anmary
12.03.07,09:09
Prosím Vás vie mi niekto povedať kontakt alebo názov Soľnej jaskyne, ktorá sa nachádza oproti Prioru? Nemôžem sa dopátrať židneho kontaktu. VOPRED VEĽKÁ VĎAKA
Hlinkovx
12.03.07,08:18
koľko tých jaskýň tam máte?
bo tu je kontakt na jednu..ale keďže trenčín nepoznám.
takneviem..či to práve pri Prior-e je
http://www.edb.sk/company.php?Dw=S87843
anmary
12.03.07,09:58
Vďaka Hlinkovx, ale v tejto sme boli v sobotu a nie je to ono. Vôbec nesplnila moje očakávania. Tú druhu sme však nemohli nájsť. Viem, že je to niekde oproti "Prioru". Je však možné, že už neexistuje.:)
LubicaN
12.03.07,10:16
...Anmary, asi myslíš tú, čo je "zastrčená" za ČSOB. Buď rovno oproti Prioru prejdeš za ČSOB na tú zadnú uličku(ale odtiaľ neviem či je vidno tabuľu) alebo po východe z Prioru sa dáš doprava (smer Laugarício a Dom armády) a hneď ako obídeš ČSOB tak tam by mala byť veľká tabuľa. Na tej uličke je Cukráreň, tuším nejaké športové potreby a nejaký 49korunový obchod...
Hlinkovx
12.03.07,10:26
SOĽNÁ JASKYŇA
adresa: TRENČÍN, Vajanského 7, 91100
činnosť: Móda a starostlivosť o telo / Relaxačné a rekondičné služby / relaxačné a rekondičné služby
zľava: 20% na jednorazový vstup, na permanentky
telefón: 0905-440896
ta skús toto..ale zase netuším..či je to ono :D:D
LubicaN
12.03.07,10:27
...skúsila som sem pricapiť obrázok z google Earth, ale EE, nejde mi to. Tak ak máš Google Earth tak sa skús dostať na tieto súradnice:
48°53`35,81`` N
18°02`20,15`` E

Tá tmavosivá budova čo má tvar "Mušle" je ČSOB, Sivý takmer obdĺžnik je PRIOR a to biele s čudným tvarom je Dom Armády... Dúfam že som Ti pomohla, ak nie, tak skúsim čosi iné vymyslieť...
jež
12.03.07,18:01
ďakujem aj ja typ. Chystali sme sa tam na Bratislavsku ul., no skúsime nieco iné.
anmary
13.03.07,07:40
:D :D :D VEĽKÁ VĎAKA všetkým. Hneď idem volať na to uvedené tel. číslo pretože adresa sedí a zistím ako majú otvorené. Keď vyskúšam pridám výsledok.
Odkaz pre Jež: Na tej Bratislavskej to nebolo ono, pretože som viac cítila vôňu dreva ako soli. Majú tam síce dve miestnosti - jedna z Mŕtveho mora /tú sme vyskúšali/ a jedna zo Stredozemného mora. My sme boli v SJ v Nimnici /Mŕtve more/ a toto sa s tým nedalo vôbec porovnať. Myslím, že to boli vyhodené peniaze. Vôbec ich však neľutujem, aspoň sme skúsili.
