Centík
12.03.07,10:04
Prosím, poraďte.
Právnická osoba za rok 2005 podala daňové priznanie, na základe ktorej jej
vznikla daňová povinnosť nižšia ako 500,- Sk. Na základe §(?) zákona o dani z príjmov sa daň, ktorá je nižšia ako 500,- Sk nevyrubuje - nemusel
ju teda zaplatiť? Ako v takom prípade odúčtovať daňovú pohľadávku?
Veľmi pekne ďakujem.
skaspa
12.03.07,09:24
Prosím, poraďte.
Právnická osoba za rok 2005 podala daňové priznanie, na základe ktorej jej
vznikla daňová povinnosť nižšia ako 500,- Sk. Na základe §(?) zákona o dani z príjmov sa daň, ktorá je nižšia ako 500,- Sk nevyrubuje - nemusel
ju teda zaplatiť? Ako v takom prípade odúčtovať daňovú pohľadávku?
Veľmi pekne ďakujem.
je to v § 46 zákona o dani z príjmov; v poučení na vyplnenie daň. priznania sa píše: Na riadku 850 sa uvádza daň po úľavách a po zápočte dane uvedenej na riadku 710 (zaokrúhlená na celé Sk nadol). Ak daň za zdaňovacie obdobie nepresiahla 500 Sk, v súlade s § 46 zákona sa nevyrubí a neplatí (na riadku 850 sa uvedie nula).
Takže daň nemal zaplatiť a ani nižšiu ako 500 Sk uvádzať v daňovom priznaní, keď tak nech podá opravné priznanie, kde to dá s nulou a tým vám vznikne preplatok na dani, ak ste to už uhradili, ten môžete použiť na úhradu inej dane (napr. ak vám vznikne povinnosť pri DPH...) alebo Vám to na základe žiadosti vrátia.
hemaja
12.03.07,14:10
Myslím, že tomu rozumiem, len si chcem uistiť riadky v daňovom priznaní B, uvádzaš tam trojmiestne čísla riadkov, takže pre istotu:
Ak daň zo základu dane vyšla 318 Sk, tak na r. 91 uvediem 0 ? :cool:
evina
12.03.07,14:43
Myslím, že tomu rozumiem, len si chcem uistiť riadky v daňovom priznaní B, uvádzaš tam trojmiestne čísla riadkov, takže pre istotu:
Ak daň zo základu dane vyšla 318 Sk, tak na r. 91 uvediem 0 ? :cool:

A máš Ty DP pre právnické osoby?. Toto je riadok v DP pre FO...??...
hemaja
13.03.07,06:47
Riadok 91 je v daňovom priznaní B pre fyzické osoby - tlačivo MF SR č. 028582/2006-72, teda nie pre právnické osoby.
hemaja
13.03.07,06:50
Mala som uviesť, že sa mi jedná o fyzickú osobu... Takže opravujem: v priznaní B vyšla daň 318 Sk, na riadku 91 môžem uviesť 0 (klient si neuplatňuje daňový bonus)?
STRELEC
13.03.07,07:01
Mala som uviesť, že sa mi jedná o fyzickú osobu... Takže opravujem: v priznaní B vyšla daň 318 Sk, na riadku 91 môžem uviesť 0 (klient si neuplatňuje daňový bonus)?Len doplním daňovú povinnosť si netreba mýliť s doplatkom.
"Spolupracujúca konkurencia" - jedna milá slečna - ma nedávno presviedčala, že ako tam môžem mať u FO doplatok cca 300, keď predsa daň do 500.-Sk sa nevyrúbi?
Čiže pre istotu - toto všeobecné drobné upozornenie.