Yuya
13.03.07,07:50
Nevie mi niekto poradit do akej odpisovej skupiny mam zaradit "centralne meranie plynu"? V skrini kde mame hlavny rozvod plynu pre cely areal /viacero budov/ sa robil centralny merac a pridavalo sa prepocitacie zariadenie.
betka
13.03.07,08:23
Pokiaľ by bol merač napojený na jednu budovu a bol by vyšší ako 30000, Sk, dala by som ho ako TZ budovy.
Ak je merac pre viacej budov, zaradila by som ho do 1.OS ako Položka:1-24, KP: 33.2 - meracie, kontrolne, testovacie, navigačné a iné pristroje a zariadenia
Olice
13.03.07,08:56
Pokiaľ by bol merač napojený na jednu budovu a bol by vyšší ako 30000, Sk, dala by som ho ako TZ budovy.
Ak je merac pre viacej budov, zaradila by som ho do 1.OS ako Položka:1-24, KP: 33.2 - meracie, kontrolne, testovacie, navigačné a iné pristroje a zariadenia
Tiež mám ten názor, že s OS 1 KP: 33.20.63
Yuya
13.03.07,11:08
Tiez som rozmyslala ako vy a chcela so to dat do 1.OS. Alebo do 2. OS ako ostatne /z hladiska opatrnosti/. Ale ked tak rozmylsam, tak sa to v podstate tyka budov, cize nehnutelnosti, takze rozmylsam, ci to nezaradit ako iny majetok do 4.OS. Co vy na to ?
betka
13.03.07,11:24
Tiez som rozmyslala ako vy a chcela so to dat do 1.OS. Alebo do 2. OS ako ostatne /z hladiska opatrnosti/. Ale ked tak rozmylsam, tak sa to v podstate tyka budov, cize nehnutelnosti, takze rozmylsam, ci to nezaradit ako iny majetok do 4.OS. Co vy na to ?

A ku kt. budove by to patrilo?
Odpisujem samostatne, uz som sa vyjadrila príspevok č.1
Yuya
13.03.07,13:48
Vsak prave preto, ze sa neda identifikovat ku ktorej budove to patri, pretoze sa to tyka vsetkych budov, ktore su plynofikovane, tak by som to zaradila samostatne ako iny majetok. A kedze sa to tyka nehnutelností, musim sa drzat odpisovej skupiny, do ktorej su zaradene nehnutelnosti.