eva.bb
11.03.07,14:48
v roku 2006 mam prijmy zo zavislej cinnosti, nemam zivnost ani ziadne ine prijmy. Pre pribuznu som na konci 2006 urobila sluzbu: poriadok v dokladoch, archivacia a jednoduche ucto s vyplnenim danoveho priznania. Odmena je 15.000 Sk. Aku zmluvu mame spisat a je to u mna prijem oslobodeny? prosim o radu
betka
11.03.07,14:04
Ak ste nevykonali túto službu viackrát, ale iba pre príbuznú (nie pre ďalších piatich), je to Váš príležitostný príjem Par. 8 odsek 1.
Tento príjem nie je oslobodený.
STRELEC
11.03.07,14:08
Čech by povedal: "Tudy cesta nevede". .... ale zas nie je to tak celkom pravda.
Johanka
11.03.07,14:15
v roku 2006 mam prijmy zo zavislej cinnosti, nemam zivnost ani ziadne ine prijmy. Pre pribuznu som na konci 2006 urobila sluzbu: poriadok v dokladoch, archivacia a jednoduche ucto s vyplnenim danoveho priznania. Odmena je 15.000 Sk. Aku zmluvu mame spisat a je to u mna prijem oslobodeny? prosim o radu

mimotemy Fakt? Kde bývate ? Na Marse? Pre príbuzného a za 15.000 ? :eek:
Ale na druhej strane takáto formulácia neodporuje bodu 14 etikety :cool: .
Ak je toto pravda, tak príjmite moje hlboké ospravedlnenie ...:)
betka
11.03.07,14:21
Johanka, humoristka jedna, ..:D :D :D :D
STRELEC
11.03.07,14:25
Johanka, humoristka jedna, ..:D :D :D :DBetka - Tvoja odpoveď bola korektná (v rámci etikety a formulácie otázky), len Johankina sa mi videla presnejšia. :D
Johanka
11.03.07,14:25
Čech by povedal: "Tudy cesta nevede". .... ale zas nie je to tak celkom pravda.
Ešte by som dodala, že zmluva sa uzatvára pred vykonaním prác a nie po ... ;) , napr. príkazná.
O tej je tu kopec tém príkazná zmluva.
eva.bb
11.03.07,14:27
mimotemy Fakt? Kde bývate ? Na Marse? Pre príbuzného a za 15.000 ? :eek:
Ale na druhej strane takáto formulácia neodporuje bodu 14 etikety :cool: .
Ak je toto pravda, tak príjmite moje hlboké ospravedlnenie ...:)


dakujem aj za tento prispevok. Nebyvam, ale mozno by som chcela, potom vam od tial urcite napisem.
Inak bolo toho dost vela, takze pocas celych Vianoc som mala o zabavu postarane. Nemyslim si, ze je to az tak vela. U podnikatelov sa deju ine presuny a je to vlastne OK. Neviem comu sa tak cudujete, alebo patrite do kategorie teoretikov? Pardon...
STRELEC
11.03.07,14:31
dakujem aj za tento prispevok. Nebyvam, ale mozno by som chcela, potom vam od tial urcite napisem.
Inak bolo toho dost vela, takze pocas celych Vianoc som mala o zabavu postarane. Nemyslim si, ze je to az tak vela. U podnikatelov sa deju ine presuny a je to vlastne OK. Neviem comu sa tak cudujete, alebo patrite do kategorie teoretikov? Pardon...
okej neokej - sme praktici, ale snažíme sa ctiť pravidlá hry - etiketa Porady.

Odpovede boli, myslím, korektné.
betka
11.03.07,14:31
Ešte by som dodala, že zmluva sa uzatvára pred vykonaním prác a nie po ... ;) , napr. príkazná.
O tej je tu kopec tém príkazná zmluva (http://www.porada.sk/search.php?do=process&query=pr%EDkazn%E1+zmluva).

Johanka, žijeme na Slovensku, aké pred, aké po :D:D:D, hlavne, že je to ....
Johanka
11.03.07,14:36
mimotemy Nie som teoretik, ak jeď by ma to celkom bavilo (ale asi neuživilo :) ). Ničomu sa nečudujem, to by som nemohla robiť túto prácu.
Iba od nového roka bojujem za niečo čo by som nazvala súhrnne "účtovnícka česť". Strašne chcem , aby povolanie účtovník, nebolo z tých, ktoré môže robiť hocikto - tak ako je to teraz. Naše postavenie v spoločnosti je bode mrazu, čo vyplýva najmä z platnej legislatívy - voľná živnosť "vedenie účtovníctva".

Ja mám na účto živnosť a nemám také problémy ako Vy - ako priznať príjmy a neplatiť odvody ,.....
Stačí si spojiť Vašu otázku v tejto téme a tu http://www.porada.sk/t46539-faktura-za-1206-vystavena-v-107.html.


Citujem z Vášho príspevku:
"U podnikatelov sa deju ine presuny a je to vlastne OK".

Tak presuny alebo skutočný výkon???
betka
11.03.07,14:42
Johanka, to bola daňova optimalizácia ....tá časť môjho príspevku, radšej som ju dala von ....
Johanka
11.03.07,14:44
Už som tichúčko :--- .
evina
11.03.07,14:59
Iba od nového roka bojujem za niečo čo by som nazvala súhrnne "účtovnícka česť". Strašne chcem , aby povolanie účtovník, nebolo z tých, ktoré môže robiť hocikto - tak ako je to teraz. Naše postavenie v spoločnosti je bode mrazu, čo vyplýva najmä z platnej legislatívy - voľná živnosť "vedenie účtovníctva".

Áno o tomto "boji" som už písala ja.

