1janka
12.03.07,14:06
chcela by som sa spýtať či tu niekto nevie poradiť ohladne častých výskytov áft v ústach...dakujem za radu, mohli by byť aj nejaké domáce babské osvedčené recepty...podotýkam ešte že Bkomplex nepomáha moc...
Pohar
12.03.07,13:07
potierat roztokom Herbadent - dostat ho v lekarni.
1janka
12.03.07,13:09
dík ale zabudla som že aj to mám odskúšané, používam to...viac by ma zaujímalo ako predchádzať tým aftám, lebo ich mám často...
Pohar
12.03.07,13:11
su dostat aj homeopatika tusim borax alebo tak nejak na afty. inac viac neporadim.
kalkulka
12.03.07,13:12
Dobre by bolo zvýšiť príjem béčkových vitamínov a doporučovala by som lactobacilus. Môže to byť aj príznak nejakého plesňového ochorenia a oslabeného imunitného systému.
1janka
12.03.07,13:13
dakujem...vyskúšam, dám vedieť ...:)
kalkulka
12.03.07,13:19
Prajem rýchle vyliečenie.
AlaNR
12.03.07,13:21
Na afty mi pomohol aj IMUDON. Balenie stojí cca 130 korun a je tam asi 40 tabletiek. Ak to nepoznáš, tak to vyzerá ako tabletka a chutí ako treťotriedny mentolový cukrík, ale na takéto veci mi zaberá. Má to dezinfikovať ústnu dutinu.

a ešte toto som našla:

http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=542
1janka
12.03.07,13:34
dievčatá velmi pekne dakujem za ohlasy...hned som si dala jogurt...:) dám vedieť čo pomohlo...
adinka55
12.03.07,13:51
Ja pouzivam Florsalmin - extrakt zo salvie - dostat v lekarni. Pouzivam podla navodu.
1janka
12.03.07,13:59
dievčatá moje problém je v tom že ledva vyliečim jednu aftu, dlho to trvá kým sa to vylieči..prejde pár týždnov..teraz momentálne prešlo len asi 2 týždne a už mám dalšiu...asi to bude ozaj oslabenou imunitou...alebo neviem už čím...
Janka6685
12.03.07,14:05
Čo sú to, prosím vás, tie Afty? Tento výraz totiž nepoznám:o.
1janka
12.03.07,17:17
afta je infekčné ochorenie v ústach...vyzerá to ako biely pupenec a velmi to bolí pri dotyku, pri slaných, sladkých, kyslých jedlách...:)
a bud rada že nevieš čo to je...:)
Janka6685
12.03.07,19:02
afta je infekčné ochorenie v ústach...vyzerá to ako biely pupenec a velmi to bolí pri dotyku, pri slaných, sladkých, kyslých jedlách...:)
a bud rada že nevieš čo to je...:)

Ďakujem za vysvetlenie. :)

mimotemy Ja mám zas problém tiež pri jedení slaných, štipľavých a kyslých jedlách, lebo si neviem odvyknúť hrýzť ústa z vnútra.

Tak vám prajem skoré uzdravenie a aby sa vám to po vyzdravení už nevracalo.:)
jaja99
12.03.07,19:13
Na afty dobre zaberá aj taká hnedá vodička z lekárne. Ja som to pýtala od magistry doslova ako píšem - hnedá vodička na afty - ide o koncentrát niečoho, čo sa pridáva do liečív vyrábaných v lekárni. Stálo to asi 16 SKK, bola zabalená v malej plastovej fľaštičke.
Sestra mala v detstve často afty, keď brala antibiotiká, takže verím, že laktobacilus tiež pomáha nepriamo cez úpravu prostredia v ústach.
stella125
12.03.07,19:46
PREVENTíVNE je vraj dobré si ústa vyplachovať prípravkom Silicea balzam, zriedeným s vodou v pomere 1:3 dva až tri razy denne. Ale osobnú skúsenosť s tým nemám
Janka6685
12.03.07,20:01
ludmilla
13.03.07,01:09
[quote=1janka;418211]chcela by som sa spýtať či tu niekto nevie poradiť ohladne častých výskytov áft v ústach...dakujem za radu, mohli by byť aj nejaké domáce babské osvedčené recepty...podotýkam ešte že Bkomplex nepomáha moc...[/quot

