ju dať namontovať do panelákového bytu.Niečo za prijateľnu cenu som videl v Hornbachu v KE.Vďaka za každú radu.

Pripojím svoj názor. My máme už niekoľko rokov plávajúcu podlahu, síce laminátovú, v celom byte a nemenila by som za iné. Je to super vec, aj keď denne frflem, ale len v duchu pre seba, aby ma moja polovička nehrešila lebo som ju veľmi chcela, že ju musím zotierať alebo zametať lebo je na nej vidieť každá smeť. Ale keď si uvedomím, že všetok ten prach bol predtým v kobercoch, tak som rada, že ju mám. A čo sa týka tej hlučnosti a susedov iba toľko. Je to už daň panelákoveho bývania. Naši susedia nad nami nemajú plávajúcu podlahu a všetko je od nich počuť, najmä behanie a skákanie ich detičiek. Tí predchádzajúci mali na podlahe v byte koberce a pani domáca celý byt denne vysávala 2 razy a bolo to hrozné ako to bolo počuť.
Čiže, mať či nemať plávajúcu podlahu či už drevennú alebo lamintovú je len vec názoru. Ja som toho názoru, že ÁNO.
borob
12.03.07,06:13
Laminátka je dobra vec aj to s tým prachom je pravda a má jednu super výhodu nevítaným hosťom nadám papuče a potom do hodiny su fuč - oziabu ich na nej nohy:-)))))
a teraz bez srandy daj si velký pozor aby bol podklad rovný na 1 meter maximalna nerovnost 2mm!!!! inak ta podlaha bude naozaj plavajuca a radosť Ti pokazia fugy medzi lamelami a ver že Tvoje oči nebudu vidieť krasu podlahy ale hlavne jej nedostatky -vlastna skusenosť.
Boro
kargo
15.03.07,16:55
Mám ich v celom byte a som veľmi spokojný.Ten prach a smietky by boli tam aj tak, len by boli skryté v koberci.Na odhlučnenie dostať taký podklad je zároveň aj tepelnoizolačný.Ak kúpite klik systém tak ho aj tak lepte-je to nielen moja skúsenosť.Do kuchyne patrí špeciálna s okrajmi chránenými proti zatečeniu.
chlap
15.03.07,21:43
Doteraz ste ale všetci hovorili o laminátovej podlahe a autor príspevku sa pýtal na drevenú podlahu.

Drevená podlaha je teplejšia ako laminátová. Takisto má lepšie zvukovo-izolačné vlastnosti ako laminátová. Vyplýva to nie len z jej zloženia ale aj hrúbky. Každopádne tieto výhody sa môžu stratiť, ak nedodržíš technologický postup pokládky podlahy.

A čo sa týka výberu, tak v Hornbachu majú naozaj drevenú podlahu za prijateľné ceny. Upozorňujem však, cena podlahy sa odvíja od jej hrúbky - tie podlahy v Hornbachu "za prijateľnú cenu" (t.j. od 900,- do 1.300,- Sk / 1m2)majú hrúbku iba 7 mm. Tie kvalitnejšie podlahy majú hrúbku 15 mm. Samozrejme pri kúpe treba zvážiť aj to, že ak by si kúpil 15 mm podlahu, tak spolu s izoláciou sa ti zdvihne podlaha v izbe až o 2 cm - skuntroluj si, či ti to nebude prekážať napr. pri dverách.
ZlaticaB
21.11.07,15:06
A aká podlaha je vhodná do kuchyne v paneláku. Je ešte moderné a vhodné dať tam gumu? Aký je Váš názor?
DanielaSL
21.11.07,15:12
Ja som si dala do kuchyne v paneláku drevenú podlahu, je príjemná, teplá , nie sú na nej tie chuchvalce prachu ako na laminátovej, ale vďaka môjmu mužovi, ktorému často padá niečo na zem aj dosť zničená. Dá sa síce zbrúsiť a natrieť nanovo, ale keď si pomyslím na tú špinu popritom, tak to radšej nechávam tak. Dnes ale ľutujem, že som si nedala okolo kuchynskej linky dlažbu, jednak to dobré vyzerá a jednak je to praktické.
ZlaticaB
21.11.07,15:14
My sme tiež najprv uvažovali, že okolo linky by sme dali dlažbu, len sa obávam či nie je veľmi studená /neradi nosíme papuče/
DanielaSL
21.11.07,15:36
My sme tiež najprv uvažovali, že okolo linky by sme dali dlažbu, len sa obávam či nie je veľmi studená /neradi nosíme papuče/
Moja dcéra to má, je to pekné aj praktické a papuče som nerada nosila aj ja, pokiaľ som nemala problémy s výrastkami na päte. Vlastne vtedy mi lekár povedal, ako je dôležité chodiť v papučiach. Keď si spomeniem na tú bolesť, tak už veru dnes ani krok bez papúč neurobím. Nakoniec na gume tiež to nie je bez papúč ono... V ostatných miestnostiach máme plávajúcu laminátovú , je veľmi pekná, nikto neverí, že to nie je drevo, ale nepociťujem nejaký chlad. My sme tie gumy pod ňou nechali, susedov som sa pýtala, či nás nepočuť, nepočujú klopkanie. Akurát tie chuchvalce prachu hneď vidieť, ale tiež ma to nejako nehnevá, mám taký mop špeciálny, postriekam ho , zotriem a je čisto.
ZlaticaB
21.11.07,18:33
To faakt, lekár Ti odporučil chodiť v papučiach? Myslela som, že zdravšie je chodenie naboso ... Priznám sa, že papuče si beriem na nohy iba keď už pociťujem, že mi je akasi zima na nohy, inak som stále naboso.
Clone1
21.11.07,18:42
drevena nie je laminatova, drevena je kvalitnejsia teplejsia ma lepsie mech vlastnosti menej hlucna a je to drevo nie hds - laminat co je vlastne lepena doska a navrchu ma ochranny lak - dezen s roznymi farbami a vzromi.

