monyka
12.03.07,06:40
SZČO bol na prac. cestách a doniesol bločky za ubytovanie, musím vypísať cestovný príkaz alebo ich mám len normálne zaúčtovať do prevádzkovej réžie? patria mu za tito dni (3) stravné lístky?
vikinka
12.03.07,05:53
SZČO bol na prac. cestách a doniesol bločky za ubytovanie, musím vypísať cestovný príkaz alebo ich mám len normálne zaúčtovať do prevádzkovej réžie? patria mu za tito dni (3) stravné lístky?
Ubytovanie do réžie,stravné vypísať cestovný príkaz a uplatniť stravné za tie dni.
monyka
12.03.07,06:01
A nestačí dať stravné lístky, keď majú hodnotu 89,- Sk ako má byť stravné?
A ani neviem koľko kodín tam bol, keď robí ako szčo niekedy až do večera...
Na tom cestovnom musí byť aj cestovné, ked išiel služobným autom? (boločky na PHL dávame do výdavkov)
zamako
12.03.07,06:06
A nestačí dať stravné lístky, keď majú hodnotu 89,- Sk ako má byť stravné?
A ani neviem koľko kodín tam bol, keď robí ako szčo niekedy až do večera...
Na tom cestovnom musí byť aj cestovné, ked išiel služobným autom? (boločky na PHL dávame do výdavkov)

ako napísala vikinka: Ubytovanie do réžie,stravné vypísať cestovný príkaz a uplatniť stravné za tie dni...môžeš nechať aj 89 Sk lístok, ale ak bol na SC dlhšie, tak si môže do výdavkov uplatniť vyššie stravné.
monyka
12.03.07,06:08
Takže so stravným rozumiem už ale čo s cestovným?
vikinka
12.03.07,06:16
Ak použije auto nezarad.do majetku,uplatníš zákl.náhradu a náhr.za spotrebované PL,ak nie tak do výdavov bločky za nákup PHL .
monyka
13.03.07,09:10
a možem to urobiť s tým stravným tak že na cest. príkaze napíšem preddavok napr. 276,- Sk (3x 89,- Sk) bol tam 3 dni. a do cest. príkazu dám rozdiel 405,- Sk (3x 135,- Sk) rozdiel ako 129 ,- Sk mohlo by to tak byť.
Lebo nerozumiem ako by to bolo so stravnými lístkami keby mal nárok 135 ,- Sk a dal by to do výdavkov, čo urobím s lístkami s zásuvke?
monyka
13.03.07,13:52
Mohla by som dať ako preddavok na prac. cestu stravné lístky (89,- Sk) a potom mu to akože doplatila, keby tam bol dlhšie ako 8 hodín.??? Ďakujem