zuzanna
20.01.05,12:07
chcem vas velmi pekne poprosit mam uzatvorenu zmluvu o vypocicke auta a chcem sa opytat na zaklade tejto zmluvy si mozem uplatnovat dph z pohonnych hmot alebo nie
Luba
20.01.05,11:10
Ak to auto používaš v súvislosti s činnosťami, ktoré nie sú oslobodené od DPH, tak iste áno.
partner
20.01.05,11:13
pouzivam ho len na rozvoz tovaru a nie na oslobodene prijmy
Anairda
20.01.05,11:51
Majiteľ auta musí mať zaplatenú cestnú daň, myslím, ak si chceš dávať do nákladov PHM a uplatniť DPH. Je dobré mať k tomu i knihu jázd.
Manual
20.01.05,16:15
Knihu jázd treba mať určite, a pozor na spotrebu podla TP, ak je nadspotreba potom to ide ako VND pri JU
Pekný večer
zuzanna
21.01.05,06:42
potom nas mamysli do nedanovych vydavkov
Manual
21.01.05,19:32
Ano do nedaňových výdavkov, na net chodím len podvečer
Pekný večer želám...
zuzanna
23.01.05,09:40
diky manual a ked to ide do nedanovych vydavkov tak kratim aj Dph z pohonnych hmot ci ako mam z toho gulas cavejs
Manual
23.01.05,18:51
Ja osobne by som krátil aj DPH, pretože DU uznáva ako daňový výdavok spotrebu PHL max. do výšky uvedenej v TP. Pri účtovaní PHL ja to robím raz za mesiac, by som si urobil pri výd. doklade nejaký prepočet z ktorého by bolo jasné čo mám nárok dať ako VOD a čo musím dať ako VND v náväznosti na spotrebu automobilu. Aby sa aj po čase vedelo zistiť prečo sa to tak účtovalo. Myslím, že sa na nič nezabudlo.
Pekný večer...
zuzanna
24.01.05,10:33
dik manual zase som o nieco mudrejsia hahaha
alexxandra
24.01.05,15:33
manual,ja si nemyslim, ze by z dovodu limitovanych nakladov bolo nutne kratit aj DPH. To su dva rozdielne zakony. DPH mas narok na odpocet, ak pouzijes na svoje zdanitelne plnenia. A ty si vlastne kratis PHL nie preto,ze by si nejazdil na firemne ucely, ale preto,ze zakon o dani z prijmu ti uklada nejaky limit. Ale z hladiska DPH si neporusil ucel, nebolo to na iny nez podnikatelsky ucel, takze ja by som to nekratila.

Podla mna by nebol narok na odpocet vtedy, ak by sa s autom jazdilo za inym ucelom alebo na cinnosti, pri ktorych nieje narok na odpocet, zapozicanie auta na nejaku charitativnu udalost alebo nadacii alebo take cosi. Ale kratit koli limitovanej cene PHL, to sa mi naozaj nezda.
Manual
24.01.05,17:25
alexxandra, povedal som svoj názor ako by som to robil. Predpokladám, že ak by sa vykazovala nadspotreba tak by bola 10 max. 20% ??? A to DPH je z tej sumy prakticky zanedbatelné. Radšej to tam nedám, než pri kontrole mi to majú vyhodiť, prípadne znášať ďalšie sankcie. Ja osobne to nevidím tak jednoznačne, aby som to na 100% dokázal pri kontrole obhájiť. Pre pár korún a pokoj v duši by som volil teda túto cestu.
To je asi všetko.
Peký večer želám...
alexxandra
24.01.05,17:54
to ano, treba sa chranit ;-)
Majka
07.02.05,10:37
zdravim Vas

mam taku otazocku, ponikatel PO si pozical cca 5x na 2-3 dni automobil s firmy kt. prenajima auta, vzdy to bolo ine auto, je potrebne aby si viedol knihu jazd na tie dni? moze si PHM uplatnit do nakladov? kopiu TP nema.
Katty
07.02.05,11:43
ja DPH nekrátim aj keď výjde nejaká nadspotreba...