PetraJ
12.03.07,19:53
Dobry den,
prosim o radu: ak mi po prepocte z Kc na Skk vyjde do riadkov 32 - 34 cislo s desatinnymi cislami ako mam danu sumu zaokruhlit, prosim?
2. ak vznikli prijmy v CR, vyplnujem riadky 49-53 (kedze mame s CR metodu zapoctu dane)?
3. nezdanitelnu cast zakladu dane 90.816 uplatnujem v plnej vyske, aj napriek tomu, ze som jeden mesiac pracovala v CR?
Dakujem za Vasu odpoved!
Johanka
12.03.07,19:33
Dobry den,
prosim o radu: ak mi po prepocte z Kc na Skk vyjde do riadkov 32 - 34 cislo s desatinnymi cislami ako mam danu sumu zaokruhlit, prosim?



§ 47
Zaokrúhľovanie
(1) Základ dane, zdaniteľná mzda (§ 35), daň (§ 15 a43), preddavky na daň (§ 34, 35, 42 a44) a suma zodpovedajúca 2 % zaplatenej dane podľa § 50 sa zaokrúhľujú na celé koruny nadol.
(2) Výpočet daňovej sadzby na účely zápočtu dane (§ 45) a iné prepočty sa vykonajú s presnosťou na dve desatinné miesta. Postupné zaokrúhľovanie v dvoch alebo vo viacerých stupňoch je neprípustné. Čísla podľa tohto odseku sa zaokrúhľujú tak, že sa vynechajú všetky číslice za druhou číslicou zaokrúhľovaného čísla nasledujúcou po desatinnej čiarke, a táto druhá číslica sa ďalej upraví podľa číslic, ktoré nasledujú po nej tak, že

a) zaokrúhľovaná číslica, po ktorej nasleduje číslica menšia ako päť, zostáva bez zmeny,
b) zaokrúhľovaná číslica, po ktorej nasleduje číslica päť alebo číslica väčšia ako päť, sa zväčšuje o jednu.




2. ak vznikli prijmy v CR, vyplnujem riadky 49-53 (kedze mame s CR metodu zapoctu dane)? ÁNO
3. nezdanitelnu cast zakladu dane 90.816 uplatnujem v plnej vyske, aj napriek tomu, ze som jeden mesiac pracovala v CR? ÁNO
Dakujem za Vasu odpoved!

Odpovede červeným.