anmary
13.03.07,08:22
Výsledok môjho pátrania. SJ na Vajanského už je zrušená. Je presťahovaná do SJ MICHAELA na Bratislavskej v Trenčíne. Takže skúsime Piešťany.:D
účtovník 007
13.03.07,08:25
Dovoľte mi vyjadriť môj názor na umelé soľné jaskyne s ktorým sa samozrejme nemusíte stotožňovať. Moje povolanie pred 14 rokmi bolo úplne iné ako dnes a z pozície zdravoťáčky pracujúcej kedysi na ARO a operačnej sále, si dovolím vyjadriť k umelým soľným jaskyniam. Počas mojej praxe najviac postihnutí respiračnými ochoreniami, boli pacienti napojení na dýchacie prístroje. Žiadna, ani tá najdokonalejšia sterilizácia, po čase nedokáže systém cez ktorý sa preháňa vzduch, úplne sterilizovať. Tu je úžasná baňa pre rezistentné vírusy, ktoré po čase v takomto systéme vzniknú. Do umelých soľných jaskýň je vzduch vháňaný cez klimatizačné jednotky. Vy ako zákazníci nemáte možnosť zistiť, v akom stave sú a ako sa prevádzkovateľ o čistenie týchto klimatizačných jednotiek stará. A to je kameň úrazu. Vy môžete mať pocit, že sa cítite po návšteve lepšie, ale neviete, či sa vo vašom dýchacom trakte neusídlil vírus z klim. jednotky(a môže sa prejaviť omnoho neskôr, ako ste boli v soľnej jaskyni), ktorý bude tak silne rezistentný, že ani niekoľkoraké ATB nepomôžu. Zdravotníci nenadarmo bijú na poplach, aby sa sprísnili požiadavky na prevádzkovateľov uvedených zariadení. Vznikol veľký "boom" so soľnými jaskyňami, chodiť do nich je IN ... ale nie všetko čo je IN musí byť dobré. Samozrejme nemusíte so mnou súhlasiť . ;)

PS: a Slovensko má prírodné soľné jaskyne
Hlinkovx
13.03.07,08:40
bobo..tak s tým čo si napísala plne súhlasím..
moja skúsenosť so SJ.. - je to môj osobný názor a moja skúsenosť
bola som v SJ v Bojniciach..som dosť ťažký astmatik a alergik
takže som to jednoducho išla vyškúšať..že však čo keď to pomôže ... bola som tam asi 6 krát za sebou..a vždy sa mi urobil herpes a nakoniec som bola tri týždne na ATB
raz pri jednej návšteve tam bolo také malé dievčatko z poľska..evidentne tam roznášalo baktérie..pretože kašlalo ako tuberák..mňa tam to isté chytalo..keď som sa postavila pod klimatizačnú jednotku..tá ledva mlela..vyslovene to nestíhalo..
po návšteve alergologičky - kde som si odniesla, ako hazardujem s mojím stavom v podstate jej dávam za pravdu- by som už do takých zariadení nešla..
je lepšie sa spliehať na samotnú prírodu a keď je možnosť výjsť si do prírody do čo najvyššie položených miest..tak to je lepšie..ako uzavrieť sa s bacilmi do miestnosti a dýchať tam tú rôznorodú zmes
účtovník 007
13.03.07,09:04
Veď to je rozdiel prírodná SJ a umelá SJ. Prírodná si dokáže s baktériami a vírusmi poradiť sama, môže stáť vedľa seba 100 "tuberákov". V prírodnej SJ nemajú šancu na prežitie, lebo vzduch je presýtený soľou, je tam prirodzená vlhkosť.... Ale v umelej SJ nie.Tam všetky procesy sú vyvolávané umelo, prostredníctvom technických zariadení. O hygiene týchto zariadení moc pochybujem. Možno by ste sa čudovali, keby ste si pozreli taký ster z klimatizačnej jednotky SJ pod mikroskopom.