Pozrela som si pôvodnú otázku zadávateľky a aj ostatné príspevky a myslím si, že v Eva v Tvojom prípade nepôjde o príležitostný príjem-alebo sa tie otázky týkali len tej jednej klientky?

na otázku prečo sa čudujeme možno nájdeš odpovede aj v témech pošuškajte koľko pýtať a plat účtovníčky
betka
12.03.07,09:05
v roku 2006 mam prijmy zo zavislej cinnosti, nemam zivnost ani ziadne ine prijmy. Pre pribuznu som na konci 2006 urobila sluzbu: poriadok v dokladoch, archivacia a jednoduche ucto s vyplnenim danoveho priznania. Odmena je 15.000 Sk. Aku zmluvu mame spisat a je to u mna prijem oslobodeny? prosim o radu

Tento píjem je Vaším príjmom podľa par. 8 odst. 1, ako už bolo uvedené vyššie. Príjmy podľa par. 8, nie sú oslobodené od dane, ale ....
Základom dane je Váš príjem znížený o výdavky preukázateľne vynaložené na jeho dosiahnutie. Pri príležitostnom príjme, nie je možné uplatniť paušálne výdavky, či už vo výške 40%, alebo 60% pri remes.živnostiach, je ich možné uplatniť len pri par.6.
Príležitostný príjem - tu platí, že tieto príjmy sú podľa ZDP oslobodené v prípade, ak výška príjmu znížená o príslušný výdavok nepresiahne v ZO paťnásobok ŽM, kt. je 23650 Sk prero k 2006. Do ZD sa zahrnú len tie príjmy nad takto ustanovenú sumu a výdavky v rovnakom pomere, v akom je suma oslob. príjmov k celkovým príjmom zahrnutým do ZD.
Ak nemáte ešte žiadne iné druhy príjmov podľa par.8, resp. 6 odsek 3, resp. ich výška nepresiahne uvedenú hranicu a ročný príjem z tejto príle. príjmu predstavuje 15 000, Skpôjde o oslobodený príjem, kt. sa neuvádza v DP k DZP.
Potešili sme Vás, ......
gemerka
13.03.07,12:08
Tento píjem je Vaším príjmom podľa par. 8 odst. 1, ako už bolo uvedené vyššie. Príjmy podľa par. 8, nie sú oslobodené od dane, ale ....
Základom dane je Váš príjem znížený o výdavky preukázateľne vynaložené na jeho dosiahnutie. Pri príležitostnom príjme, nie je možné uplatniť paušálne výdavky, či už vo výške 40%, alebo 60% pri remes.živnostiach, je ich možné uplatniť len pri par.6.
Príležitostný príjem - tu platí, že tieto príjmy sú podľa ZDP oslobodené v prípade, ak výška príjmu znížená o príslušný výdavok nepresiahne v ZO paťnásobok ŽM, kt. je 23650 Sk prero k 2006. Do ZD sa zahrnú len tie príjmy nad takto ustanovenú sumu a výdavky v rovnakom pomere, v akom je suma oslob. príjmov k celkovým príjmom zahrnutým do ZD.
Ak nemáte ešte žiadne iné druhy príjmov podľa par.8, resp. 6 odsek 3, resp. ich výška nepresiahne uvedenú hranicu a ročný príjem z tejto príle. príjmu predstavuje 15 000, Skpôjde o oslobodený príjem, kt. sa neuvádza v DP k DZP.
Potešili sme Vás, ......

ano skutocne ide len o ten jeden prijem okrem prijmu zo ZC. Islo vlastne o prilepsenie na mojej strane a druha strana nema starosti cely rok a ma zabezpecenu diskretnost. Nepatrim do kategorie ludi, ktori neplatia odvody a dane. Len som fakt tomu §9 ods.1 pism. h) dostatocne nerozumela a chcela som sa s poradakmi poradit. Dakujem krasne
betka
13.03.07,12:36
ano skutocne ide len o ten jeden prijem okrem prijmu zo ZC. Islo vlastne o prilepsenie na mojej strane a druha strana nema starosti cely rok a ma zabezpecenu diskretnost. Nepatrim do kategorie ludi, ktori neplatia odvody a dane. Len som fakt tomu §9 ods.1 pism. h) dostatocne nerozumela a chcela som sa s poradakmi poradit. Dakujem krasne

Ste Gemerka, alebo eva.bb, alebo jedna osoba s dvomi menami????

Pri niektorých príjmoch sa daň vyberá zrážkou napr. úroky na účte ...
Ale na Vás sa nevťahuje zrážka. MAli ste príjem príležitostný vo výške 15 000, Sk, ktorý by ste si mohli znížiť o 23 650, Sk a ide o príjem oslobodený od dane..0
Ak by Váš príjem bol 30 000, Sk, znížite si o 23 650, Sk´. ČZD=6350, Sk
gemerka
13.03.07,13:35
Ste Gemerka, alebo eva.bb, alebo jedna osoba s dvomi menami????

Pri niektorých príjmoch sa daň vyberá zrážkou napr. úroky na účte ...
Ale na Vás sa nevťahuje zrážka. MAli ste príjem príležitostný vo výške 15 000, Sk, ktorý by ste si mohli znížiť o 23 650, Sk a ide o príjem oslobodený od dane..0
Ak by Váš príjem bol 30 000, Sk, znížite si o 23 650, Sk´. ČZD=6350, Sk

Som Eva, tento prispevok som pisala od kamosky. Teraz som u nej a akurat to preberame. Od nedele som nebola na porade az dnes a vratila som sa k mojmu prispevku - ci nahodou este cosi nepribudlo. A pribudlo :-)
Dakujem este raz