money
12.03.07,22:19
zdravim vsetkych,
nevedeli by ste mi prosim Vas niekto poradit ako to je s aupair prijmami, ktore dostavam z rakuska?
pocul som, ze kazdy prijmy ktory dosahujem vramci aupair je oslobodeny od dane, je to pravda?
katkaj
13.03.07,05:28
zdravim vsetkych,
nevedeli by ste mi prosim Vas niekto poradit ako to je s aupair prijmami, ktore dostavam z rakuska?
pocul som, ze kazdy prijmy ktory dosahujem vramci aupair je oslobodeny od dane, je to pravda?


Záleží ako sú tie príjmy vyplácané. Pretože väčšinou je to vyplácané ako vreckové a tým pádom to nie je zdaniteľný príjem. Ale pokiaľ by to bolo na zmluvu a oficiálne ako príjem tak treba urobiť DP
money
13.03.07,15:04
dakujem katkaj, a prosim ta kde to presne najdem o tom vreckovom atd., nemozem sa k tomu dopatrat, v zmluve o zamedzeni sa hovori len o prijmoch vo vseobecnosti, vdaka
Hlinkovx
13.03.07,15:16
money ..
máš nejakú zmluvu s tou rodinou alebo s nejakou spoločnosťou/ napr. charitou a tak/ napr. máš aupair vízum?
ak áno..tak tam v tej zmluve je to uvedené.....presne ako ti to katkaj napísala..je to iba vreckové, ako keby si bola na dovolenke a dostávala vreckové
..ja som tak bola v roku 1996 v Nemecku a aj keď som potrebovala riadne pracovné povolenie, nikde sa to vreckové nezarátavalo a ani sa nezarátavala nikde doba, ktorú som tam bola ..
Hlinkovx
13.03.07,15:42
http://conventions.coe.int/treaty/GER/Treaties/Html/068.htm
podľa tohto sa vlastne au-pair neberie ako pracovný vzťah..
Lesana H
26.02.08,09:24
Ja som dostala takuto odpoved od Danoveho uradu - podla nich au-pair podava danove priznanie - zalezi to od vysky prijmu. Viete mi niekto poradit, co s tym?

Dobrý deň,
na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
Príjem, ktorý je predmetom dane z príjmov podľa zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov a nie je od dane oslobodený, podlieha dani. Ak nemáte vydané žiadne oprávnenie na podnikateľskú alebo inú samostatne zárobkovú činnosť, Váš príjem podlieha dani ako ostatný príjem zdaňovaný podľa § 8 cit. zákona. Ak Váš celkový zdaniteľný príjem za rok 2007 presiahol sumu 47 808 Sk, vznikla Vám povinnosť podať daňové priznanie k dani z príjmov do 31.3.2008.

Odbor služieb pre verejnosť
DR SR Banská Bystrica
slavkavar
21.03.10,14:59
ak ma znám apodnikateľskú činnosť aupair v Rakusku podava daňové príznanie A na Slovensku?