Eulalia
11.03.07,16:27
Mám jeden návrh pre Richarda:

Porada bola založená ako odborná stránka a je pre mnohých neoceniteľným pomocníkom. Okrem odborných tém obsahuje aj oddychové témy a témy z "iných" ako účtovníckych, mzdárskych a neviem akých iných odborov. Aj tieto témy majú podľa mňa tu svoje miesto a sú zdrojom pomoci vo veciach, ktoré nespadajú do hlavných tém.
V súvislosti s rôznymi spôsobmi oceňovania, bodovania, VIP-členstvom, žiarovčičkami, posielaním do tmy a pod. sa tu zakaždým rozpúta búrlivá diskusia pre a proti. Niekedy sú tieto diskusie prínosom, ale dosť často sa stáva, že z nich vznikajú nedorozumenia, hádky, krivé pohľady a pod.
Navrhujem preto jedno riešenie:
- ak je Porada odborná stránka, nech sa tieto veci vzťahujú na odborné témy. Hobby a iné porady nepotrebujú žiadne bodovanie, svetielkovanie, stmievanie. Podľa mňa stačí, ak sa v týchto vedľajších témach ponechá možnosť súhlasu a citácie. Ak má niekto záujem o vedľajšie témy, vie, kde sa k nim dostane. Ak niekomu prekážajú, alebo ho zdržujú od práce, vôbec sa k nim nemusí vyjadrovať. Skrátka, ide mi o dôsledné oddelenie tzv."vážnych" tém a tzv"oddychových" tém. Dalo by sa polemizovať aj o tej "vážnosti" a "oddychovosti", ale bola by to strata času. Ak sa týmto spôsobom vyčlenia vedľajšie témy, dúfam, že by mohli prestať nekonečné diskusie za a proti.
Jozef Mihál
11.03.07,16:14
A admin bude mať ešte viac roboty so sledovaním čo má ktorá téma umožňovať...
Eulalia
11.03.07,19:22
A admin bude mať ešte viac roboty so sledovaním čo má ktorá téma umožňovať...

Nie Jožko, nemyslím. Hobby a iné porady sú presne definované a kto si do nich zadá tému alebo otázku, vie kam ju dáva. Nie som odborník, ale myslím, že je to len vec jednorázového nastavenia celej tejto sekcie. Aj keď neviem, koľko práce dá to "jednorázové" nastavenie, vždy sa mi to zdá prospešnejšie, ako následné reakcie na niektoré novinky.
Richard
11.03.07,23:15
tzv. neodborné Porady riešia tiež odborné témy, ibaže nie účtovné, preto považujem za prospešné udržiavať poriadok aj v týchto témach a práve za tým účelom svetlo a tma je.

V rámci jednotlivých príspekov slúži na udržanie línie témy tak, že "mimo-témy" príspevky sa dajú zbaliť a v rámci zoznamu tém slúži na zviditeľnenie dobrých tém.

Prosím keby ste si pozorne prečítali príspevok od Janky:
http://www.porada.sk/t46230-p11-prehladnejia-porada-svetlo-a-tma.html#105

Po jeho prečítaní bude dúfam jasné, že ide o prehľadnosť a poriadok nie o vyjadrovanie sympatií alebo antipatií (pretože ja mám z niektorých Poraďákov pocit, že práve takto to oni chápu). :):) Priznám sa že by som si vedel predstaviť lepšie využitý čas ako robiť systém na to aby sa tu rozhádala celá Porada.

Ak bude môj zámer nepochopený a budú tu vznikať rôzne "tendencie" v hlasovaní o témach a príspevkoch, tak zruším videnie "kto hlasoval". Už som o tom vlastne na 95% rozhodnutý. :(
ALDA
12.03.07,08:39
Richard ja ťa chápem a chcem byť videná..." kto hlasoval":)
Richard
12.03.07,09:11
ALDA ja ťa nechápem, veď vidím len tvoje vnúčence :)
willma
12.03.07,09:26
V podstate stále nechápem o čo tu niektorým ide. Mne osobne je dvadsať či mám nejaké body alebo nie. Taktiež som za prehľadnosť porady. Keď viem poradiť v odbornej téme tak poradím, ďakujem nečakám i keď priznám, že poteší. Taktiež nezatracujem ani hobby porady a ani vyslovene oddychové témy, do ktorých tiež rada prispejem. Taktiež ma nezaujímajú ani niektoré odborné témy tak do tých jednoducho nechodím. Jednoducho si sama určujem a selektujem to čo chcem vidieť a o čo mám záujem. A Richardovi jeho neľahkú prácu vôbec nezávidím. Snaží sa to tu nejakým spôsobom usporiadať a sprehľadniť pre všetkých. Nechápem preto nejaké osočujúce a invektívne e-maily a ss a vôbec. Som tu približne rok a stihla som si za ten čas všimnúť, že každá novinka, ktorou sa tu snaží Richard uľahčiť a sprehľadniť poradu rozpúta takú malú vojnu. K čomu je to vôbec dobré? Miesto toho aby sme s vďakou využívali nezištnosť a ochotu pomôcť, tak rýpeme a osočujeme. Uvedomte si že keby sme sa mali obracať s problémami, ktoré sa tu rozoberajú na špecializované firmy tak sa nedoplatíme. Veď každá rada niečo stojí. Prestaňte už s tými žabomyšími vojnami a nájdite si každý to svoje, čo vám vyhovuje.
Hlinkovx
12.03.07,09:55
Už sto krát som si minimálne povedala, že sa nebudem vyjadrovať
ale jednoducho nedá mi to..

