STRELEC
11.03.07,11:35
V názve témy som vystihol podstatu problému. Spôsobil som si ho sám. Svojej 3/4-tke som kúpil hojdacie kreslo (ratan). Mala narodky a predtým tvrdila, že hojdanie na kresle je bomba na kríže a tak.
To všetko je OK, ale kreslo hrozne vŕzga. Človek si aj robí srandu, že tá reuma je trochu hlučná a tak ..., ale počúvať hudba a pozerať TV sa pri kresle dá iba vtedy, keď moja najdrahšia je niekde inde:).
Nemáte dáky recept????
Vďaka !!!!!

PS: Kobeček pod kreslo nepomohol. A navyše som bol vyhrešený, že v kuchyni pri linke ho teraz nemá!
evina
11.03.07,10:43
V názve témy som vystihol podstatu problému. Spôsobil som si ho sám. Svojej 3/4-tke som kúpil hojdacie kreslo (ratan). Mala narodky a predtým tvrdila, že hojdanie na kresle je bomba na kríže a tak.
To všetko je OK, ale kreslo hrozne vŕzga. Človek si aj robí srandu, že tá reuma je trochu hlučná a tak ..., ale počúvať hudba a pozerať TV sa pri kresle dá iba vtedy, keď moja najdrahšia je niekde inde:).
Nemáte dáky recept????
Vďaka !!!!!

PS: Kobeček pod kreslo nepomohol. A navyše som bol vyhrešený, že v kuchyni pri linke ho teraz nemá!

Peťo, viem, že Ti to nepomôže, ale žiada sa mi napísať, že treba kúpiť ešte jeden TV a rádio...:D
Jana Acsová
11.03.07,10:47
Peťo, viem, že Ti to nepomôže, ale žiada sa mi napísať, že treba kúpiť ešte jeden TV a rádio...:D
Prípadne zvážiť, či nevyjde nové kreslo lacnejšie?

P.S: tiež viem, že veľmi nepomáham :)
STRELEC
11.03.07,10:47
Peťo, viem, že Ti to nepomôže, ale žiada sa mi napísať, že treba kúpiť ešte jeden TV a rádio...:D"To to neni bars dobra rada" pre dobrý manželský TV-súlad:D.
A v pracovni mám oboje. Určitá výhoda : bez kresla a manželky !! :):)
evina
11.03.07,10:50
"To to neni bars dobra rada" pre dobrý manželský TV-súlad:D.
A v pracovni mám oboje. Určitá výhoda : bez kresla a manželky !! :):)
Myslíš, že niekto už dosiahol manželský súlad pri jednom TV?:D:D ja som takých nezažila....večný to problém partnerského spolužiatia:D
Jana Acsová
11.03.07,10:51
Myslíš, že niekto už dosiahol manželský súlad pri jednom TV?
Furt fotbal.
evina
11.03.07,10:51
Prípadne zvážiť, či nevyjde nové kreslo lacnejšie?

P.S: tiež viem, že veľmi nepomáham :)
Jani máš pravdu, prehovoril ekonóm:D...mňa to ani nenapadlo...:);)
STRELEC
11.03.07,10:53
Milé dámy - kde zostal ten vŕzgajúci kus ratanu????

K nemu by som rád vrátil Vašu ctenú pozornosť!!!!
Jana Acsová
11.03.07,10:53
Vidíš Peťo ... a kreslo vŕzga ďalej keď prehovoria ekonómovia.
evina
11.03.07,10:54
Milé dámy - kde zostal ten vŕzgajúci kus ratanu????

K nemu by som rád vrátil Vašu ctenú pozornosť!!!!

To je práve to..:D:D:D
P.s. My ženy vieme kam mierime.... Pre mužov, ktorí by nevedeli - hovorí sa tomu ako nenápadne odvrátiť pozornosť :);) a vŕzganie ani za chvíľu nepočuješ :D
Jana Acsová
11.03.07,10:54
K nemu by som rád vrátil Vašu ctenú pozornosť!!!!
Peťo skús dačo iné. Odpočítateľnú položku na kreslo? :)
STRELEC
11.03.07,10:57
Nuž vidím, milé dámy, že ste napriek iste dobrému nedeľnému obedu, značne rozkekešené (spisnovný výraz ani neviem).
Nemohli by sme ostať pri vŕzgote kresla a nie pri iných ???
Koľko je hodín vlastne, je už 22:00 ???:D :D :D
evina
11.03.07,10:59
Nuž vidím, milé dámy, že ste napriek iste dobrému nedeľnému obedu, značne rozkekešené (spisnovný výraz ani neviem).
Nemohli by sme ostať pri vŕzgote kresla a nie pri iných ???
Koľko je hodín vlastne, je už 22:00 ???:D :D :D

U nás sa tomu hovorí ...rozkokošené

Skrátka to kreslo je vyschnuté, chcelo by to nieším namazať ale netuším čím a ako...