Na afty trpia ludia stresovani s nedostatkom vitaminu B, zinku, zeleza, vapnika alebo kyseliny listovej, ale aj mechanicke poskodenie ustnej sliznice je velmi castou pricinou, cize kusanie sliznice, alebo male poranenia pri cisteni zubov. Kazdy clovek ma ine spustace aft. Jeden spustac, ktory je tiez dost vyznamny je zubna pasta. Väcsina zubnych past obsahuje laurysulfat sodny - skratka SLS, tato latka zarucuje pastam penivost, ale zaroven vysusuje vrstvu sliznice, ktora chrani vnutrajsok ust a ta je viac nachylnejsia k poraneniam.
Potom su to rozne druhy jedla, ktore posobia ako alergeny citrony, mandarinky, cokolada, horcica, atd.
je potrebne sledovat, kedy sa afty vytvaraju ci po psychickom vypäti, alebo pri urcitych jedlach a podobne a podla toho nieco menit.
1janka
13.03.07,06:58
ahojte dievčatá..velmi pekne vám všetkým dakujem za rady...vyskúšam zo všetkého čo ste mi poradili a potom dám vedieť čo zabralo...problém bude ozaj zistiť čo to spušťa...fakt neviem...no ved uvidíme budem to sledovať už len kvôli tomu aby som vám mohla dať vedieť akko to zaberá..ste skvelé baby fakt...dík zato že ste a som rada že som objavila túto skvelú stránku:)
Hlinkovx
13.03.07,07:02
1janka,
a nebola si u imunulóga resp. virológa?
podľa mňa ..keď to máš pravidelne..treba si dať predovšetkým urobiť vyšetrenie
1janka
13.03.07,07:14
nie nebola som u odborného na vyšetrenie len u svojej obvodnej a ona mi stále povie že mám brať B vo väčších dávkach....a všetky tie ostatné vodičky čo mi tu radili...ale budem musieť len ked taaaaaaaak nerada chodím po lekároch...a zabudla som vám povedať že vymyslela som teraz takú vec..je to teda v štádiu skúšania...že som si dala detoxikačnú kúru...a uvidím či mi nepomôže práve to...dám vedieť...:-)
Marttys
14.03.07,12:51
Ahojky,

no ja jsem taky trpela na afty i koutky a ted v 25 letech mi zjistili dost silnou chudekrevnost a od te doby co beru zelezo se mi uz aft neudelal...je to o imunite. Jinak i ja jsem pouzivala imudon, herbadent, teatree, šalviu, tantum verde (ted nevim jestli je nazev spravne :-)- cukriky, ty docela zmirnovaly bolest.

Marttys
Evaman
14.03.07,14:52
No ja mám tiež afty dosť často ale ja našťastie viem príčinu, sú to moje zuby. Často si zahryznem do úst ale tiež aj pri umývaní zubov. Ja používam Kamistad Gel - je výborný a obsahuje aj lidokaín čo napomáha postihnuté miesto znecitlivieť-umrtviť. Lidokaín sa tiež používa na lokálne znecitlivenie pri rôznych zákrokoch. Afta sa pritom skor zhojí ale hlavne nebolí.

