bobotova
11.03.07,21:40
Dobrý večer, mám problém čo s vystavením faktúry do Česka.
Takže česká firma, ktorá je v CZ registrovaná pre DPH si u slovenskej firmy ( č.1 ) objedná výrobu kovových konštrukcií. Slovenská firma (č.1 ) si tieto objedná u slovenskej firmy ( č.2. )
Má slov.firma č.1 nárok na odpočet DPH z fa ktorú jej vystaví slov. firma č.2 za výrobu tých kovových konštrukcií?
A ako by vyzerala Fa od SK firmy č.1 českej firme, ak by tie kovové konštrukcie zostali na SK?
Ako bude slov.firma č.1 faktúrovať českej firme s alebo bez DPH?
Dúfam, že som to s tým číslovaním neprehnala ale budem vďačná za každú odpoveď.
Orsz
11.03.07,20:47
Dobrý večer, mám problém čo s vystavením faktúry do Česka.
Takže česká firma, ktorá je v CZ registrovaná pre DPH si u slovenskej firmy ( č.1 ) objedná výrobu kovových konštrukcií. Slovenská firma (č.1 ) si tieto objedná u slovenskej firmy ( č.2. )
Má slov.firma č.1 nárok na odpočet DPH z fa ktorú jej vystaví slov. firma č.2 za výrobu tých kovových konštrukcií?
A ako by vyzerala Fa od SK firmy č.1 českej firme, ak by tie kovové konštrukcie zostali na SK?
Ako bude slov.firma č.1 faktúrovať českej firme s alebo bez DPH?
Dúfam, že som to s tým číslovaním neprehnala ale budem vďačná za každú odpoveď.

Slovenská firma č.1 má nárok na odpočet na DPH. Ak by slovenská fy č.1 ďalej toto faktúrovala českej firme, pričom tovar zostane v SR, muselo by sa to faktúrovať so slovenskou DPH. Ak by tovar prešiel do ČR, tak bez DPH.
bobotova
12.03.07,20:26
Ďakujem za odpoveď, aj som si myslela, že to bude tak, ale som už akási "zmagorená", že už normálne neviem či to čo robím, robím dobre. Ale to je teraz asi problém u viacerých.