myslím si, že všetky tieto nedorozumenia, ktoré tu za poslednú dobu vznikajú, vznikajú len z nepochopenia, nedorozumenia a celé je to vlastne zapríčinené chybou komunikácie medzi nami všetkými

prispievatelia /z oblasti miezd, účtovníctva a iných oblastí/ sa obávajú zaplavenia z témy hobby....nakoľko oni považujú a vidia stránku IBA ako stránku odbornú

z tém hobby zase prispievatelia jednoducho nechcú pripustiť, aby ich niekto "práve v tomto období" posielal do tmy ..pretože vidia stránku NIELEN ako odbornú, ale našli si tu v niektorých témach záľubu, pobavenie, jednoducho hobby

ale v konečnom dôsledku aj tak všetci chceme to isté
aby sme si tu na našej porade mohli písať bez obmedzení, bez osočovania a neviem čoho ešte..
a popritom stačí tak málo...
iba možno viac vysvetliť novinky, možno o tom podebatovať skôr, ako sa to celé spustí, podrobnejšie si prečítať návody, príspevky a trošku viac tolerancie
a snažiť sa pochopiť, čo ten druhý sa snaží povedať, napísať a nebrať to hneď ako urážku alebo útoky na vlastnú osobu resp. poradu...

myslím si , že práve preto sú tu snahy o vyňatie hobby tém z počítania napr. aj počtu príspevkov, z dávania do svetla a tmy, bodovania a neviem čoho ešte...
jednoducho..aby prispievatelia do "odborné témy" ako aj "hobby" boli spokojní
Jozef Mihál
12.03.07,10:32
Miesto toho aby sme s vďakou využívali nezištnosť a ochotu pomôcť, tak rýpeme a osočujeme. Uvedomte si že keby sme sa mali obracať s problémami, ktoré sa tu rozoberajú na špecializované firmy tak sa nedoplatíme. Veď každá rada niečo stojí.
S týmto súhlasím na 100,00%.

Richard venuje veľmi veľa času zdokonaľovaniu tejto stránky. Za to by sme mu všetci mali byť vďační a nie rýpať.

Dodávam, že primárnym cieľom www.porada.sk (http://www.porada.sk) je poradiť si v odborných témach. Som pamätníkom zakladania Porady (člen č.67 tuším od mája 2004) a bol som jeden z tých, čo Richarda dohnali k zavedeniu šuťáku na Porade (kto si na to ešte pamätá - viď téma "Nočné odhalenia..."). Avšak žiadať od Richarda zdokonaľovanie a osobitný prístup k časom založeným ďalším "nezávislým šuťotémam" sa mi zdá byť priveľa.
Marianna01
12.03.07,16:29
Ja si nepamätám úplné začiatky porady, som členkou od začiatku 2005. Ale za ten čas sa porada strašne rozšírila, zväčšil sa objem informácií dostupných rýchlo, lacno, jednoducho, včas a vždy, keď ich potrebujem. Ale za tie dva roky tu prebehlo zopár nepríjemných vojen, do ktorých sme všetci - chtiac-nechtiac, boli vtiahnutí. Priznám sa, tá prvá ma veľmi, veľmi znechutila a mala som namále, aby som sa ďalej obracala na poradu. Lenže to prešlo, nálada sa dostala do normálu a odvtedy som si na výkyvy akosi zvykla. Nevravím, že mi nevadia, ale jednoducho ich beriem s rezervou, alebo sa o to aspoň snažím (nie vždy to vyjde - jumper).
Z tohto dôvodu, keď príde nejaká novinka, s ktorou ešte neviem dobre pracovať, alebo mi nie je úplne jasné,aký účel má plniť, tak to buď vyskúšam a čakám, čo to spraví, alebo čakám, kým sa nedozviem viac, aby som zistila, na čo to je. Teraz som si nebola istá svetlom a tmou - tak čakám, až sa situácia vykryštalizuje a zistím, čo tým vlastne môžem ovplyvňovať. Ale nevidím veľký význam v tom, aby som chcela od Richarda, aby prispôsoboval pravidlá práve mne. Keď ku mne dojde návšteva, tiež musí rešpektovať nejaké pravidlá, ktoré sú určené a každému jasné - čiže skúsme rešpektovať aj my Richarda...