http://216.239.59.104/search?q=cache:2up7nkOv758J:www.magister.sk/-p-3628.html+kamistad&hl=sk&ct=clnk&cd=1&gl=sk&lr=lang_sk
hanni
05.08.07,05:26
Trochu ozivim tuto starsiu temu,kedze momentalne ma trapi jedna neprijemny afta (aj ked ich mam iba vynimocne) a trochu patram po nete.Udajne velmi dobre skusenosti su s roztokom Cosrodyl 0,1%. Zajtra idem do lekarne si ho kupit,tak vyskusam.A hlavne vela vitaminov,popripade probioticku kulturu.
Psycholog
05.08.07,08:05
Základem léčby je zvýšit příjem vitamínu B, B-komplex, pivní kvasnice – TIBI, ale i slunečnicová semínka, hrášek, ledvinky, sardinky. Tím se zvětší uklidnění vegetativního nervstva, doplníte-li i o kuru z oblasti gemmoterapie - www.infoturiec.sk/okienkozdravia (http://www.infoturiec.sk/okienkozdravia) - jedná se o výtažky z pupenů (pukov) – IMUNOSTIM.
Z oblasti rychlého použití doporučuji olejový extrakt z grapefruitu – ne v tabletách a ne lihový!. Afty potírat 50% vodným roztokem extraktu nebo vyplachujeme ústa pravidelně několikrát denně 10 kapkami olejového extraktu. Afty zmizí do několika hodin, ale neléčí, i když je antiseptický a antibiotický – léčba viz výše.
Z klasické bylinné terapie nabízím k Vašemu výběru:
Ústní voda z myrhovníku a rozmarýny - 15 ml tinktury z myrhovníku ( lidově balzámovník pravý), 30g usušené rozmarýny lékařské, 500 ml vody. Rozmarýnu nasypte do džbánu a nebo čajové konvice a přelijte čerstvě svařenou vodou. 10 minut vyluhujte a sceďte. Tinkturu z myrhovníku přidejte do nálevu z rozmarýny a dobře promíchejte. Zakryjte a uložte do chladu.
Kloktadlo podbělové - Necháme přejít varem 1 lžičku sušených řezaných podbělových listů a 1 lžičku květu podbělu ve ¼ litru vody. Po 15 minutách louhování čaj přecedíme. Vyplachujeme-li čajem ústa, hojí vřídky a afty.
Kloktadlo - řebříčkový odvar - 3 lžíce řezané natě řebříčku (myší chvost) zalijeme šálkem převařené vody a 10 minut povaříme. Po vychladnutí scedíme. Užíváme jako kloktadlo. Odstraňuje zápach z úst a hojí afty.
Kloktadlo lipové - Z hrsti lipového květu, který spaříme ½ litrem vody a necháme 10 minut vyluhovat, připravíme čaj. Čajem vyplachujeme ústní dutinu. Pomáhá při léčbě aftů.
Šťáva borůvková - Z čerstvých borůvek (brusnica čučoriedková) vylisujeme šťávu a zředíme ji v poměru 1:1 s převařenou vodou. Šťávou vyplachujeme ústa při aftech.
Pokud nic nepomůže, pak je třeba upravit životní rytmus - zklidnit se, upravit stravovací režim a možná některý můj kolega - psycholog! Petr
Netka
06.08.07,07:33
Trochu ozivim tuto starsiu temu,kedze momentalne ma trapi jedna neprijemny afta (aj ked ich mam iba vynimocne) a trochu patram po nete.Udajne velmi dobre skusenosti su s roztokom Cosrodyl 0,1%. Zajtra idem do lekarne si ho kupit,tak vyskusam.A hlavne vela vitaminov,popripade probioticku kulturu.

