ajacik
12.03.07,12:28
Dobrý deň

Snažím sa prelúskať cez Alfu.

Mám pred sebou bločik z ERP, ktorý chcem rozúčtovať na réžiu a VNZD. Neviem ale ako to urobiť, aby to išlo cez jeden VPD?

veľmi pekne dakujem pomoc
Martin Mocko
12.03.07,11:44
Dobrý deň

Snažím sa prelúskať cez Alfu.

Mám pred sebou bločik z ERP, ktorý chcem rozúčtovať na réžiu a VNZD. Neviem ale ako to urobiť, aby to išlo cez jeden VPD?

veľmi pekne dakujem pomoc

TO som uz kedysi skusal a neprisiel som na to.
1. Bud urobis 2 VPD
2. alebo urobis 1 VPD - rezia - a zauctujes iba sumu, ktora patri do rezie a na blocku to vyznacis napr. zvyraznovacom. A cast sumy, ktora patri do VNZD nechas tak. (skôr odporucam 1 variantu)
renča1
12.03.07,11:50
V Alfe je možnosť účtovať dva zápisy aj pod jednym VPD.
renča1
12.03.07,11:53
Neviem ale ako to urobiť, aby to išlo cez jeden VPD?



Postup účtovania v ALFE bude rovnaký, ako keby si účtovala každý zápis zvlášť... , ale akurát použiješ to isté číslo pre jeden a aj pre druhý zápis.
Martin Mocko
12.03.07,11:55
V Alfe je možnosť účtovať dva zápisy aj pod jednym VPD.

Je to možné...ale iba v prípade, že budú obydva výdavky réžia a rozúčtuješ ich do analytiky. Ale pokiaľ časť sumy je VOZD a časť VNZD..tak to neurobíš tak, aby to nemalo nejaký následok.
petovsan
12.03.07,11:56
áno, je v Alfe takáto možnosť, ale treba pamätať aj na to, že v prípade nutného automatického prečíslovania výdavkových dokladov systém priradí týmto dokladom 2 za sebou nasledujúce poradové čísla, takže sa celý číselný rad poposúva, čo môže spôsobiť značné problémy v PD a ostatných evidenciách.
Martin Mocko
12.03.07,11:58
Postup účtovania v ALFE bude rovnaký, ako keby si účtovala každý zápis zvlášť... , ale akurát použiješ to isté číslo pre jeden a aj pre druhý zápis.

Ale potom nevytlačíš VPD z alfy. Ja osobne nevyplňujem doklady ručne, ale tlačím si ich z alfy. A keď to urobíš týmto spôsobom, tak nebude doklad VPD z alfy korektný.
Na nič iné by to nemalo mať následok (aj kniha pokladice bude OK)
ajacik
12.03.07,12:07
áno, je v Alfe takáto možnosť, ale treba pamätať aj na to, že v prípade nutného automatického prečíslovania výdavkových dokladov systém priradí týmto dokladom 2 za sebou nasledujúce poradové čísla, takže sa celý číselný rad poposúva, čo môže spôsobiť značné problémy v PD a ostatných evidenciách.

postupovala som podľa predchádzajúceho a presne toto sa mi stalo :(

a ked by som to dala na dva samostatné VPD, bola by to chyba?
ivako
12.03.07,12:15
Kľudne to daj na toľko VPD, koľko potrebuješ.
petovsan
12.03.07,12:30
postupovala som podľa predchádzajúceho a presne toto sa mi stalo :(

a ked by som to dala na dva samostatné VPD, bola by to chyba?
nie je to chyba, tiež to tak robím, je to v Alfe asi najlepší spôsob, ak si nechceš komplikovať život. Už som volala aj do Krosu, či by s tým nevedeli niečo poriešiť, pretože viem, že iné softy umožňujú rozhodiť aj VOZD a VNZD v jednom výd. doklade, avšak povedali mi, že ak by mali zo strany svojich klientov viac takýchto požiadaviek, zapracovali by to plánu budúcich vylepšení programu. Tak volajte do Krosu, koľko sa len dá, nech nám to uľahčí prácu s ich programom.