P.s. to teraz myslím vážne:);)
STRELEC
11.03.07,11:00
Nemôžete dať na tému "cmu"? Mňa to tam nepustí. Vďaka!Práve príspevkoval Richard , že doplnil etiketu o bod 15. A keďže sa ju snažím ctiť, tak škrtnutú vetu neberte v úvahu. Aj keď je to možno o niečom inom.:)
evina
11.03.07,11:00
Nemôžete dať na tému "cmu"? Mňa to tam nepustí. Vďaka!

Prečo, rozosvetľuje to moje nedeľné dopoludnie :)
Ale vyhoviem Ti aspoň si to odskúšam..
Richard
11.03.07,11:18
u nás vŕzgal orbitrek, konkrétne jeho spojové časti - hoci boli totálne utiahnuté.
Tak som do kontaktných miest nastriekal WD sprej a prestalo...

v prípade kresla by možno pomohol nejaký ľanový olej (neviem či som netresol), teda nejaký olej na drevo, napr. ako sa používa na sudy od vína...

Len či sa na to nebude lepiť veľa prachu...
STRELEC
11.03.07,11:24
u nás vŕzgal orbitrek, konkrétne jeho spojové časti - hoci boli totálne utiahnuté.
Tak som do kontaktných miest nastriekal WD sprej a prestalo...

v prípade kresla by možno pomohol nejaký ľanový olej (neviem či som netresol), teda nejaký olej na drevo, napr. ako sa používa na sudy od vína...

Len či sa na to nebude lepiť veľa prachu...Vďaka Ti Richard už som myslel, že kreslo zapadlo prachom.
Keď ono vŕzga asi celé. Kúpil som ho od dovozcu cez net. Keď som im poslal mail s otázkou, prišla len obrana, že vŕzgot je prirodzená vlastnosť dreva, ratanu a tak ... a že reklamovať to nemôžem. Veď to som ani nechcel. Skúsim niekde kúpiť ten ľanový olej (asi farby-laky?) a aspoň kľúčové miesta natriem.
Vďaka!.
mysimis
11.03.07,11:34
Celkom zaujímavá diskusia sa tu rozprúdila okolo Strelcovho /manželkinho/ kresla. Asi Ťa zarmútim Strelec, ale ratanový nábytok - kreslá, stoličky vŕzgajú, takže asi s tým nič neurobíš. Ja som si tiež sľubovala, že na dôchodkový vek si opatrím hojdacie kreslo a budem v ňom štrikovať vnúčatám svetríky. Teraz už viem, že ratanové to nebude.
STRELEC
11.03.07,12:02
Celkom zaujímavá diskusia sa tu rozprúdila okolo Strelcovho /manželkinho/ kresla. Asi Ťa zarmútim Strelec, ale ratanový nábytok - kreslá, stoličky vŕzgajú, takže asi s tým nič neurobíš. Ja som si tiež sľubovala, že na dôchodkový vek si opatrím hojdacie kreslo a budem v ňom štrikovať vnúčatám svetríky. Teraz už viem, že ratanové to nebude.A prečo nie ? ..... v dôchodku možno vŕzganie ani nebudeš počuť!:D:D
fileva
11.03.07,12:06
Vďaka Ti Richard už som myslel, že kreslo zapadlo prachom.
Keď ono vŕzga asi celé. Kúpil som ho od dovozcu cez net. Keď som im poslal mail s otázkou, prišla len obrana, že vŕzgot je prirodzená vlastnosť dreva, ratanu a tak ... a že reklamovať to nemôžem. Veď to som ani nechcel. Skúsim niekde kúpiť ten ľanový olej (asi farby-laky?) a aspoň kľúčové miesta natriem.
Vďaka!.