Corsodyl je fantastický môžem odporučiť. Je dobrý aj pri zvýšenej kazivosti zubov a celkovo na dezinfekciu ústnej dutiny (aj pre ťahotné). Zatiaľ všetci čo ho vyskúšali na afty v mojom okolí boli spokojní.
Odporúčam.
purna
09.08.07,20:04
Mne na afty pomáha Pangamin a tiež užívam železo Aktiferin compositum. Ked prestanem su spat.
purna
10.08.07,05:32
Môžu byť príčinou aj parazity. Pred pár rokmi som bola s aftami na imunologii, užívala som Decaris pod stálou lek. kontrolou /každé 3 týžne odbery krvi/.Veľmi mi to pomohlo, ale po čase sa afty vrátili, aj parazity.
Snažím sa zdravo stravovať, užívam ten Pangamín s keď nemusím tak antibiotiká nejem. Po nich je to úplná katastrofa.
MatMat
22.12.08,14:21
Ja som tiež týmto svinstvom "nakazeny". Je to fakt nepríjemné, jedna končí, vyhasína, a druhá sa objaví. Už som ich mal asi všade. Objavili sa mi aj v hrtane, na mandliach, myslím, že aj v žalúdku, lebo niekedy mám taký pocit akoby som mal v žalúdku niečo ostré čo ma tam omíňa a trvá to asi tak týždeň. Aktuálne mám na líci a jazyku. Najprv som si myslel že to je z arašidov, tak som ich všetky vysadil. No objavili sa opäť po tom čo som si dal zemiakové lupienky tak som vysadil všetky "slanosti", no objavili sa opať. Už neviem čo to spôsobuje. Pangamín som si dával chvílu som nič nemal no potom som ho trocha zredukoval a od vtedy sa ich opať nemôžem zbaviť. Začal som ho brať opať no mám pocit, že keď mám aftu, tak je to bez účinku. Mastičky a rôzne tinktúry sú fajn, ale ja by som sa rád dozvedel, čo to vyvoláva, aby som tomu moholo predísť. Niektorý hovoria, že je to zo špinavého ovocia, špinavých rúk v ústach ... No niekedy keď mám "dobré obdobie" bez áft tak môžem jesť pomaly zo zeme a nič. Je to naozaj hrozné, kto to nepozná tak nech je rád. Dá sa to prirovnať k herpesu, no nie je to vidno.Človek, ale trpí rovnako. Spomínaný Corsodyl som raz mal, no nepamatám si jeho účinky, tak skúsim to s ním ešte raz. Aktuálne si dávam Camistad gel (alebo tak nejak), ale to len preto aby som sa mohol v pohode najesť a nie trpieť pri tom ako kôň. Na liečbu moc nepomáha, iba znecitlivuje. Aspoň v mojom prípade.
Všetkým afťákom prajem nech vás tie svine obchádzajú.
Anka24
28.12.08,01:48
ja som s tým mala tiež problémy a moja lekárka mi na afty poradila Ascorutin tak to možeš vyskúšať
wagner
28.12.08,09:46
MatMat prečítaj si môj príspevok v časti imunita, pouvažuj nad popísanými indikáciami
pasuliatko
28.12.08,15:54
ja to mávam pomerne často, neviem prečo ale môžo to byť z neumyteho ovocia alebo ked radi ocumlávame pero atd... mne na to pomáha pasta LACALUT a TANTUM VERDE, najlepšie je zájsť za zubárom on vie poradiť najlšpie... ja som to raz mala v thakom štádiu hroznom,že cele dasna som mala samá afta... a zubárka mi na to dala silné ATB a potom to prešlo...preto radím ak je to časté zájsť za zubárom on vam poradí liečbu a dalej ak sa to objaví už viete čo a jak držím palce viem ake to je neprijemne :)
sarasara
03.01.09,00:09
Afty nie sú zo špinavého ovocia, teda tie opakované, možno že prvé aj ano. Jr to vírus podobný ako herpes. Máš to v tele, keď sa ti imunita zníži, vírus nastupuje. Mne sa najlepšie osvedčil Corsodyl.
TatianaM
04.01.09,20:50
V časopise zdravie 04/2008 jedna čitateľka napísala svoj osvečený recept na Afty. Takže citujem: " Dajte do pohára 1/2 kávovej lyžičky sódy bikarbóny, 1 kávovú lyžičku práškového cukru a zalejte polievkovou lyžicou malinového sirupu. Dôkladne premiešajte a dávajte do úst po lyžičkách. snažte sa jazykom dostať do celých úst a potom vypľuť. Opakujte 3 razy za deň. Ako prevencia proti aftám výborne poslúžia aj výťažky z arniky, Aloe vera a čučoriedok. Sóda bikaróna pomáha aj pri opare, stačí si viac ráz prstom naniesť na boľavé miesto. "
ollga
06.01.09,19:51
Dobrú skúsenosť pri problémoch s aftami mám s viacerými prostriedkami alebo ich kombináciami: potierať čajovníkovým olejom, propolisom, veľmi dobrý je prípravok z lekárne Corsodyl a pre deti Kamistad-Gel. A samozrejme popritom užívať B-komplex.
skvarky1
08.01.09,07:32
do 2 dc vlaznej vody rozpustit kavovu lyzicku sody bicarbony a 4x denne vyplachovat ustnu dutinu. uzivat pri tom 2x denne kyselinu listovu. pomaha to aj pri candidoze.
gabo31
07.02.09,21:00
ahoj mne velmi pomohol gel corsodyl .
bolave miesto zatrplo,a možeš sa aspon
najest.
ak mas nejake napady,tak porad.:o
kukurička
07.02.09,22:07
Mne sa afty vytvárajú v ústach, keď pravidelne konzumujem zemiaky. Mám to už odsledované, pretože som na ne alergická. Pokiaľ som o tom nevedela, narobili mi v tele riadnu šarapatu. Musela som ich úplne z jedálneho lístka vyradiť a napravilo sa to. Teraz keď si občas zemiaky dám, tak sa nič nedeje. Takže tieto boľavé čudá v ústach môžu byť aj z nejakého jedla, ktoré sa konzumuje pravidelne. Najlepšie poradí imunológ, ktorý zistí na ktoré zložky napr. trávy je človek alergický a s tým súvisia aj určité potraviny-ovocie, zelenina, oriešky...Dôležité je odsledovať svoj jedálniček a prestať pravidelne jesť to, čo spôsobuje afty.
kukurička
08.02.09,10:40
Spomenula som si ešte, že sa mi afty robili aj po mlieku, hlavne neprevarenom.
MatMat
17.04.09,06:22
Spomínaný corsodyl sa osvedčil aj mne. Afty sa mi robia stále, no corsodyl pri uživaní 1xvečer pred spaním výplach úst a to hned ako mám pocit, že sa mi nejaká tvorí, tak to celkom zaberá. Tiež sa prikláňam k názoru, že musí existovať nejaký iný spúšťač ako neumyté ovocie a tiež mám pocit, že je to z nejakého jedla. Len sa mi nepodarilo zistiť, ktoré to je. Alergológ je dobrý nápad.
Denisa
17.04.09,06:27
skúste Tea Tree Oil alebo Propolisovú tinktúru ;)
iriska
17.04.09,06:31
Treba zvýšiť príjem vitamínu B. Ja používam obyčajný B-komplex a keď cítim, že na mňa niečo lezie (vtedy pri oslabenej imunite sa mi zvyčajne tvoria afty) tak ešte cmúľam Panthenol - ten je dobrý aj na liečenie slizníc, takže mi pomáha aj na škrabanie v hrdle.
mh586
17.04.09,07:28
propolisova tinktura, a pripravky s lidokainom na lokalne znecitlivenie (gely pre dojcata a dochodcov)
lijana1
17.04.09,14:57
nepijes z poharov v spolocnom stravovaní?ja som na to veľmi citlivá.
Danetta
22.04.09,08:35
Na afty sú dobré kvapky, sú na ošetrovanie ďasien , ale pomáhajú. /bukofit/
SofiaV
22.04.09,09:55
nepijes z poharov v spolocnom stravovaní?ja som na to veľmi citlivá.