A pervádzkovatelia umelých SJ si mädlia ruky a plnia vrecká, ale na úkor zdravia klientov. :confused:
anmary
13.03.07,10:53
Moje návštevy SJ nie sú preto, že je to teraz IN. Každá matka mi dá za pravdu, že keď je jej dieťa každý mesiac choré s katarmi horných ciest dýchací, užíva ATB a ani najrôznejšie vyšetrenia nedokážu určiť čo je príčinou, skúša takmer všetko. Keďže sme dostali odporúčanie vyskúšať SJ, samozrejme som neváhala. Snažím sa však, aby tento výber aj za niečo stál - preto nie som spokojná s MICHAELOU v Trenčíne. Bohužiaľ, nie každý si môže dovoliť pobyt pri mori - a kde je záruka, že ten by pomohol. Ale veľmi rada si prečítam aj názory ostatných. :D
účtovník 007
13.03.07,12:49
anmary, viem si predstaviť ako sa trápiš kôli chorému dieťaťu. Sama mám 3 a problémy s dých. cestami sa nevyhli ni nám. Aj keď sa nestotožňujem s umelými SJ, ak by som takú mala navštíviť, tak určite v kúpeľoch, kde vedia o prevádzke a hygiene najviac.Našla som kúpele Sliač:
Citujem:
Len Mŕtve more
„Na našu ponuku promptne zareagovalo vedenie sliačskych kúpeľov,“ spomína G. Vysokaj. „Kúpele poskytli priestory, my investíciu. Máme aj dohodnutý podiel na zisku. V Sliači pribudla ďalšia procedúra, ktorú si kúpeľní hostia môžu objednať spolu s tradičnou liečbou.“ Miestnosť so soľnou jaskyňou sa pritom nachádza priamo v jednom z kúpeľných domov, za čo Syr-Slov platí kúpeľom prenájom.
Sliačska jaskyňa je v prevádzke od prvého januára. Používa výlučne soľ z Mŕtveho mora. „Konkrétne dovážame soľ z Jordánska,“ hovorí G. Vysokaj. „Je to náročné. Soľ z Mŕtveho mora nepredajú hocikomu, musíte mať na to dobré kontakty. Navyše je dosť drahá. Vďaka jej jedinečným účinkom sa nám však naše výdavky vyplatia.“
Najväčšími nákladmi pri soľných jaskyniach je pritom ich samo postavenie. V prípade sliačskej jaskyne vyšlo na 2,5 milióna korún. Steny, ktorých životnosť je vyrátaná na osem rokov, treba občas doplniť novou soľou, to však už nie sú výrazné položky.
Jaskyňa je otvorená denne od 8. do 22. h, pričom jej dvanásť lôžok sa v podstate využíva nepretržite. Pre veľký záujem sa zákazníci objednávajú dva až tri týždne dopredu. Pritom kúpeľná sezóna sa ešte nezačala a jaskyňu zatiaľ využívajú skôr ľudia zo Sliača a blízkeho okolia. Cena za takýto pobyt je 150 korún, zakúpiť si možno desať vstupov za 1 300 Sk. Deti do šesť rokov v sprievode dospelého majú vstup zadarmo.

Ak zadáš cez Google soľná jaskyňa, nájdeš ponúk do aleluja. Ale stav skutočne na kvalitu, aby si nenarobila viac zla ako dobra.;)
anmary
14.03.07,06:46
Účtovník 007 vďaka za podporu. Veď to je práve ten problém nájsť tú správnu. Nakoľko naša prvá návšteva bola v SJ v kúpeľoch v Nimnici mám s čím porovnávať. Preto hovorím NIE SJ MICHAELA v Trenčíne. Keďže sme od Nového Mesta nad Váhom skúsim vypátrať ešte Piešťany a uvidím. Som však ochotná skúsiť všetko.:D
Marcela91
14.03.07,13:08
Nova solna jaskyna je v Piestanoch na kupelnom ostrove.
lorelei
08.10.07,19:59
Teraz som objavila tuto temu a rada by som sa s niecim podelila. Je to len taka mala domaca lekarnicka, mozno ju aj poznate na dychacie cesty. Kupte si krystalovu morsku sol a zalejte horucou vodou, je to ta originalna vlhkost s morskou solou, ktoru mozete dychat aj doma. Najlepsie je dat to do sklenej misky - aspon za hrst soli a vodu a ak mate doma ohrievac jedal - ako v cinskych restauraciach s 2 cajovymi svieckami, odparuje sa to az do vyschnutia. Je v mensom, ale pomaha tiez. Sama o doma provozujem, ked sa mi horsie dycha.