zhv
11.03.07,12:04
SZCO má dva účty vedené v unibanke jeden je v SKK a druhý je v EUR.,
Na učet v EUR mu pripisuju uhrady platené zo zahranicia,potom interným prevodom mu prevedú na druhý účet peniaze.
Napr. uhrada mu príde 400 EUR a na prvý učet mu pripíšu v peniazoch 14852,-Sk.Ten druhý učet je len v EUR a ja ho mám prepočítavat kurzom unibanky? Aký sa má používat kurz NBS alebo unibanky?
Z EUR účtu dám výdaj na priebez.položky a na účet v Skk dám príjem z prieb.položiek,je to správne?Ale stále naviem akým kurzom?
Je to JU.
Zita5
11.03.07,11:11
SZCO má dva účty vedené v unibanke jeden je v SKK a druhý je v EUR.,
Na učet v EUR mu pripisuju uhrady platené zo zahranicia,potom interným prevodom mu prevedú na druhý účet peniaze.
Napr. uhrada mu príde 400 EUR a na prvý učet mu pripíšu v peniazoch 14852,-Sk.Ten druhý učet je len v EUR a ja ho mám prepočítavat kurzom unibanky? Aký sa má používat kurz NBS alebo unibanky?
Z EUR účtu dám výdaj na priebez.položky a na účet v Skk dám príjem z prieb.položiek,je to správne?Ale stále naviem akým kurzom?
Je to JU.

Nejak nerozumiem otázke , akým interným prevodom a prečo mu to prevádzajú ?

Však ak dostanem úhradu za Fa zo zahraničia , tak platba mi zostáva na EURO účte a ak sa rozhodnem tak si ju, alebo len jej časť prevediem na účet SKK...máte toto na mysli ?......ak áno tak účtujete :
výdaj banka EURO účet ....... príjem priebežná PP / kurz banky/

príjem účet SKK /kurz banky .........výdaj PP
zhv
11.03.07,11:29
Nejak nerozumiem otázke , akým interným prevodom a prečo mu to prevádzajú ?

Však ak dostanem úhradu za Fa zo zahraničia , tak platba mi zostáva na EURO účte a ak sa rozhodnem tak si ju, alebo len jej časť prevediem na účet SKK...máte toto na mysli ?......ak áno tak účtujete :
výdaj banka EURO účet ....... príjem priebežná PP / kurz banky/

príjem účet SKK /kurz banky .........výdaj PP

Áno tak to myslím ,jednalo sa mi o kurz ,či tá konkrétna banka alebo NBS. Už som tu čítala že kurz NBS / čo sa mi zdalo čudné/ .Ako je to v JU správne?
Kurz banky devízy nákup a predaj?
zhv
11.03.07,12:16
Prosím,prosím, radu
alikam
11.03.07,12:47
Účtuje sa to kurzom NBS. A peniaze sa prevádzajú na bežný účet priebežnou položkou zase kurzom NBS. Iba ak napríklad kupujete EUR-á a banka Vám dá dohodnutý kurz, vtedy sa účtuje kurzom banky, ale vtedy je to napísané aj na výpise. Ostatné položky sa účtujú vždy kurzom NBS v konkrétny deň. A tam je len kurz stred, nie nákup a predaj.
ivako
11.03.07,12:53
Prevod EUR na korunový účet/t.j. konverzia/ kurzom banky Union cez priebežné položky. Pohyby na účte EUR, či už sú to úhrady fa, bankové poplatky a pod. kurzom NBS stred v konkrétnom dni.
zhv
11.03.07,13:11
Prevod EUR na korunový účet/t.j. konverzia/ kurzom banky Union cez priebežné položky. Pohyby na účte EUR, či už sú to úhrady fa, bankové poplatky a pod. kurzom NBS stred v konkrétnom dni.


Dúfam ,že som to už pochopila ,čiže len prevod medzi bankami kurzom unibanky a ostatné úhrady fa, bankové poplatky a pod. kurzom NBS .