Ja som tiež mala tento problém, keď som chodila na zákusok do cukrárne. Potom som si začala nosiť vlastnú lyžičku a odvtedy mám pokoj. Buď mali tie dezertné vidličky zle umyté alebo mi vadil ten čistiaci prostriedok, ktorý používali. A to bolo pravidelne. No odkedy si nosím svoju lyžičku, mám pokoj.
lienka3
24.04.09,17:37
Kúp si roztok CORSODYL 2% trocho štípe a chvíľku necítiš chuť jedla, ale jednoznačne pomôže na čokolvek v ústach. Mám overené a aj moja kamarátka to mala.
Danuulienka
24.04.09,18:12
veľmi dobre na afty zaberá aj domáca slivovica, síce to dosť štípe, ale v počiatočných štádiách vzniku dobre zaberá
priscila
13.05.09,11:16
nebudete mi veriť,ale ja som mala afty od roku 1995 až po 1/2009
keď som si zmenila imunologičku,a stalo sa čo sa stalo.Spýtala sa ma či mám rada jablká,ja že áno,tak ich prestaňte na určitú dobu jesť
a potom uvidíme.A stal sa zázrak .od roku 1995 prví krát čo nemám ani jednu aftu. Zatial to len skúšame ale aj to je pre mňa veľký úspech.Skúste a uvidíte.ja som šťastná ako blcha.
zab
28.06.09,09:51
U mňa sa afty stratili po 25 rokoch keď som prestal používať zubné pasty s obsahom SLS (laurylsulfát).
kačer
28.06.09,15:05
Ja mávam tiež afty , dosť často a dlho. Začala som denne užívať riboflavin, síce sa my tento rok urobila afta, ale zdá sa , že ich nemám tak často a dlhotrvajúco
Lenka*1
30.11.09,16:53
na urgentnu pomoc som prave dnes vyskusala tinkturu z lekarne - na nalepke je napisane Gingivalis - stipe to naozaj strasne, ale na cas to celkom fajn strpne, tak ze sa da aj jest, pit, rozpravat...
Treba opakovane potierat... zatial je to super, uvidim co bude dalej, ale kym som si to nedala, bolo mi do placu vzdy, ked som chcela otvorit pusu.
eluša
07.12.09,06:12
Daj si vyšetriť krv, možno máš anémiu zapríčinenú nedostatkom vitamínu B-12. Pri tejto diagnóze zvykne aj štípať jazyk.
Maťa T.160688
29.03.11,18:11
ahoj ja trpim tiez aftami.nemozem sa toho zbavit vyskusala som azda uz vsetko.kazdemu pomaha nieco ine.niekomu pomoze propolis ja ho pouzivam stale a nezabera mi ale na chvilku mi to ako keby umrtvy a mozem sa konecne najest.teraz som zacala pouzivat aloe vera.tak uvidim ci to zaberie
lujza.j
29.03.11,19:06
ahoj ja trpim tiez aftami.nemozem sa toho zbavit vyskusala som azda uz vsetko.kazdemu pomaha nieco ine.niekomu pomoze propolis ja ho pouzivam stale a nezabera mi ale na chvilku mi to ako keby umrtvy a mozem sa konecne najest.teraz som zacala pouzivat aloe vera.tak uvidim ci to zaberie

