denisadam
12.03.07,22:10
podnikateľ má internet od mobilného operátora, prvá faktúra mu chýba(nevedel, že k účtovaniu ju potrebuje, myslel, že stačí doklad o úhrade) o jej kópiu nechce žiadať, lebo je tam poplatok 100,- môžem jednoducho ignorovať doklad o zaplatení a nedávať do N (alebo ho dať ako VNZD), alebo môžem uplatniť VOZD napriek chýbajúcej FA?
Zita5
12.03.07,21:13
Bez faktúry by som účtovala o výdavku NZD . Treba opis FA , ak to chcete zaúčtovať medzi výdavky OVZ.
omorfoula
19.03.07,06:43
Dobry den. Ja som len zaciatocnik ... ale myslim ze raz do roka predsa mozem dat cestne prehlasenie ze som dany doklad stratila.. sme len ludia.. a kedze je k tomu ja vypis z BU, nehanbila by som sa a urobila to cestne prehlasenie a pred danovakmi si to obhajila. Alebo sa mylim?
Natasa
vikinka
19.03.07,06:47
Žiadne čestné prehlásenie nenahradí daňový doklad,určite by to neobstálo pri daň.kontrole.Ak nemám doklad-faktúru,treba si od dodávateľa pýtať opis faktúry,inak to nie je uznaný daň.výdavok.
Zita5
19.03.07,06:57
Dobry den. Ja som len zaciatocnik ... ale myslim ze raz do roka predsa mozem dat cestne prehlasenie ze som dany doklad stratila.. sme len ludia.. a kedze je k tomu ja vypis z BU, nehanbila by som sa a urobila to cestne prehlasenie a pred danovakmi si to obhajila. Alebo sa mylim?
Natasa


Sme len ľudia .....to neobstojí pred zákonom , na to môžeš len zabudnúť v každom prípade , ktorý by si chcela riešiť Tebou navrhovaným spôsobom .
omorfoula
19.03.07,06:59
hm... dakujem za radu... ale nieje to moj vlastny rozum, poradila
mi jedna stara uctovnicka vo elkej firme, kde je predpoklad z emali vela kontrol. ale mate pravdu, pokial je moznost ziskat opis FA je to asi najschodnejsia cesta. pekny den...
blcha
19.03.07,07:47
Ja by som to do nákladov (teda do réžie) dala a náhradný doklad by som si obstarala pri až kontrole.
vikinka
19.03.07,09:58
Ja by som to do nákladov (teda do réžie) dala a náhradný doklad by som si obstarala pri až kontrole.
V takom prípade nie je účtovníctvo skutočné a preukázateľné,určite by som nečakala s dokladom až do kontroly,čo ak bude o 4 roky a firma medzitým zanikne?
blcha
19.03.07,15:15
Ale aj zaniknutá firma má povinnosť archivácie, či nie??