a mimo to koberec su vhodnejsie pre alerikov nez laminat kde sa prach viri pri kazdom pohybe
ZlaticaB
21.11.07,18:46
A nezostavajú na drevenej podlahe potom nejaké ryhy od stoličiek, a pod.
comodo
21.11.07,19:06
Ak mozem pridat svoj na zor , tak ak plavajucu podlahu , tak drevenu a co najhrubsiu i ked je to fakt drahsie nez laminat. a je to hahlivejsie na poskodenie. My mame doma dost plavajucej laminatovej a stale mam pocit , ze chodim po nejakej skrupine i ked podklad pod tym je rovny. Je to hlucne ked na to nieco tvrde spadne , pri dotyku bosou nohou chladne. Kedby som mal menit , mozno by som sa poobzeral i po nejakych plastovych krytinach. A co sa tyka pohody , niet nad dobru palubovku – dlazku :-)
DanielaSL
21.11.07,19:38
A nezostavajú na drevenej podlahe potom nejaké ryhy od stoličiek, a pod.

Ak ich nepodlepíš, tak ostávajú..
DanielaSL
21.11.07,19:51
To faakt, lekár Ti odporučil chodiť v papučiach? Myslela som, že zdravšie je chodenie naboso ... Priznám sa, že papuče si beriem na nohy iba keď už pociťujem, že mi je akasi zima na nohy, inak som stále naboso.

Chodenie naboso je zdravé..ale nie doma..v tráve , v piesku atď... Doma skutočne je škodlivé, škoda, že neviem nájsť článok, kde o tom tento lekár píše. Doma je to najviac škodlivé ráno, keď sa šľachy stiahnu v spánku a potom skočíme na bosé nohy z postele a beháme po byte. Nie je nič lepšie na výrastky na päte. Ja som tiež celý život takto naboso chodila až pokiaľ mi nezačali problémy.
Ale som trochu mimotemy ... to bolo len na okraj...až nájdem ten článok, tak ti ho sem prilepím.
ZlaticaB
22.11.07,05:52
Ďakujem, človek sa stále uči...
Tanče
22.11.07,15:48
moja segra má v celom byte korok. Ak by som niekedy v budúcnosti "budovala" tak si ho určite dám aj ja:
- Mäkučký
- teplučký
- dobra sa udržuje
- veci sa tak nerozbijajú keď som šmatlavá
- dá sa takisto prebrúsiť ako aj drevená podlaha

Teraz sú dokonca aj palubovky plávačky korkové asi tak drahé ako drevené...
Clone1
22.11.07,19:47
no korok je korok je z nich najteplejsi

korok ci drevena tam sa chyba nespravi do kuchyne by som dal korok a na chodbu tiez
magdara
24.11.07,17:43
Pomôžte mi, prosím, vybrať nejakú krytinu do obývačky (v paneláku). Nemôžem sa dočkať, kedy už vyhodíme ten starý koberec. Len sa nevieme rozhodnúť za čo ho vymeníme. Pátrala som po rôznych druhoch krytín, ktoré by sme tam mohli dať. Poradí mi niekto?

zatiaľ som našla tieto:
koberec - ten vopred vylučujem (prach, nečistoty)
keramická dlažba - nie som si istá, či sa hodí do obývačky. Máte to niekto? čo na to susedia pod nami?
laminát - máme v kuchyni a na chodbe (je celkom fajn, ale máme psa a ten má problém po ňom chodiť - šmýka sa mu. To mu predsa nemôžem urobiť, aby sme ten istý povrch dali aj do obývačky)
korok - poznám z minulosti, keď sa lepili také tenké pláty a potom lakovali, lakovali a lakovali
marmoleum - dala som si cez internet zaslať vzorku (vraj je nezničiteľný). Kolega ho v práci len tak v rukách ohol a on sa zlomil. Čo by potom urobil pod nábytkom?

Alebo máte ešte iný nápad? Stále mi v hlave vŕta tá dlažba. Myslíte, že je vhodná?

Vopred ďakujem
kukučka
24.11.07,18:02
Korok, ale už s povrchovou úpravou, alebo marmoleum. Ty budeš po ňom chodiť, nie lámať.
Halli
24.11.07,18:23
Ja mám portugalský korok s povrchovou úpravou, vyzerá to úplne ako mramorová dlažba, sú to kocky 30x30 cm je to super. Mám to už 13 rokov a je to fakt asi nezničiteľne :). Vyšparované to máme silikonovým tmelom... Len som to už nikde davno v obchodoch nevidela.
sar
25.06.10,08:32
Sice hodne neskoro ale mozno to niekomu pomoze. Korok je urcite najteplejsi, teraz su uz plavacky (jednoducha pokladka), dekory od vymyslu sveta, staci ti to na zaciatku este prelakovat (okrem toho laku co je od vyroby). Je najmenej hlucny zo vsetkych podlah, teply , lahko udrziavatelny. Ak chces dravo, odporucam dat si pod neho korkovu izolaciu miesto tej umeliny, co sa bezne dava. Je to potom menej hlucne, teplejsie a navyse nescvrkava sa. Mame to a odporucam. Bolo to rosku drahsi ako ta umelina, ale oplatolo sa. Na korok(bodka)sk tam to najdete.