reagovala si príspevok z roku 2009:)
http://lesk.cas.sk/clanok/40600/trapia-vas-afty-v-ustach.html
pasuliatko
30.03.11,10:20
afta je infekčné ochorenie v ústach...vyzerá to ako biely pupenec a velmi to bolí pri dotyku, pri slaných, sladkých, kyslých jedlách...:)
a bud rada že nevieš čo to je...:)

infekčné to nie je... nie je to prenosné čiže to infekčné nie je...
pasuliatko
30.03.11,10:31
moja osobná skúsenosť:
v októbri 2010 som bola chorá a od vtedy sa mi do teraz robia afty po celej ústnej dutine a to nie len jedna dokonca som ich napočítala aj 20... brala som vysoké dávky vitamínov od výmyslu sveta B atď atď.. a výsledok?žiaden...kloktala som si ústa pred spaním repíkom a to jediné mi pomohlo.... brala som atb, rôzne iné silné lieky čo mi pomohli tak na týždeň... čiže vitamíny sú dobré no tie vás nevyliečia a ni nezachránia...
išla som alergoloimunologičke a tá mi predpísala lieky na zlepšie nie imunity nakoľko ju mám strašne zlú... a efetk? po 4 mesiacoch hrôzy bolesti a trápenia nemám afty :)
a záver... je to všetko len o imunite... nič infekčné...
Maťa T.160688
30.03.11,16:06
ahoj chcem sa spytat ze ci niekto vyskusal vitaminy hliviacik.je to na imunitu a mozno by to pomohlo na tie afty.chcem to vyskusat.
asedma
16.07.13,15:52
chcem sa spytat, ze ci ste mali pri aftoch aj teplotu..mam uz tyzden zimnicu, beriem B komplex forte, kloktam odvar zo salvie..uz ma to stve, ako ma to dlho drzi..nikdy som to nemala..asi pred mesiacom som bola na preventivke, vsetko OK aj na zubnej pr., asi som to odtial doniesla....:eek:
alaya1
16.07.13,17:04
chcem sa spytat, ze ci ste mali pri aftoch aj teplotu..mam uz tyzden zimnicu, beriem B komplex forte, kloktam odvar zo salvie..uz ma to stve, ako ma to dlho drzi..nikdy som to nemala..asi pred mesiacom som bola na preventivke, vsetko OK aj na zubnej pr., asi som to odtial doniesla....:eek:

Moja dcera mava afty pri alergiach. Kym nepominie pricina alergie- bylina, dovtedy ma aj 10-12 aft v puse.Ale neteplotuje.
lujza.j
16.07.13,17:07
chcem sa spytat, ze ci ste mali pri aftoch aj teplotu..mam uz tyzden zimnicu, beriem B komplex forte, kloktam odvar zo salvie..uz ma to stve, ako ma to dlho drzi..nikdy som to nemala..asi pred mesiacom som bola na preventivke, vsetko OK aj na zubnej pr., asi som to odtial doniesla....:eek:
ja to vidím na návštevu obvodáka a ATB...
asedma
16.07.13,17:16
chcem sa spytat, ze ci ste mali pri aftoch aj teplotu..mam uz tyzden zimnicu, beriem B komplex forte, kloktam odvar zo salvie..uz ma to stve, ako ma to dlho drzi..nikdy som to nemala..asi pred mesiacom som bola na preventivke, vsetko OK aj na zubnej pr., asi som to odtial doniesla....:eek:
ja to vidím na návštevu obvodáka a ATB...
veru nepaci sa mi to zvysenie teploty vecer, bolesti hlavy, davam si paralen a nic..
takze vyberiem sa mojej obvodnej, lebo aj kvoli cholesterolu by som mala, naposledy 7,7 :mee:..do certa a chuda som jak twigy:D, od coho aj ten vysoky
lujza.j
16.07.13,17:18
chcem sa spytat, ze ci ste mali pri aftoch aj teplotu..mam uz tyzden zimnicu, beriem B komplex forte, kloktam odvar zo salvie..uz ma to stve, ako ma to dlho drzi..nikdy som to nemala..asi pred mesiacom som bola na preventivke, vsetko OK aj na zubnej pr., asi som to odtial doniesla....:eek:
ja to vidím na návštevu obvodáka a ATB...
veru nepaci sa mi to zvysenie teploty vecer, bolesti hlavy, davam si paralen a nic..
takze vyberiem sa mojej obvodnej, lebo aj kvoli cholesterolu by som mala, naposledy 7,7 :mee:..do certa a chuda som jak twigy:D, od coho aj ten vysoky
ja mám mínusový darujem ako voľné emisie;)
asedma
16.07.13,17:22
chcem sa spytat, ze ci ste mali pri aftoch aj teplotu..mam uz tyzden zimnicu, beriem B komplex forte, kloktam odvar zo salvie..uz ma to stve, ako ma to dlho drzi..nikdy som to nemala..asi pred mesiacom som bola na preventivke, vsetko OK aj na zubnej pr., asi som to odtial doniesla....:eek:

Moja dcera mava afty pri alergiach. Kym nepominie pricina alergie- bylina, dovtedy ma aj 10-12 aft v puse.Ale neteplotuje.
doteraz som nebola alergicka na nic, no ze by na starost na mna sadla..ja mam len jednu..inak psickarky mi hovorili, ze to moze byt aj od cukrikov..to som predtym cumlala hadikov a rozne mentolky
asedma
16.07.13,17:24
Lui, tebe je hej
lujza.j
16.07.13,17:28
chcem sa spytat, ze ci ste mali pri aftoch aj teplotu..mam uz tyzden zimnicu, beriem B komplex forte, kloktam odvar zo salvie..uz ma to stve, ako ma to dlho drzi..nikdy som to nemala..asi pred mesiacom som bola na preventivke, vsetko OK aj na zubnej pr., asi som to odtial doniesla....:eek:

Moja dcera mava afty pri alergiach. Kym nepominie pricina alergie- bylina, dovtedy ma aj 10-12 aft v puse.Ale neteplotuje.
doteraz som nebola alergicka na nic, no ze by na starost na mna sadla..ja mam len jednu..inak psickarky mi hovorili, ze to moze byt aj od cukrikov..to som predtym cumlala hadikov a rozne mentolky
akože by si mala takú vyštípanú pusu?...afta mi príde že to je infekcia....alergická reakcia býva opuchnutie, alebo svrbenie podnebia a tak....
lujza.j
16.07.13,17:29
Lui, tebe je hej
ani neviem....dochtor mi povedal, že nie som ani slovák:)...že možem si dať slaninku....hladala som na nete...nič som nenašla....o mínusovom
alaya1
16.07.13,17:55
chcem sa spytat, ze ci ste mali pri aftoch aj teplotu..mam uz tyzden zimnicu, beriem B komplex forte, kloktam odvar zo salvie..uz ma to stve, ako ma to dlho drzi..nikdy som to nemala..asi pred mesiacom som bola na preventivke, vsetko OK aj na zubnej pr., asi som to odtial doniesla....:eek:

Moja dcera mava afty pri alergiach. Kym nepominie pricina alergie- bylina, dovtedy ma aj 10-12 aft v puse.Ale neteplotuje.
doteraz som nebola alergicka na nic, no ze by na starost na mna sadla..ja mam len jednu..inak psickarky mi hovorili, ze to moze byt aj od cukrikov..to som predtym cumlala hadikov a rozne mentolky
akože by si mala takú vyštípanú pusu?...afta mi príde že to je infekcia....alergická reakcia býva opuchnutie, alebo svrbenie podnebia a tak....
Nie, jej reakcia je afta., ma alergiu na palinu, ambroziu, pupavu- jediny priznak- afty a aj 10-12 v puse, nieco na to dava, ked treba zistim co a berie lieky.
Darina1234
16.07.13,18:17
ja som nikdy nemala afty, teraz, ked mam urobeny mostik/ zuby/, tak zvyknem mat, potieram len svedskymi kvapkami
asedma
16.07.13,18:41
chcem sa spytat, ze ci ste mali pri aftoch aj teplotu..mam uz tyzden zimnicu, beriem B komplex forte, kloktam odvar zo salvie..uz ma to stve, ako ma to dlho drzi..nikdy som to nemala..asi pred mesiacom som bola na preventivke, vsetko OK aj na zubnej pr., asi som to odtial doniesla....:eek:

