sway
20.01.05,09:16
ODSTRAŇUJEM NESPRAVNU A VKLADAM DOBRU TABUĽKU KDE JE 31 DNÍ

Zdravím poradcov - ak by niekomu pomohlo - vyrobila som si tabuľku na časové rozlíšenie ORANGE faktúr pre plátcov DPH - ak niekto účtujete podľa Informácie o stave účtu - pri viacero faktúrach.
Dá sa použiť aj pre 1 faktúru, aj na iné typy služieb Ja používam tento spôsob. :)
babetka
20.01.05,08:42
Ja časovo nerozlišujem DPH, ani pri prechode období. Ak mám faktúru za tel. služby rozlíšim iba náklady a DPH uplatním podľa dátumu uvedeného na faktúre napr. 3.1.2005. Veď zákon o DPH dáva možnosť uplatniť si DPH aj v nasledujúcom období. Je to nesprávne?
memsahib
20.01.05,08:53
Ja časovo nerozlišujem DPH, ani pri prechode období. Ak mám faktúru za tel. služby rozlíšim iba náklady a DPH uplatním podľa dátumu uvedeného na faktúre napr. 3.1.2005. Veď zákon o DPH dáva možnosť uplatniť si DPH aj v nasledujúcom období. Je to nesprávne?
DPH sa ani nerozlišuje časovo, iba náklady. DPH sa predsa účtuje celá a uplatní sa podľa dátumu dodania, prípadne kedy faktúra fyziky prišla. Je tu teraz tá možnosť.
syamlee
20.01.05,08:57
...ani ja časovo nerozlišujem DPH. Rozhodujúci je pre mňa dátum dodania.
ricij
20.01.05,08:57
DPH sa ani nerozlišuje časovo, iba náklady. DPH sa predsa účtuje celá a uplatní sa podľa dátumu dodania, prípadne kedy faktúra fyziky prišla. Je tu teraz tá možnosť.Citát sedí. Tabuľka: pozrel som sa na to, nemá náhodou december 31 dní???
sway
20.01.05,09:00
Citát sedí. abuľka: pozrel som sa na to, nemá náhodou december 31 dní???
nóó - dík , okamžite opravujem na 31 :p

JASNE ŽE TABUĽKA NIE JE O ČASOVOM ROZLIŠOVANÍ DPH!!!! - to ani netvrdím, je pre plátcov DPH! :)
babetka
20.01.05,09:01
Pre memsahib:
Asi som iba zle pochopila príspevok sway. Ide tam o čas. rozlíšenie nákladov. Zmiatlo ma to rozdelenie DPH na december a január. Ale ďakujem za ukľudnenie, že dávam celú Dph vtedy, kedy je dátum dodania.
sway
20.01.05,09:35
tabulka je už opravena na 31 dní.
DPH je tam len jedna - tá sa nečlení.
rodof
20.01.05,23:05
Ahojte,

v PU je to jasne. Ale co v JU, rozlisit casovo vydavky na telefon?
sway
21.01.05,06:52
v JU to máš do nákladov podľa zaplatenia. Kedy zaplatíš, vtedy Ti to ide do nákladov.Časovo nerozlišuješ. :)
apo
27.03.07,07:33
ODSTRAŇUJEM NESPRAVNU A VKLADAM DOBRU TABUĽKU KDE JE 31 DNÍ

Zdravím poradcov - ak by niekomu pomohlo - vyrobila som si tabuľku na časové rozlíšenie ORANGE faktúr pre plátcov DPH - ak niekto účtujete podľa Informácie o stave účtu - pri viacero faktúrach.
Dá sa použiť aj pre 1 faktúru, aj na iné typy služieb Ja používam tento spôsob. :)

Ak správny lenivec som si pripravil obecnú tabuľku pre časové rozlíšenie.
Používam ju tak, že naplním údaje, ohraničím oblasť tlače a vytlačím 2x pre zaúčtovanie v dvoch rokoch.

Tabuľku podľa potreby je možné dotvárať na vlastný obraz.

apo