titti
12.03.07,11:19
Zdravim..
Dala som na reklamaciu televizor po troch tyzdnoch. Dnes mi konci 30 dnova rekl. lehota a zatial sa mi nikto neozval ci je opraveny alebo nie. Su povinny mi dat vediet? co v pripade ked tam zajtra dojdem a oni mi povedie,ze ten televizor tam uz je dva tyzdne a mala som sa informovat sama? Dakujem za radu:)
Martin Mocko
12.03.07,10:27
Zdravim..
Dala som na reklamaciu televizor po troch tyzdnoch. Dnes mi konci 30 dnova rekl. lehota a zatial sa mi nikto neozval ci je opraveny alebo nie. Su povinny mi dat vediet? co v pripade ked tam zajtra dojdem a oni mi povedie,ze ten televizor tam uz je dva tyzdne a mala som sa informovat sama? Dakujem za radu:)

Ja som naposledy niečo reklamoval asi pred 5timi rokmi. A vtedy bol zákon orientovaný tak, že na reklamáciu má predajňa 30 dní. Pokiaľ nestihne v tejto lehote opraviť vec - môžeš odstúpiť od zmluvy a vypýtať peniaze späť. Mali by mať v predajni reklamačný poriadok. A pokiaľ by mali s tým problémy, tak sa obráť na vedúceho, vypýtaj reklamačný poriadok a povedz vetu: "Odstupujem od kúpy" - musia ti vplatiť peniaze späť.
Milla
12.03.07,10:51
Zdravim..
Dala som na reklamaciu televizor po troch tyzdnoch. Dnes mi konci 30 dnova rekl. lehota a zatial sa mi nikto neozval ci je opraveny alebo nie. Su povinny mi dat vediet? co v pripade ked tam zajtra dojdem a oni mi povedie,ze ten televizor tam uz je dva tyzdne a mala som sa informovat sama? Dakujem za radu:)

Mala som podobný problém. Keď Ti sľúbili, že zavolajú, mali by to dodržať.Ale nie je to ich povinnosť. Je to o ich dobrom mene, a o dobrých mravoch. Mne sa stalo to, že sa manžel bol informovať osobne niekoľkokrát, stále to nebolo hotové, až prišie po 30-dňovej lehote s tým, že si žiada peniaze. Na to sa pani predavačka na neho osopila, že je špekulant, a že sa nezaujímal o svoj tovar.... skrátka veľká hádka. Skončilo to tým, že tovar tam nechal. Na to som tam prišla ja, ale priamo za majiteľom, a patrične som vysvetlila, kto je špekulant, ako sa jedná v jeho predajni so zákazníkom...atď. Nakoniec sme dospeli ku kompromisu: ja som si zobrala opravený tovar, a p. majiteľ mi dal 2.000,-poukážku na akýkoľvek tovar Držím palec, pevné nervy a nedaj sa!
my_lan
12.03.07,11:42
Zdravim,
odporučil by som Vaše reklamačné požiadavky poslať ešte poštou cez doporučený list. Dôležitý bude dátum odoslania tohoto listu. http://www.porada.sk/images/icons/icon4.gif