Aby kreslo nezapadlo prachom, pridám sa aj ja.
Peter, a čo romantika z dávnych čias našich starých rodičov, keď k hojdaciemu kreslu, aj keď vŕzgajúcemu, patrili aj odbíjajúce staré hodiny? Nechýba ti, keď sedíš v tom kresle? Ja si tú atmosféru neviem odoprieť. Moje kreslo má už nejakú tú desiatku rokov a prekrásne, ale piánko, vŕzga stále.
Ale teraz vážne. Moje rady by boli dve. Po prvé, kúp drahej polovičke ešte jeden koberček, aby jej v kuchyni nechýbal a po druhé, skús to s tým ľanovým olejčekom ako doporučuje Richard. Po nejakom čase častejšieho potierania, hlavne spojových častí kresla, to iste pomôže.
Pekné vŕzganie.
STRELEC
11.03.07,12:12
[quote=fileva;416896].... Nechýba ti, keď sedíš v tom kresle? Sedel som v ňom 2x (a dosť! Som rýchlejší ako KDHáci). Bojím sa, že sa prekotím dozadu. ... a prekrásne, ale piánko, vŕzga stále. Manželkine nevŕzga piánko, to by som ešte bral. ...........Po prvé, kúp drahej polovičke ešte jeden koberček, aby jej v kuchyni nechýbal .... OK. a po druhé, skús to s tým ľanovým olejčekom ako doporučuje Richard. Po nejakom čase častejšieho potierania, hlavne spojových častí kresla, to iste pomôže. Skúsim, uvidím
Pekné vŕzganie. Vď. Peter
tiny77
11.03.07,15:40
este skus stuhnuty vceli vosk alebo suche mydlo :) na to kreslo, samozrejme :D
anto
11.03.07,16:01
Namazať kreslo a potom aj seba. Nebude nič počuť.
STRELEC
11.03.07,16:08
Namazať kreslo a potom aj seba. Nebude nič počuť.Keď tento oravský recept nie je za každých okolností použiteľný:mee:
kukučka
11.03.07,16:21
mimotemy
Košíkár mi radil košíky raz za čas na pár sekúnd ponoriť do vody.
Naším "grulovým" vŕbovým košíkom to predlžuje životnosť, ale či to platí aj pre "panský" ratan? :D
LubicaN
11.03.07,16:22
BEZ SRANDY...u nás nevŕzga kreslo ale manželská posteľ... On novučičkej novoty a stále...človek sa otočí na druhý bok...a vrrrrrrzg, vstanem, že idem deťúrence poprikrývať...vrrrrzg... Susedovci čo bývajú pod nami sa len čudujú koľko u nás posteľ vrzga...ale zatiaľ som im nevysvetľovala prečo...

Neviem, či sú nejak zle pripevnené matrace (výklopné) alebo kde môže byť chyba...skúšala som tam pod matrac zacviknúť plachty, skúšala som nechať plachtu visieť tak, aby bol matrac celý položený na ráme postele...ale za tri roky som si na to už takmer zvykla...ale ak má ktosi radu na môj problém... Len to zas neotočte proti mne, bo už teraz sa červenám -a to len tuším ako sa to zvrtne...

STRELEC
11.03.07,16:31
[quote=georeo;417108]BEZ SRANDY...u nás nevŕzga kreslo ale manželská posteľ... Tak to gratulujem!!! Nie bez srandy.:D On novučičkej novoty a stále...človek sa otočí na druhý bok...a vrrrrrrzg, vstanem, že idem deťúrence poprikrývať...vrrrrzg... Susedovci čo bývajú pod nami sa len čudujú koľko u nás posteľ vrzga...ale zatiaľ som im nevysvetľovala prečo...
Možno by Ti verili len tak naoko. ... a mysleli si svoje.
Neviem, či sú nejak zle pripevnené matrace (výklopné) alebo kde môže byť chyba...skúšala som tam pod matrac zacviknúť plachty, skúšala som nechať plachtu visieť tak, aby bol matrac celý položený na ráme postele...ale za tri roky som si na to už takmer zvykla...ale ak má ktosi radu na môj problém... Len to zas neotočte proti mne, bo už teraz sa červenám -a to len tuším ako sa to zvrtne...Červenaj sa kľudne ďalej - napr. aj ja som si prečítal o sebe kde-čo. Ale vážne: posteľ budeš musieť (manžel?) rozobrať v spojoch (pokiaľ sa to dá a sú rozoberateľné - napr. železné uholníky so šrúbami) a vložiť tam kúsky korku alebo gumu do trecích plôch. Ak je posteľ z drevotriesky a tá vo vnútri materiálu vŕzga, tak to už je horšie. Ak konkrétne miesto vypátraš, tak sa pokús tam dostať aspoň nejaké mazadlo - ja som dával také silikonové (sprej s takou tenkou gumičkou na striekanie dovnútra niečoho) a pomohlo to.Oboje.
Priznám sa - Tvoj problém mi nie je cudzí.:D
mysimis
11.03.07,16:41
mimotemy
Košíkár mi radil košíky raz za čas na pár sekúnd ponoriť do vody.
Naším "grulovým" vŕbovým košíkom to predlžuje životnosť, ale či to platí aj pre "panský" ratan? :D

