MataRV
12.03.07,13:13
Ahojte, poraďte mi prosím niekto, v roku 2005 som si uplatnila pri odpisovaní o 15 tis. Sk menej do nákladov ako som mala /zlé zaradenie stroja do odpis.skupiny/, čo robiť, keď minuloročné DP nechcem opravovať. Dá sa to doúčtovať do roku 05 interným predpisom ako odpisy, ktoré nebudú ovplyvňovať ZD. Prosím pomôžte, neviem si ukončiť tento rok, kvôli tým odpisom. Prosíííííím. A ešte k tomu som si do záv. neuviedla celkov záv. voči leasingovke. Proste mi ten leasing nejde.
Zoltán Kovács
12.03.07,12:15
Ahojte, poraďte mi prosím niekto, v roku 2005 som si uplatnila pri odpisovaní o 15 tis. Sk menej do nákladov ako som mala /zlé zaradenie stroja do odpis.skupiny/, čo robiť, keď minuloročné DP nechcem opravovať. Dá sa to doúčtovať do roku 05 interným predpisom ako odpisy, ktoré nebudú ovplyvňovať ZD. Prosím pomôžte, neviem si ukončiť tento rok, kvôli tým odpisom. Prosíííííím. A ešte k tomu som si do záv. neuviedla celkov záv. voči leasingovke. Proste mi ten leasing nejde.

Neuplatnený odpis (rozdiel) zaúčtuj na 551 AE - ktorú označíš ako nedaňový náklad, a v rámci DP si to vysporiadaš ako pripočitateľná položka.
MataRV
12.03.07,13:17
Ahoj, dík,za radu, viem, že 551 bude nejaký nákladový účet, ale ja účtujem v jednoduchom účtovníctve, takže neviem presne ako si to mám vysvetliť.
Tweety
12.03.07,13:21
Ahoj, dík,za radu, viem, že 551 bude nejaký nákladový účet, ale ja účtujem v jednoduchom účtovníctve, takže neviem presne ako si to mám vysvetliť.
Ak to chceš ID zaúčtovať, tak tie odpisy budú VNOZD.
Zoltán Kovács
12.03.07,13:25
Ospravedlňujem sa neuvedomil som to, že sa jedná o JÚ. Postupuj podľa toho čo ti radila Tweety.
MataRV
12.03.07,13:28
Stačí to tak? Do odpisovej tabuľky si mám dať za rok 05 odpisy v celej správnej výške?
A čo si myslíš o tom, že som nezaznamenala celkový záväzok voči lízingovke do záv.? Pohroma, však.
MataRV
12.03.07,13:30
Neospravedlňuj sa za to, že mi chceš pomôcť, možno v tej panike sa ja vyjadrujem blbo. Vďaka aj tak. Papa
PetrikF
12.03.07,22:15
Ja som sa stretol s presne opačným problémom...auto bolo brané na leasing 29.7.2005 - avšak účtovníčka zaúčtovala ročný odpis ako 1/4 z ceny auta...a ak ma vedomosti neklamú, tak by to mal byť len príslušný podiel tejto sumy podľa počtu mesiacov do konca roka. Čo s tým teraz? Vopred ďakujem.