zsuzsana
12.03.07,12:11
Prosím o radu ako úplný laik, podnikám 2. rok, vlani mi kamoška urobila DP+JÚ a robila ho tak, že v jednej knihe boli po poradí podľa dátumu príjmové, výdavkové spolu s blokmi ku každému bol VPD. Tento rok mi začala robiť iná kočka a tá to robí tak, že zvlášť lepí bloky, zvlášť v inej knihe sú VPD a v ďalšej PPD a ešte zvlášť bloky zo zaplatených Fa uhradených v hotovosti
Tak prosím poraďte mi ako je to správne? Treba to prerobiť? Ďakujem pekne za odpoveď.
Paula
12.03.07,11:14
Prosím o radu ako úplný laik, podnikám 2. rok, vlani mi kamoška urobila DP+JÚ a robila ho tak, že v jednej knihe boli po poradí podľa dátumu príjmové, výdavkové spolu s blokmi ku každému bol VPD. Tento rok mi začala robiť iná kočka a tá to robí tak, že zvlášť lepí bloky, zvlášť v inej knihe sú VPD a v ďalšej PPD a ešte zvlášť bloky zo zaplatených Fa uhradených v hotovosti
Tak prosím poraďte mi ako je to správne? Treba to prerobiť? Ďakujem pekne za odpoveď.


pozri:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=45684
vikinka
12.03.07,11:16
Zakladanie dokladov nie je podstatné pri účtovníctve,tu je podstatné správne vyčíslenie základu dane a dodržanie postupov účtovania.Pre prehľadnosť účtovníctva a kontrolovateľnosť bol lepší ten prvý prípad.
Janka6685
12.03.07,11:16
Prosím o radu ako úplný laik, podnikám 2. rok, vlani mi kamoška urobila DP+JÚ a robila ho tak, že v jednej knihe boli po poradí podľa dátumu príjmové, výdavkové spolu s blokmi ku každému bol VPD. Tento rok mi začala robiť iná kočka a tá to robí tak, že zvlášť lepí bloky, zvlášť v inej knihe sú VPD a v ďalšej PPD a ešte zvlášť bloky zo zaplatených Fa uhradených v hotovosti
Tak prosím poraďte mi ako je to správne? Treba to prerobiť? Ďakujem pekne za odpoveď.

Robím tak, že ku VPD prilepím bloček. Lepiť zvlášť bloky, zvlášť VPD.....sa mi nejako nezdá...
zamako
12.03.07,11:20
Prosím o radu ako úplný laik, podnikám 2. rok, vlani mi kamoška urobila DP+JÚ a robila ho tak, že v jednej knihe boli po poradí podľa dátumu príjmové, výdavkové spolu s blokmi ku každému bol VPD. Tento rok mi začala robiť iná kočka a tá to robí tak, že zvlášť lepí bloky, zvlášť v inej knihe sú VPD a v ďalšej PPD a ešte zvlášť bloky zo zaplatených Fa uhradených v hotovosti
Tak prosím poraďte mi ako je to správne? Treba to prerobiť? Ďakujem pekne za odpoveď.

zvláštny 2 postup. Prvý bol podľa mňa prehľadnejší...a myslím, že aj pre DU kontrolu :)
Paula
12.03.07,11:22
pozrite si hore priložený link...a v ňom ďalší....aby sme sa neopakovali:)

http://www.porada.sk/showthread.php?t=5115&highlight=pod%B5a+druhu
jana007
12.03.07,11:22
Bloček musí byť pripnutý k VPD alebo prilepený. Všetky bločky v časovom slede zoradené - kniha pokladne. Výpisy z účtov mám v ďalšom šanóne.
Ďalší je - faktúry došlé a faktúry vystavené. Ďalej treba interné doklady.