jamis
11.03.07,12:36
Prosím Vás, má niekto skúsenosť so živnosťou na roznášanie letákov v Rakúsku ? Viem, že príjmy z Rakúska sú príjmi vyňaté, len neviem ako napočítať tieto príjmi s donesených dokladov. Jedná sa o firmu FEIBRA.
Každý týždeň majú 1 doklad o vyplatení.

Ďakujem.
jamis
11.03.07,11:56
Ozaj nikto nemá s takým niečim skúsenosť ?
jamis
11.03.07,12:38
Škoda...urobím to ako najlepšie uznám za vhodné.
Johanka
11.03.07,13:09
To je závislá činnosť?
jamis
11.03.07,14:59
To je závislá činnosť?
Prepáč, bola som mimo...je to príjem zo živnosti.
Johanka
11.03.07,16:33
Zo slovenskej alebo rakúskej :) ?
jamis
11.03.07,16:39
Slovenská živnosť.
Johanka
11.03.07,18:19
Tak potom nejde o príjmy zo zdrojov v Rakúsku. On iba poskytol nejakú službu ako slovenský živnostník v Rakúsku .... V podstate chodil na pracovné cesty ....
jamis
11.03.07,18:25
Vidíš, tak to ma nenapadlo, zmiatli na tie výplatné listiny...už som z toho cvok. Takže iba prepočítam kurzom uplatním paušálne výdavky a poistenie, alebo skutočné výdavky a odrátam nezdaniteľné a ostatné riadne zdaní.

Ďakujem.
Johanka
11.03.07,18:28
Myslím, že v tomto prípade by preukázateľné výdavky mali byť oveľa výhodnejšie ( s poukázaním na § 19 ods.2 písm.e/).
jamis
11.03.07,18:30
Ešte jeden dotaz. To mám prepočítavať za každý deň ? Na jednom liste má zárobok za 5 - 6 dní. Ako by sa to dalo zjednodušiť ? Všetko narátať a prepočítať priemerným ročným kurzom ?
jamis
11.03.07,18:31
Myslím, že v tomto prípade by preukázateľné výdavky mali byť oveľa výhodnejšie ( s poukázaním na § 19 ods.2 písm.e/).

To rozhodne bude lepšie pre neho.
Johanka
11.03.07,18:54
Ešte jeden dotaz. To mám prepočítavať za každý deň ? Na jednom liste má zárobok za 5 - 6 dní. Ako by sa to dalo zjednodušiť ? Všetko narátať a prepočítať priemerným ročným kurzom ?
Počítaš v zmysle Zákona o cestovných náhradách, žiadny priemerný ročný kurz ...
jamis
11.03.07,18:59
Počítaš v zmysle Zákona o cestovných náhradách, žiadny priemerný ročný kurz ...

Ja som myslela priemerný ročný kurz - príjem EURO.
Cestné náhrady sú mi jasné...aj stravné.
Johanka
11.03.07,19:06
§ 31 Zákona o dani z príjmov
Prepočítací kurz
(1) Na daňové účely sa pri prepočte cudzej meny na slovenskú menu použije kurz slovenskej koruny k cudzej mene vyhlásený Národnou bankou Slovenska (ďalej len kurz ), ktorý daňovník uplatňuje v účtovníctve, 121) ak tento zákon neustanovuje inak. Pri kúpe a predaji cudzej meny za slovenskú menu sa použije kurz, za ktorý boli tieto hodnoty nakúpené alebo predané.

§ 3 Postupy účtovania JÚ
Deň uskutočnenia účtovného prípadu

(1) Dňom uskutočnenia účtovného prípadu je deň splnenia dodávky, platby záväzku, inkasa pohľadávky, započítania pohľadávky, postúpenia pohľadávky, prevzatia dlhu, poskytnutia a prijatia preddavku, úhrady úveru alebo pôžičky poskytnutím nového úveru alebo pôžičky, zistenia manka na majetku a záväzkoch, schodku, prebytku majetku, škody na majetku, vkladu do obchodnej spoločnosti a družstva, pohybu majetku vo vnútri účtovnej jednotky a deň zistenia ďalších skutočností vyplývajúcich z osobitných predpisov alebo z povahy účtovnej jednotky, ktoré sú predmetom účtovníctva a ktoré v účtovnej jednotke nastali a účtovná jednotka má k dispozícii potrebné podklady, ktoré dokumentujú tieto skutočnosti.


Prepočet priemerným kurzom je v §31 ods.2 ZoDP je umožnený iba daňovníkom, ktorí nie sú účtovnými jednotkami.
jamis
11.03.07,19:28
§ 31 Zákona o dani z príjmov
Prepočítací kurz
(1) Na daňové účely sa pri prepočte cudzej meny na slovenskú menu použije kurz slovenskej koruny k cudzej mene vyhlásený Národnou bankou Slovenska (ďalej len kurz ), ktorý daňovník uplatňuje v účtovníctve, 121) ak tento zákon neustanovuje inak. Pri kúpe a predaji cudzej meny za slovenskú menu sa použije kurz, za ktorý boli tieto hodnoty nakúpené alebo predané.

§ 3 Postupy účtovania JÚ
Deň uskutočnenia účtovného prípadu

(1) Dňom uskutočnenia účtovného prípadu je deň splnenia dodávky, platby záväzku, inkasa pohľadávky, započítania pohľadávky, postúpenia pohľadávky, prevzatia dlhu, poskytnutia a prijatia preddavku, úhrady úveru alebo pôžičky poskytnutím nového úveru alebo pôžičky, zistenia manka na majetku a záväzkoch, schodku, prebytku majetku, škody na majetku, vkladu do obchodnej spoločnosti a družstva, pohybu majetku vo vnútri účtovnej jednotky a deň zistenia ďalších skutočností vyplývajúcich z osobitných predpisov alebo z povahy účtovnej jednotky, ktoré sú predmetom účtovníctva a ktoré v účtovnej jednotke nastali a účtovná jednotka má k dispozícii potrebné podklady, ktoré dokumentujú tieto skutočnosti.


Prepočet priemerným kurzom je v §31 ods.2 ZoDP je umožnený iba daňovníkom, ktorí nie sú účtovnými jednotkami.

No to sa teda narátam asi 200 dní....
Ale inak ďakujem, pomohla si mi.
Johanka
11.03.07,19:31
Príjem mu bol vyplácaný v EUR ? Valutová pokladnica ...
jamis
11.03.07,19:35
To je mi jasné...skrátka kopec práce a to by bol najradšej keby to mal už zajtra hotové....
Johanka
11.03.07,19:49
To je mi jasné...skrátka kopec práce a to by bol najradšej keby to mal už zajtra hotové....
Doplním. kopec NEZAPLATENEJ práce ;) , nikomu nevysvetlíš koľko je s tým roboty ...
marekkera
26.09.10,15:04
hladam niekoho kto by mi to pomohol vybavit mam aj vlasne auto a som zvyknuti chodit