Moja dcera mava afty pri alergiach. Kym nepominie pricina alergie- bylina, dovtedy ma aj 10-12 aft v puse.Ale neteplotuje.
doteraz som nebola alergicka na nic, no ze by na starost na mna sadla..ja mam len jednu..inak psickarky mi hovorili, ze to moze byt aj od cukrikov..to som predtym cumlala hadikov a rozne mentolky
akože by si mala takú vyštípanú pusu?...afta mi príde že to je infekcia....alergická reakcia býva opuchnutie, alebo svrbenie podnebia a tak....
..mam len jednu na podnebi, teda biely flak a mozno tie farebne cukriky mi to vyzralo..usudzujem, ze mam oslabenu imunitu.. ale hrozne to bolelo..este som nasla tandum verde, tak tym byplachujem a trosku sa to hoji, len ta zvysena teplota ma stve
wagner
16.07.13,18:43
[QUOTE="lujza.j
ja mám mínusový darujem ako voľné emisie;)[/QUOTE]

Ja mám 3,7 a tabuľka je podľa mojich výsledkov od 3,8. Horšie na tom, že aj dobrý mám veľmi nízky - iba 0,9 Takže voľné emisie darujem tiež. A to jem aj mastný chleba a umelé margaríny som nejedla ani nepamätám.
lujza.j
16.07.13,18:44
chcem sa spytat, ze ci ste mali pri aftoch aj teplotu..mam uz tyzden zimnicu, beriem B komplex forte, kloktam odvar zo salvie..uz ma to stve, ako ma to dlho drzi..nikdy som to nemala..asi pred mesiacom som bola na preventivke, vsetko OK aj na zubnej pr., asi som to odtial doniesla....:eek:

Moja dcera mava afty pri alergiach. Kym nepominie pricina alergie- bylina, dovtedy ma aj 10-12 aft v puse.Ale neteplotuje.
doteraz som nebola alergicka na nic, no ze by na starost na mna sadla..ja mam len jednu..inak psickarky mi hovorili, ze to moze byt aj od cukrikov..to som predtym cumlala hadikov a rozne mentolky
akože by si mala takú vyštípanú pusu?...afta mi príde že to je infekcia....alergická reakcia býva opuchnutie, alebo svrbenie podnebia a tak....
..mam len jednu na podnebi, teda biely flak a mozno tie farebne cukriky mi to vyzralo..usudzujem, ze mam oslabenu imunitu.. ale hrozne to bolelo..este som nasla tandum verde, tak tym byplachujem a trosku sa to hoji, len ta zvysena teplota ma stve
propolis nemáš?aj ten by bodol....
asedma
16.07.13,18:49
chcem sa spytat, ze ci ste mali pri aftoch aj teplotu..mam uz tyzden zimnicu, beriem B komplex forte, kloktam odvar zo salvie..uz ma to stve, ako ma to dlho drzi..nikdy som to nemala..asi pred mesiacom som bola na preventivke, vsetko OK aj na zubnej pr., asi som to odtial doniesla....:eek:

Moja dcera mava afty pri alergiach. Kym nepominie pricina alergie- bylina, dovtedy ma aj 10-12 aft v puse.Ale neteplotuje.
doteraz som nebola alergicka na nic, no ze by na starost na mna sadla..ja mam len jednu..inak psickarky mi hovorili, ze to moze byt aj od cukrikov..to som predtym cumlala hadikov a rozne mentolky
akože by si mala takú vyštípanú pusu?...afta mi príde že to je infekcia....alergická reakcia býva opuchnutie, alebo svrbenie podnebia a tak....
..mam len jednu na podnebi, teda biely flak a mozno tie farebne cukriky mi to vyzralo..usudzujem, ze mam oslabenu imunitu.. ale hrozne to bolelo..este som nasla tandum verde, tak tym byplachujem a trosku sa to hoji, len ta zvysena teplota ma stve
propolis nemáš?aj ten by bodol....
nemam propolis, ani svedske kvapky, len medovinu z kupelov
wagner
16.07.13,18:50
propolis nemáš?aj ten by bodol....

Doporučujem koloidné striebro Dr.Juice CO. Liečim tým všetko aj bolesť hrdla.Tá prejde takmer hneď - tri krát v priebehu dvoch hodín som si natriekala do hrdla a ráno som nevedela že ma bolelo. Je to výborné na afty, herpesy. Pozri si na webe.
asedma
16.07.13,19:10
propolis nemáš?aj ten by bodol....

Doporučujem koloidné striebro Dr.Juice CO. Liečim tým všetko aj bolesť hrdla.Tá prejde takmer hneď - tri krát v priebehu dvoch hodín som si natriekala do hrdla a ráno som nevedela že ma bolelo. Je to výborné na afty, herpesy. Pozri si na webe.
Zdenka, dakujem..idem pozriet