Eja z BA
12.03.07,08:21
Poraďte mi prosím: Manželia obidvaja po celý rok SZČO. Manželka dostala v r. 2005 od Úradu práce príspevok na začatie podnikania s tým, že musí podnikať najmenej 2 roky. Manželka však nemala v roku 2006 žiadne príjmy ani výdavky. Musím podať DP za manželku? Myslím si, že nie. Môžem uplatniť u manžela odpočítateľnú položku za manželku? Myslím si, že áno. Keďže túto robotu robím len krátko, prosím usmernite ma či som si to v zákone dobre vysvetlila. Moc ďakujem
aktaK
12.03.07,08:16
Prijala dotáciu a neprevádzkuje? Neprevádzkuje, nakolko nema prijmy a vydaje, dedukujem z toho..nebude musiet vratit dotaciu, aby to bolo košer?
No za normalnych okolnosti si samozrejme moze manzel uplatnit na nu odpocitatelne polozky v plnej vyske, pokial ziadne prijmy nemala..
džino
12.03.07,15:37
Poraďte mi prosím: Manželia obidvaja po celý rok SZČO. Manželka dostala v r. 2005 od Úradu práce príspevok na začatie podnikania s tým, že musí podnikať najmenej 2 roky. Manželka však nemala v roku 2006 žiadne príjmy ani výdavky. Musím podať DP za manželku? Myslím si, že nie. Môžem uplatniť u manžela odpočítateľnú položku za manželku? Myslím si, že áno. Keďže túto robotu robím len krátko, prosím usmernite ma či som si to v zákone dobre vysvetlila. Moc ďakujem

To neplatila ani žiadne odvody do SP a ZP ? A DP v roku 2006 za rok 2005 ste ako robili ? Ten príspevok na podnikanie treba aj zdokladovať UPSVaR
aký inv.majetok sa kúpil nebolo to v podmienkach získania príspevku ?
Ťažko radiť, keď nie je dostatok info.