virka
12.03.07,18:11
Poberateľ inv. dôchodku vo veku kedy mu už vzniká nárok na poberanie starobného dôchodku. Ale z nejakých príčin je ešte stále poberateľ inv. dôchodku .Má takýto nárok na odpočitateľnú položku 90.816,-.Ja tvrdím aj keď je pob. inv. dôch. nemá pretože už je vo veku st. dôchodcu. Overovala som si to a mala som pravdu, ale dotyčná SZCO tvrdí ze na inom DU jej to potvrdili že má nárok tak poraďte.
virka
12.03.07,17:48
Prosím nenájde sa niekto na vyriešenie tohto problému. Ako to je a kto má pravdu.
vikinka
12.03.07,17:56
Nárok na nezdaniteľnú časť základu dane ,bez ohľadu na výšku dôchodku má i poberateľ invalidného dôchodku a poberateľ čiastočného invalidného dôchodku.

Podľa § 11 ods.7 zákona ZDP,nárok na nezdaniteľnú časť základu dane nemá (prípadne má len vo výške rozdielu 90 816,-Sk - dôchodok) daňovník, ak je na začiatku zdaňovacieho obdobia poberateľom starobného dôchodku alebo predčasného starobného dôchodku zo sociálneho poistenia, starobného dôchodkového sporenia alebo dôchodku zo zahraničného povinného poistenia rovnakého druhu, alebo výsluhového dôchodku.
virka
12.03.07,18:00
To viem ale ten kto poberá invalidný dôchodok keď má 67 rokov aj ten má nárok na odpočitateľnú položku?
vikinka
12.03.07,18:10
Pokiaľ nepoberá starobný tak áno.