:D :D :D práve som si predstavila, ako STRELEC namáča ratanové kreslo do vody.....;)
tiny77
11.03.07,16:56
BEZ SRANDY...u nás nevŕzga kreslo ale manželská posteľ... On novučičkej novoty a stále...človek sa otočí na druhý bok...a vrrrrrrzg, vstanem, že idem deťúrence poprikrývať...vrrrrzg... Susedovci čo bývajú pod nami sa len čudujú koľko u nás posteľ vrzga...ale zatiaľ som im nevysvetľovala prečo...

.ale ak má ktosi radu na môj problém...



trosicku budem mimotemy ale potom to zvrrtnem nazad. ;) ;) raz som strazila okrem svojich dvoch deti aj manzelovu sesternicu v rovnakom veku ako moje deti. kym moji zaspali "bez problemov", katarinku som musela 3/4 hodiny čičíkat na rukach. kedze bola tazka, sadla som si na svokrinu postel (lebo ta jedina bola v tom case po ruke) a jak mi raz zavrrrrrzgala, katarina otvorila oci jak svet a usmiala sa. :D potom uz nespala do vecera.

svokra tuto postel zakratko vymenila za novucicku.
to uz nebol vrzgot, to bol des :eek: jak koncert kontrabasov v slovenskej filharmonii. :D
kukučka
11.03.07,16:57
odkazy nájdené na www.living.cz (http://www.living.cz)

www.dumabyt.cz (http://www.dumabyt.cz)
www.ratan-klub.cz (http://www.ratan-klub.cz)
www.ratan.wz.cz (http://www.ratan.wz.cz)

PS: nečítala som, hádam niečo nájdeš...
dari1
12.03.07,12:42
BEZ SRANDY...u nás nevŕzga kreslo ale manželská posteľ... On novučičkej novoty a stále...človek sa otočí na druhý bok...a vrrrrrrzg, vstanem, že idem deťúrence poprikrývať...vrrrrzg... Susedovci čo bývajú pod nami sa len čudujú koľko u nás posteľ vrzga...ale zatiaľ som im nevysvetľovala prečo...

Neviem, či sú nejak zle pripevnené matrace (výklopné) alebo kde môže byť chyba...skúšala som tam pod matrac zacviknúť plachty, skúšala som nechať plachtu visieť tak, aby bol matrac celý položený na ráme postele...ale za tri roky som si na to už takmer zvykla...ale ak má ktosi radu na môj problém... Len to zas neotočte proti mne, bo už teraz sa červenám -a to len tuším ako sa to zvrtne...



ja som mala latkove listy v posteli, tiez to vrzgalo pri kazdom otoceni, podlepila som stykove body postele leukoplastom (moj oblubeny domaci pomocnik), pomohlo. Ked su vyklopne matrace, tam bude treba robit nejake upravy v kovovych suciastkach - dotiahnutie, naolejovanie podla rad ostatnych.
mizu24
25.06.11,11:38
Aj ja mám podobný problém. Naša posteľ má približne 3 roky, je z bukového masívu, rošty sú lamelové, nepolohovateľné. Po čase, asi tak po roku začala strašne vŕzgať. Ale až tak, že sa človek pri každom otočení v spánku na to zobudí. Nevie niekto poradiť, čo by pomohlo? Čítala som tu, že na ratan radili ľanový olej, ale ja neviem, čo mám namastiť, či posteľ alebo rošt. Boli sme sa pýtať aj v predajni, lebo sme chceli kúpiť nové rošty a tam nám povedali, že aj tie nám po čase začnú vŕzgať. Už som rozmýšľala, že dám na miesto nich rovnú dosku z drevotriesky, len neviem, či mi to dam bude držať a či po čase tiež nezačne vŕzgať, lebo v návode na posteľ je písané, že rovná doska tam nie je vhodná.
hubatá
23.11.13,19:44
To zato že sú rošty nepolohovateľné a nemáte správnu polohu ako títo záhorácki manželia:
- Francku ešte sceš??? - pýta sa Mariška
- Už nééé, už stačilo - pýri sa Francek
- Tak zlez! - zavelí Mariška

Zmeňte polohu a nie lamelové rošty!